Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz helyzetben...

Nagyon rossz helyzetben vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Csapongóan fogok írni, mert ami épp eszembe jut, azt írom le.

Szóval 26 éves vagyok, itthon élek anyámmal, és a mozgáskorlátozott apámmal. Nem tudok elköltözni, mert a helyzet miatt nincs rá lehetőségem. Nem akarom magamra hagyni anyámat, egyrészt mert óriási a ház, másrészt ő nem bírja egyedül ellátni apámat. Sajnos az alapvető dolgokban is segítségre szorul. Anyám betegre hajtja magát a munkában plusz itthon is hogy minden meglegyen, de ezt nekem rossz látni egyrészt hogy belebetegszik ebbe, másrészt apám nem értékel túlzottan semmit amit érte fáradozunk. Rengeteg a gyógyszere, folyamatos figyelmet igényel, a fél lakást át kell alakítani miatta.

Nekem meg az a bajom, hogy ebben benne vagyok. Természetesen a kötelezettségeimet ellátom, próbálok rá nem egy nyűgként tekinteni, de a családtól semmi segítséget nem kapunk. Mindig csak igérik hogy majd jönnek látogatni, aztán igazándiból egy telefont sem ejt meg egyikük sem, ha meg épp segítségre van szükségem (hogy ne kelljen szabadnapot kivennem hogy kontrollra tudjam vinni) akkor keresik a kifogásokat és egyik se jön.

Elegem van ebből.

Fiatal vagyok még, dolgozok, viszont ebben a helyzetben nemigen tudok félretenni, mivel felemésztik ezek a dolgok ezeket.

A probléma pedig pont ez, hogy nehéz úgymond hazugságban élni. Valahogy nekem kínos ez az egész ami itt van, az a két haverom tudja csak akivel sűrűn beszélek, a munkahelyemen nem is tudják hogy ez van itthon, a szabit is mindig másra fogom amikor kérem. Párkapcsolatról álmodni sem merek, ez körülbelül az esélytelen kategória alatt van kettővel.

És az a baj, hogy a kedvem is egyre rosszabb. Alapból szar, nélkülözős gyerekkorom volt, ráadásul csesztettek is az iskolában, szóval szociális készségeim sincsenek. Jártam pszichiáterhez, szedtem gyógyszereket, viszont ezeket úgy két hónapja letettük. Eddig tök jó volt, viszont mostanában kezdem azt érezni hogy így nincs értelme élni.

Szóval, a beletörődésen kívül mit lehet ezzel tenni? Elköltözni emiatt nincs mód, párkapcsolatra körülbelül nulla az esély. Az elmúlt 1-2 év úgy-ahogy jó volt amíg mindenki jól volt, megteremtettem magamnak azokat a dolgokat, amikre szükségem volt (ruhák, autó, jogsi, éttermes kaják), viszont mióta ez a helyzet van, azóta próbálom megfogni a pénzt, és hiányoznak ezek a dolgok. Egész fiatalkoromban ingerszegény életet éltem, és ebben a pár évben azért jó volt megtapasztalni hogy milyen az, amikor megkeresem a pénzt mondjuk egy új cipőre, de valahogy ez most nagyon depresszív. Most is kéne egy telefont venni így 5 év után mert a mostani kezd lehalni, és ötletem sincs, hogy karácsonyig miből fogom összerakni, vagy hogyan.

Van egy haverom, ő örökölt egy lakást, és kiadta. Otthon él ő is, de neki passzív jövedelemként jön a félhavi fizetésem kb. És ez aggaszt. Ő tavasszal Cipruson volt a haverjaival, most Norvégba mennek. Nekem meg annyi pénzem sincs hogy az országhatárt elhagyjam, egész 26 évem alatt kimaradt az, hogy elmenjünk nyaralni, mert nem volt pénzünk, most meg a helyzet nem engedi. Anno amikre azt mondtam hogy nem érdekel, és nem hiányoznak ezek, most kezdenek kiütni, hogy bakker, de leugranék valahova pár napra. Ilyenkor azt nem tudom megérteni, hogy bakker, én, akit a szülei becsületességre, korrektségre neveltek, mivel vagyok másabb a sors szemében másnál?



A felét nem tudom hogy miért írtam bele, szimplán csak jól esett kiírni magamból. Ha valakit megbántottam, ne haragudjon, nem állt szándékomban.


2023. aug. 11. 22:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%

1. menj vissza a pszichiátredhez, valószinüleg újra szedned kell a gyógyszert.

2.vannak sokkal rosszabb helyzetűek is. Ha ez segít, olvass róluk, vagy nézz ilyen filmeket, hogy erre ráébredj.

3.Mindig !! van esély jó párkapcsolatra, csak megfelelő alanyok közt keresgélj.

4. tudomásul kell venni, hogy most ez a helyzet, nem egyforma esélyekkel indulunk az életnek.

5. keress rövidtávú célokat és vidd is véghez őket.

2023. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz az a helyzet, amiben vagytok, de az sem megoldás, hogy te feláldozod az életed meg a fiatalságod azért, hogy a szüleidet segítsd. Esetleg apukádnak keresni egy otthont?
2023. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora az az óriási ház? Neked nem kell, hogy az apád elvegye az életedet. Az a tied, nem az övé, és csak egy van belőle. Házat eladni, különbözetből ápolót fogadni.
2023. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%

Apukát otthonba adni vagy bejárós ápolót fogadni hozzá? Ez az anyagiakon nem segít, de a mentáis állapotodon nagyon is. Esetleg eladni a házat?

A párkapcsolatos részt nem igazán értem, miért nem lehetséges a helyzet miatt. Biztosan segítene a kedélyállapotodon, ha társaságba járnál, ismerkednél.

A családunkat sajnos nem mi választjuk, se a környezetet, ahol felnövünk. De ki kell hozni a maximumot ezekből a kezdőlapokból felnőttként. A helyedben visszamennék a pszichiáterhez, ha teheted.

2023. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
El kéne adni azt a hatalmas házat. Rengeteg munka és sok pénzt visz. Biztos nehéz, mert érzelmileg kötődnek hozzá a szüleid, de ez lenne a logikus lépés.
2023. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Igazságot keresni az életben kár, sosem volt. Akármilyen szarul hangzik de apádat mint terhet nem gondozhatod élete végéig a saját életedet félrerakva. De sajnos ötletem nekem sincs, nem könnyű, vagy az életedet vagy szerettedet rakod félre.
2023. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%
Adjatok ki albérletbe egy vagy két szobát.
2023. aug. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem se áldozhatod fel a fiatal éveidet azért, mert édesapáddal ez van.

Kérdezd meg a helyi lehetőségeket családsegítő szolgálattól, hátha tudnak olyan megoldást amire nem gondoltál.

Legjobb tényleg szakápoló lenne, vagy valamilyen - ha "csak napközbeni ellátás is - egy otthon. Reggel beviszed, este hazahozod és vannak programok.

MEOSZ-tól is érdeklődj a lehetőségekről.

2023. aug. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudok elköltözni, mert a helyzet miatt nincs rá lehetőségem. - eddig olvastam.


Nem AKARSZ elköltözni. A kettő nem ugyanaz.


Én simán elhúztam, amikor már ott tartottunk, hogy nekem kellett volna ápolni a szülőmet. Nem, köszi, egy életem van, nem tervezek még 40 évesen is otthon ücsörögni és etetni őt - mert persze a házi ápolás, vagy bármi más megoldás NEM!, én vagyok a nő "ez a dolgom".


Jó messzire költöztem, ők meg oldják meg ketten.

2023. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy a reális megoldást úgysem fogod elfogadni a pszichés problémáid miatt.


Pedig leírták, mit kell tenni, anyádék adják el a házat, menjenek egy kis olcsó garzonba, és kérjen anyád napi 1-2 órában ápolót.


Te meg költözz el, éld az életed, alapíts saját családot és segíts, de értsd neg, hogy nem a te felelősséged megoldani anyádék életét. Mondjuk nem értem, ha amúgy is ilyen sz*r gyerekkort adtak neked, te minek töröd magad ennyire értük, miközben te meg nem voltál sosem igazán fontos nekik.


Na mindegy, úgyse fogod ezeket meglépni, mert gondolom már beléd sírták, hogy ha ott hagyod őket, kb. megölik magukat.

2023. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!