Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 16 éves lányotok teherbe...

Ha a 16 éves lányotok teherbe esne, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Örökbeadás, abortusz szóba sem jöhet neki. Fiúja egy nap otthagyta, illetve ugye nem lehetséges a terhesség megszakítás. Így nem szól a szüleinek, mivel ők nem játszanak szerepet ebben, mármint nem akarnák a picit. Max akkor tudatná a srác szüleivel ha ők is benne lennének. Megér egy baba ennyi anyagi áldozatot szerinte, annak ellenére hogy kevés a munkalehetőség, falun élünk és a srácnak munkája nincs. Továbbá kiderült az is, hogy eltitkolta a dolgot 3 hétig előlünk.


Szülőként örülnétek ilyen körülmények közt az unokának? Büszkék lennétek a lányotokra hogy kitart a gondolkodása mellett?



2023. aug. 2. 09:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/135 anonim ***** válasza:
13%

#34

Kedves válaszoló, ezt mégis ki mondta? Képzeld, 15 éve szakmában dolgozó gyógypedagógus vagyok, ismerem jól a gyermekvédelmi rendszereket de ez közel sem tükrözi a lehetőségeket. Számos más megoldás is létezik, és tudod hány anyával találkoztam, aki azt mondta nekem, hogy még ha betegen is de inkább nevelné a fogyatékos gyermekét akit annak idején elvetetett, minthogy most küzdjön egy gyerekért lombik programban az esélytelenek nyugalmával?

Nem könnyű az abortusz lelki terhe és napi szinten találkozok az ezt megélt anyákkal, akik úgy vélték jobb ha nem hoz világra egy fogyatékos gyermeket szenvedni. Még ők is megbánták a tettüket pedig nyomósabb okuk volt rá mint a fiatalság. Szóval senki sem kényszeríthető rá. Így akár a 16 éves lány a kérdező, akár a hozzátartozója, fontos lenne, hogy egy ilyen helyzetben az abortusz erőltetése helyett lehetőséget kapjon olyan döntést hozni, amiben támogatni tudják a szülei is. Ha nem akar abortuszt akkor nem lesz. De mondjuk megannyi pár örülne egy egészséges gyermek érkezésének. Inkább erről győzzük meg mint egy gyilkosságról.

2023. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/135 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen világában élünk, hogy csak úgy megmondjuk bárkinek, hogy öld meg a gyereked?"


És milyen világban êlünk, hogy csak úgy megmondjuk bárkinek, hogy tartsd el az ên gyerekem is, mert babázni van kedvem, de felelősséget vállalni nincs?

2023. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/135 anonim ***** válasza:
89%

41-es

Szüljék meg, de neveljék is egyedül.

Ne a szüleinek szülje, hanem maguknak.

De se apa, se pénz, se felnőtt értelem

2023. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/135 anonim ***** válasza:
6%

Majd ha ismeritek azt a 16 éves lányt és a teljes történetét akkor ítelkezhettek. Ez a mai világ legnagyobb problémája, hogy mindenkiben csak a rosszat látjuk.


Nem tudjuk hogyan beszélt a szülőkkel, nem tudjuk mennyire érett gondolkodású. Mi van ha van egy kistestvére akire évek óta ő vigyáz, mikor a szülők dolgoznak és tudja nagyon jól hogy mivel jár a gyereknevelés?

Mi van ha a szülők elmondták hogy milyen lehetőségek vannak? Mi van ha a lány vállalta hogy magántanulóként otthon ül a gyermekkel és amint teheti dolgozni megy, hogy gondját viselje? Mi van ha a saját szüleitől csak egy kis támogatást vár mert a barátja és annak szülei rá se hederítenek? Ezeket azért gondoljuk már át mielőtt ítélkezünk és szidunk mindenkit.

2023. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/135 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk éppen a felmerülő kérdéseket tisztázhatná szerintem a kérdező, mert nagyon nem mindegy.. .
2023. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/135 anonim ***** válasza:
94%
44-es: szerintem olvasd el inkább a 25-ös kommentet, ami egy megtörtént esetet ábrázol. Egy 16 éves még minden, csak felelősségteljes egyén nem. Oké, vigyáz a húgára, mert le van passzolva. Na bumm! De a saját gyerek az más, ott neked kell(ene) felkelni hozzá, tisztába rakni, stb.
2023. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/135 anonim ***** válasza:
85%

Én átlagos korban, 30 évesen szültem. Ha a lányom 16 évesen akarna szülni, akkor én már 46 leszek. Nem dobnám ki, de próbálnám tisztázni, mit tud ő beletenni és mit vár tőlünk. Én akkor már nem babázni akarok minden nap, hanem élni az életem, családi programok, munka, hobbi, kimozdulás, egy szóval mindent, amit kisebb gyerekekkel nehézkes. Ebbe nem illene bele, hogy én maradjak otthon babázni, amikor a lányom érettségire készül vagy elmenne bulizni a barátnőkkel. Jó esetben ilyenkor a fiatal apuka marad a babával, de a kérdés szerint az apa nem akar részt venni.

Innentől nem az én életem osztaná be, csak mert nincs szíve elvetetni. De ahhoz van szíve, hogy jó pár év kötöttségre kényszerítse a szüleit?

Meg kell érteni, hogy ez nem játék egy cuki babával. Eltartani kell, időben teljesen lefoglal, és ezt nem szabad más nyakába akasztani akarata ellenére.

A gyakorlatban segítenék elérhető megoldásokat találni és megvalósítani, de nem a saját bőrömet beáldozva. Azt egyszer már végigcsináltam, most ő jönne.

2023. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/135 anonim ***** válasza:
12%
47-es: Na, pont ezért írtam meg a 13-as szitus kommentemet, akármennyire nyers is...
2023. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/135 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is volt ilyen a csaladban. A fiú es a családja nem vallalta. Megvolt az anyagi háttér, a nagyszülők vállalták az unoka nevelését, amig a lanyuk leérettsegizik. Utana a csaj estin tanult, pkusz dolgozott, es nevelte a gyereket tisztessegesen. Az a történet jól ért veget, a srác mar 20 eves, egyetemista, minden szempontból jól van, az anyja később ferjhez ment es még két gyereket szült.
2023. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/135 anonim ***** válasza:
61%

Kaptunk egy példát felvázolva, de az csak egy példa.


Én tudok ellenpéldát, nagyon sokat. Munkám miatt találkoztam ilyen családokkal. Csupán a fiatal anya személyiségén múlik, hogy bele tud e helyezkedni az anyaszerepbe, vagy a nagyszülőkre helyezi a nyomást. Láttam már olyan lányokat akik a szüleikkel élnek ugyan, de önállóan viselik a csecsemő gondját. Keresni nem tudnak, így a nagyszülők támogatják anyagilag, de ezen felül pont annyit tesznek a gyermek nevelésébe mint általában a nagyszülők szoktak. A lány tanul és gyermeket nevel, a teherbírása hosszú távon pedig majd elválik, de egyenlőre úgy tűnik, hogy szépen viseli.


Láttam olyan esetet is, ahol a szülés után lett depressziós a lány elutasította a babát és így a korábbi véleményét változtatva örökbe adta. (Nekünk) Miután rendbe jött, látogatja, tartják a kapcsolatot de sokkal inkább testvéri a viszonyuk mint anya-gyermek kapcsolat.

Sok tényezős. Ha a lány elég érett, amit mi nem tudunk megítélni ennyiből akkor megérdemli a támogatást, ha nem akkor fel kell világosítani hogy ez így nem jó, és jobb belátásra bírni.


35/N

2023. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!