Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 16 éves...

Mit tennétek ha a 16 éves lányotok nem fürdene/zuhanyozna napokig és fogat sem mosna?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Visszamennék az időbe és jobb szülővé vàlnék, kb.5 éves koràra megtanítanám a tisztálkodási rutinra.
2019. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Én megcsináltam ugyanezt 13 évesen egészen addig, amíg az osztálytársaim nem szóltak. Egyszerűen irtóztam a víztől, más okot nem tudtam megnevezni. De annyira kínos volt a beszólás, hogy rávettem magamat a tisztálkodásra. Aztán később nevettem kamaszkori önmagamon, amikor az ember annyi hülyeséget csinál - és ez még a kisebbek közül való.

Szerintem szelíden próbáld rávenni azzal, hogy ha más szólna, mennyire kellemetlennek érezné. Gyerekeim már felnőttek, nálunk is volt hasonló időszak. De legalább magamról tudtam, hogy át lehet lendülni rajta.

2019. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Pusztuljatok már ezekkel az ostoba "mit tennétek, ha a fiatok/lányatok csirkét darálna" semmirekellő kérdésekkel…
2019. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindegy hogy miért. Ha csak szimplán igenytelen és lusta, akkor elbeszélgetnék vele a higienia fontosságáról. Ha depressziós akkor pedig pszichológust keresnék.
2019. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Slaggal fürdetném meg!
2019. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is volt egy ilyen időszakom. Magamba voltam zuhanva, nem volt kedvem semmihez, nem csináltam semmit, szóval ilyen tiszta élettelen, semmittevő napjaim voltak. Úgy voltam vele, hogy fürdeni is minek, aztán egy idő után már magam is észrevettem, hogy ez így elég gáz, mert éreztem, hogy büdös meg koszos vagyok és akkor megint normálisan tisztálkodtam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ennek valószínűleg van valami oka, mert nem gondolnám, hogy direkt nem mosakszik, mert éppen így tartja kedve. Szóval szerintem beszélgetni kellene vele elsősorban.
2019. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Evinném pszichológushoz, mert ha nem volt ilyen, akkor súlyos depressziós tünet.

Ha eddig is ilyen volt, akkor a te hibád.

A lányom, fiaim, ahogy kijöttek a fogaik, kapták

a kicsi, puha fogkefét, hogy játék útján szokjanak hozzá.

Amikor biliztettem őket, popsi mosás, és kézmosás nekik is, hogy rögzüljön, hogy ezek egymástól elválaszthatatlan cselekvések.

2019. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Főleg a fiúk úgy 6-8 éves korukban elkezdik utálni a kézmosást. Egyszer az öcsémet zavartam be a fürdőszobába kezet mosni. Megyek utána, hát folyatja a vizet, de

az Istennek sem tette alá a kezét, csak állt a mosdó szélébe kapaszkodva.

2019. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Bármennyire is megdöbbentő, a legújabb kutatások szerint nem kell mindennap megfürödni a személyi higiéniához. Pláne akkor, ha valaki otthon van, és nem megy emberek közé. Ha igen, akkor azért javallott mindenképpen legalább lezuhanyozni, már csak a többiek iránti tisztelet és odafigyelés miatt is.


A fogmosással más a helyzet; annyi a fogakra nézve egészségtelen dolgot eszünk nap mint nap, hogy muszáj eltávolítani a lepedéket, legalább kétszer egy nap.

2019. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
3-as szívemből szólt.😃
2019. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!