Normális ez anyàmtól?

Figyelt kérdés

Ő mindig is egy vezéregyénisèg volt, legalábbis velem, szinte sosem lehetett saját véleményem vagy akaratom, mindig az övé kellett érvényesüljön. Emiatt gyerekkorom óta visszahúzódó vagyok, terápián is voltam miatta de ez most lényegtelen.


Alig volt privát szférám, még felnőtt koromban sem amikor kevés fizu miatt otthon laktam, folyton járt a cuccaimmal, “elpakolás” néven mert zavarta ha valami nem ott van ahol ő szeretné, párom dolgait is tette vette amikor ott volt .


Nemrég találtunk új munkát, ami miatt sokat vagyunk távol otthonról(szerencsére) de most is azon kapom hogy elővesz dolgokért és parancsolgat.

Pl mondom hogy megyek x helyre , ő:” -minek kell oda menni? “

“-már megint nálad van Xy barátnőd?” “Mit akar?”

“-ettél? “

“-levest ettél?

-nem

-miért nem?”


Minden nap elvárja hogy hívjam, ha pedig elmarad akkor megkapom hogy, “-nem hiszem hogy nincs egy perced felhívni. -nem is vagy kiváncsi rám. -majd hívnál ha majd nem leszek”

Amikor pedig közöltem, hogy idén nem biztos hogy itthon töltjük a karácsonyt akkor “-köszi hogy elsz@rod a karácsonyom”.

Bármit csináltam eddig , mindenre volt 1-2 kötekedő szava, sosem volt jó semmi. Most úgy érzem ugyanez folytatódik még így is hogy nem vagyunk együtt. Más azt hihetné hogy milyen jó, örüljek hogy törődik velem, viszont az ilyen megnyilvànulásai frusztrációt váltanak ki belőlem, olyan mintha az egész energiám elvenné és utána ideges leszek màr csak egy szó után is. En szeretném szeretni és jóban lenni vele, de olyan mintha gátolna abban hogy jól érezzem magam és igazán felszabadult legyek…

Nem tudom mit tegyek, szerintetek? Voltatok hasonló helyzetben? 25 n


2022. nov. 17. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Pont ilyenben voltam. Van egy rossz hírem. Amíg nem változtatsz a viselkedéseden, direkt vonzani fogod az ilyen embereket akik megpróbálnak semmibe venni. Tanuld meg érvényesíteni önmagad. Nem vagy gyerek, anyucival felnőtt-felnőtt kapcsolatot kell kialakítani. Ha ő egy kellemetlenkedő felnőtt, mutass rá, hogy meddig mehet el veled kapcsolatban. Utána a világban is könnyebben teszed meg ugyanezt.
2022. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem is vagy kiváncsi rám. -majd hívnál ha majd nem leszek”


Amikor pedig közöltem, hogy idén nem biztos hogy itthon töltjük a karácsonyt akkor “-köszi hogy elsz@rod a karácsonyom”.


Ne vedd fel a kesztyűt! Mérgező az anyuka, nem kicsit. Hálaistennek felnőttél, már nem függsz tőle. Próbálj függetlenedni a megjegyzéseitől a zsarolásától.


Nem rajtad múlik, hogy jóban lesztek-e, ezt te is tudod. Hiába mész le kutyába, akkor is lesz problémája veled.

Épp ezért ne tedd.


Magadnak felelj meg, neki ne is próbálj meg mert te mész rá.

2022. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Próbálom, ezért is örültem hogy messzire jöttünk és megszabadultok az ilyen lehúzásoktól, de úgy látom folytatódik írásban és ugyanolyan ideges leszek így is miatta.


Volt hogy többször megmondtam direkt, hogy vegyen vissza, ne kelljen mindenről beszámoljak, ne bajlódjon annyit velem… de ezekre csak megsértődik”-jó hogy neked nem lehet semmit mondani.. en csak jót akarok, mert baj ha kérdezem”


Szóval nem tudom hogy csináljam, úgy hogy ne is kelljen teljesen megszakítani a kapcsolatot

2022. nov. 17. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kimérten. Trenírozd magad. Amikor meglátod, hogy ő hív vagy ő írt, addig ne vedd fel vagy ne nyisd meg az üzenetet amíg nem tudod rákényszeríteni magadat, hogy gyomorgörcs és félelem helyett dühöt érezz. Nincs baj a haraggal, megvéd téged, azért van. Akkor tudsz nem kisbabaként reagálni. Sok gyakorlás után betanulod az új reakciót. Ijedtséget semmiképp ne érezzen, ne izgulj, hogy végleg megsértődik. Ki sem bírná ha végleg elveszítene. Csak amíg el tudja hitetni veled, és te is magaddal, hogy te nem bírnád ki, addig a csapdájában vergődsz. Aztán majd meglátod, a magadra kényszerített harag (ami ugye ellentétes reakció a félelemmel) szépen lassan elmúlik ahogy a megfelelni vágyásod csillapodik. Addig viszont legyél nyugodtan mérges a zaklatásért, így tudnak változni az erőviszonyok. A vége meg egál, az pedig mindenkinek jó.
2022. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg aranyos ez a "messzire menés" is, erre sem lesz szükség, ha megtanulod érvényesíteni magad. Mindig lesznek konfliktusos helyzetek az életedben, ráadásul nem csak vele. Minden elől nem mehetsz messzire. Másból sem állna egy idő után az életed. :)
2022. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzásba viszi az " érdeklődést ".
2022. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!