Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél az otthon céltalanu...

Mit tennél az otthon céltalanul lézengő huszonéves gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

A válasz vegen irjatok nemet es kort. Fokent szulok valaszat varom.

Kerdes kifejtese: van két huszonéves gyermekem. Otthon laknak és olyanok mint két begubozott ősember. Nem tanultak tovabb, szakmájuk nincs, sima ketkezi munkakat vallalnak el. Odahaza semmit nem segitenek. Rezsibe, etelbe nem kerek toluk penzt. Viszont nagyon aggaszt, hogy semmi céljuk az életben. Ha kerdezem őket mik a terveik, akkor idegesek lesznek. A szobajukban szamitogepeznek (ennyi a szabadios elfoglaltsaguk). Es sajnos isznak es cigiznek is (nem részegek, de a napi szintű egy-egy sör az mindig megvan). Belefaradtam es tehetetlennek erzem magam.


2018. máj. 24. 15:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
74%

Kidobnám őket.

40N

2018. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 acelsziv ***** válasza:
78%
Neveltél két herét. Gratulálok. Adj nekik ultimátumot. Két hónapjuk van aztán holmi kirak és zárcsere.
2018. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
70%
Hónap végén benyújtanám a számlát, mint egy hotelben. Szállás, teljes ellátással, piával. 150.000/fő.
2018. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
48%
Miért kéne kidobni őket? A nevelés és a szülők kudarcot vallottak, azért nekik kell bűnhődniük?
2018. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
95%

Elsőkörben nem adnék nekik pénzt cigire, meg piára, lehet a wi-fi jelszót sem osztanám meg velük. Nem mosnám a ruháikat, nem takarítanék utánuk.


Megbeszélném velük, hogy nem hotelban laknak és vagy kiveszik a részüket a házimunkából, vagy el lehet költözni és máshol lehet mocskot hagyni maguk után.


Mondanám nekik, hogy nézzenek munkát, támogatom őket maximálisan az álláskeresésben és szívesen segítek nekik. Nem kell az első kulimunkát elvállalniuk, amit találnak, de ha belátható időn belül nem találnak semmit, akkor utána nemcsak az álláskeresésre, de a szálláskeresésre is legyen majd gondjuk.

2018. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
21%
"A nevelés és a szülők kudarcot vallottak, azért nekik kell bűnhődniük?
2018. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok szülő de azt le tudom írni anyum mit tett amikor a tesóim elkezdték ezt a viselkedést.

Ott kezdődik hogy anyu kb 2 hétig volt ezt hajlandó elnézni. Akkor robbant a balhé, ment a lelkifröccs. Olyan nálunk nem volt hogy semmit nem csinálunk. Vagy tanul valaki vagy dolgozik.

Először is nem pénzelné őket, ha dohányozni akarnak dolgozzanak. Nics netezés más pénzén. 22 éves koromig laktam otthon, hazaadnom nem kellett. Azt kérték spóroljak. De én azért vásároltam ezt azt a konyhára. A végtelenségig nem lehet tartani senkit. Igenis dolgozzanak. Ne tartsd őket nem kötelező. Sajnos ingyenélő banda, akik pofátlanul kihasználják a jóságodat. Keményíts be és kötesd ki a netet, ne adj nekik pénzt, ne vegyél cigit alkoholt. Szólítsd fel őket menjenek dolgozni. Anyukám már kidobta volna a számítógépet. Csak úgy csattant volna a betonon. Légy kemény.

2018. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
87%

az előzőt véletlen elküldtem, szóval:


"A nevelés és a szülők kudarcot vallottak, azért nekik kell bűnhődniük?" - személyesen ismerek egy családot, ahol a két szülő lelkiismeretesen felnevelte a három gyerekét. Abból 2 sikeres felnőtt lett, saját állás, jó végzettség stb. Egyik gyerek meg 33 éves most asszem és még otthon vakargatja a tökeit. Ugyanazt a nevelést kapták, édestestvérek és egyiknek valahogy mégsem jutott el az agyáig, hogy nem kéne felnőtt emberként is a szüleim pénzén élősködni.


Tény, hogy a szülőkün is nagyban múlik, de normális ember nem él vissza mások jóindulatával. Ez kétoldalú. A kérdező eljutott most oda, hogy felismerte, hogy jelen helyzeten változtatni kell, teljesen jogosan.

2018. máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
42%
Az előző huiszon-akárhány évben tettem volna azért, hogy ne ilyen embereket neveljek fel. Mostanra késő bánat.
2018. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
76%
22 éves vagyok van már egy kislányom és külön élek egy ideje..Az én anyukám mindig is azt mondta ,minimum az érettségit tegyem le az asztalra ,ha utána nem akarok tanulni oké de mehetek dolgozni mert ugyan ő nem fogja finanszírozni azt ,hogy csak lógatom a lábam stb . Ha azt csináltam volna mint a te gyermekeid szemrebbenés nélkül benyújtotta volna a számlát közölve ha nem tetszik el lehet költözni .És igaza is lenne .
2018. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!