Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 16 éves lányotok teherbe...

Ha a 16 éves lányotok teherbe esne, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Örökbeadás, abortusz szóba sem jöhet neki. Fiúja egy nap otthagyta, illetve ugye nem lehetséges a terhesség megszakítás. Így nem szól a szüleinek, mivel ők nem játszanak szerepet ebben, mármint nem akarnák a picit. Max akkor tudatná a srác szüleivel ha ők is benne lennének. Megér egy baba ennyi anyagi áldozatot szerinte, annak ellenére hogy kevés a munkalehetőség, falun élünk és a srácnak munkája nincs. Továbbá kiderült az is, hogy eltitkolta a dolgot 3 hétig előlünk.


Szülőként örülnétek ilyen körülmények közt az unokának? Büszkék lennétek a lányotokra hogy kitart a gondolkodása mellett?



2023. aug. 2. 09:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim ***** válasza:
92%

"Örökbeadás, abortusz szóba sem jöhet neki." "Megér egy baba ennyi anyagi áldozatot szerinte, annak ellenére hogy kevés a munkalehetőség, falun élünk és a srácnak munkája nincs. "


Mindenki ott b@ssza el a saját életét ahol akarja.

Bár ha a leendő gyereket nem fogják tudni eltartani, akkor konkrétan vele is ki b@szik.

2023. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a patthelyzetben nem tudom mit tennék.

Lehet, hogy a Dunának mennék, hogy 38 évesen nagymamát csinált belőlem, akitől ezentúl elvárás, hogy egy csecsemőt nevelgessen, miközben az anyjával együtt eltartja, aki szintén még gyerek.

Gyakorlatilag ha ezt akartam volna, akkor szültem volna magamnak, de nem akartam.

Nyilván állapotosan és 16 évesen nem dobnám ki, de abban a percben ahogy leérettségizik és munkát talál, mehet a gyerekével ahova akar, mert ideje megtanulnia a felelősségvállalást és hogy a tetteknek következményei vannak.

2023. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
80%

-Anya, teherbe estem a Krisztiántól, de az kidobott a faxba.

-Gratulálok, baxki... Ha már a védekezni nem volt agyad, akkor foglalom is le az időpontot abortuszra.

- DE MEGTARTOM A BABÁT AKKOR IS!!!!!

-Jó, akkor holnap benyomlak napszámba a Janihoz és hónap végén átiratlak az esti iskolába. Ez hogy tetszik?


Na, már újragondolná a megtartást...

2023. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
14%

Ennyi gyűlölködő hozzászólást. Rendszeresen védekezünk a férjemmel mégis épp babát várok. Egy módszer sem 100%os csak ha biológiailag nem vagy képes gyermeknemzésre. Persze padhelyzet de őszintén én már tizen évesen azt mondtam, hogy nem vagyok gyilkos és bármi legyen is nem fogok egy élet útjába állni. Falun nőttem fel, de tudtam jól, hogy a családomra mindig számíthatok. Nem a legideálisabb körülmény az tény. Hibát követett el a hazugsággal az is tény. De képzeljétek magatokat a lány helyébe, akit a barátja magára hagy egy gyerekkel 16 évesen. Szerintem a szülei igazán megérthetik, hogy nem akar megölni egy élő embert, ami lássuk be azért nem egy felelőtlen gondolat. Sokkal inkább szégyellném ha a nyugati mintára havonta járna abortuszra a gyerekem.

Nehéz helyzet, de egy gyerek megannyi örömmel is jár, az pedig hogy mennyire tesszük drágává a gyereknevelést csak rajtunk múlik. Nem volt hiper modern egymilliós babakocsink, de egy olcsóban is gyönyörűen fejlődött a nagyobbik babánk, nem vettem neki 20 ezerért adidas cipőt mert az olcsó kis kínai is bőven kiszolgálta azt az 1 hónapot amíg jó volt a lábára már ha nem mezítláb járt egész nyáron, ami még jót is tett neki. Mire a gyermek odaér, hogy tartós dolgokat is lehet venni addigra meg az anyuka is felnő annyira, hogy nagyobb keresettel tud beszállni a gyereknevelésbe.

A büszkeség nem töltene el, de támogatnám a kialakult helyzetben, és ki tudja, még lehet jó anya válna belőle amire viszont már büszke lehetek.

2023. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 anonim ***** válasza:
86%
Abortusz. Nem kérdés.
2023. aug. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/135 anonim ***** válasza:
93%
#14. Ezek szép gondolatok, abban az esetben, ha közösen születnek és nem kész tények elé állítják a szülőket!
2023. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
13%

#16 Nem ír a kérdező olyat, hogy eléjük állt a gyerek a kész tényekkel, hogy ez lesz és pont. Egy jó szülő pedig átbeszéli alaposan a gyermekével a lehetőségeket a döntés előtt. Ne feltételezzük, a 16 éves lányról, hogy egy önkényes ribi, ha semmilyen információt nem kapunk ennek a bizonyítására.

Mindenkiben a rosszat látják mások pedig a teljes kép egy pici szeletét kaptuk. Én is ellenállnék ha a szüleim eröltetnék az abortuszt, de megindokolnám miért nem szeretném. Lehet ez történt és a szülő elfogadta a gyermeke álláspontját mert nem akar egy lelki és testi nyomort rákényszeríteni. Inkább szüljön a 16 éves lányom és fizetem a gyereket, minthogy egy életre depressziós legyen és pszichológust fizessek mert rákényszerítettem az abortuszra.

2023. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 anonim ***** válasza:
86%

14, apa és megélhetés nélkül mind a szülőre, nagyszülőre és a gyerekre hatalmas kínlodás várna.


Ha annyira életpárti a lány akkor megszülheti de viszont más szülökhöz kell adja, 99% már nem is lenne annyira életpárti.


Sok ilyen úgy gondolja megszüli és a szülő nevelje azt is, amig ő megmarad gyereknek bulikázik stb

2023. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
89%
14: Padhelyzet, ez olyan, mint a “gallyra vág”.
2023. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
16%

#18, Honnan tudod, hogy ez a 16 éves lány pont bulizni akar utána és nem a gyerekről gondoskodni?


Egy leendő nagyszülő kért segítséget egy már kész tényekkel rendelkező helyzetben aminek az előzményeit nem ismerjük. Támogatást kért hogy hogyan dolgozza fel a nem mindennapi történést. Az viszont nem segítség amiket eddig olvastam.


Kedves kérdező, szerintem támogasd bátran a lányod, ha ha rendesen le lett kommunikálva a helyzet és nincs más megoldás. Ha pedig van valami az előttem szólók lekicsinylő hozzászólásaiban akkor beszélgess el a lányoddal, vázold fel a lehetőségeket és annak anyagi és lelki vonzatait. Mondd el hogy melyik lehetőség milyen változások és áldozatok árán valósulhatna meg és ez után döntsön a gyermek megtartása mellett. Ha mindent mérlegelve dönt akkor képes lennék megérteni őt és büszke lennék a felelősségteljes döntéshozatalára.

2023. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!