Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek ha...

Szülők! Mit tennétek ha kiderülne hogy a 16 éves lányotok titokban iszik?

Figyelt kérdés
Mostanában kezd egyre furcsábban viselkedni a lányom.Valamelyik nap bent voltam a fürdőben,be volt zárva az ajtó és szó szerint verte az ajtót hogy engedjem be.Mire kiértem behányt.Azt mondta csak gyomorrontás.Egyre többször van "gyomorrontása" és fejfájása.Elzavartam orvoshoz és azt mondták nincs semmi baja,bár lehet el sem ment.Pár napja találtam a szobájában a ruhái között pálinkát amit elvettem onnan.Amikor haza ért látszott rajta milyen ideges szó szerint remegett.Az is feltűnt hogy mostanában szinte mindig rágózik.Nem értem mikor kezdhette el és miért.Mi mindent megbeszélünk egymással mondhatni legjobb barátnők vagyunk mégsem mondta el.Nem tudom mit rontottam el.Hibásnak érzem magam amiért nem bízik annyira bennem hogy elmondja a gondjait.

2014. nov. 17. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
A gyerek azt a mintát utánozza amit lát tőled.
2014. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Azt már csak útólag említem, hogy egy 16 éves gyereket a szülő még elkísér orvoshoz, ha annak bármi baja van.
2014. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Próbálj vele beszélni, valami oka biztosan van.

Talán problémák a suliban, esetleg bántották.

2014. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát elgondolkoznék h miért nem mondta el és miért csinálja? Mégse lehettek a legjobb barátnők ha titokban ilyet csinál. Miután átgondoltam miben is hibázhattam, leülnék és őszintén beszélgetnék vele, biztos h van vmi problémája amit az italba fojt! Mellette állnék és nem állnék le veszekedni hanem meghallgatnám és legyen bármi a probléma segítenék neki.
2014. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Mennyire engedtétek eljárni bulizni?
2014. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

hát tény, hogy ezek elég erősen utalnak arra , hogy tényleg iszik.

de a pia pl lehet egy buliból maradt ki.

nem lehet tudni.

próbáld meg visszahozni a viszonyt, ami régen meg volt.

találgatásokba kezdhetsz, de nem biztos hogy érsz el vele valamit.

2014. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Pár napja találtam a szobájában a ruhái között pálinkát amit elvettem onnan.



és ne kutakodj a szobájában:SS jó hogy nem bízik meg benned már bocsánat.

2014. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
26%

Soha, semmit nem tiltottam a lányomnak. Felvilágosítottam az esetleges veszélyekről.

Elmehet bulizni, addig marad ameddig kedve tartja. Saját bőrömön tapasztaltam hogy a szigor mit sem ér, ha akar akkor így is úgy is megtalálja a módját. 15 éves a lányom, nem iszik, nem dohányzik.

Olyan emberel szóba sem áll aki rendszeresen iszik, dohányzik, ez látta otthonról. Ültesd le és mond el hogy saját kárára csinálja. Bár valószínű hogy ő ezt majd másképpen látja.

2014. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Az alkoholistáknak nincs betegségtudata, szóval ha tényleg rászokott, felesleges ezzel letámadni, úgyis tagadni fogja.

Én a helyedben először megbizonyosodnék 100%-ra,pl. elutaztok egy családi hétvégére idegen helyre, tehát ahol mindig szem előtt van és 100% h lebukik m nem ismeri a helyet.

Aztán ha ez megvolt, biztos kitalál mindenféle hülye magyarázatot, de először is konzultálj szakemberrel, mi a teendő. 16 évesen még rákényszerítheted elvonóra, de ha betölti a 18-at akkor ő dönt.

2014. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Nyugi, csak gyakorol az egyetemi éveire...
2014. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!