Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt vajon hogy kéne értenem...

Ezt vajon hogy kéne értenem anyámtól?

Figyelt kérdés
Gyűjtök egy telefonra, most nyári diákmunkából rakom félre, itthon van kp, nem raknám be a bankba, már nem hiányzik sok. Anyám ilyet szól, hogy rakjam be, itthon tartom, úgyis ellopják. Ez mi?! Nem nevesítette, hogy kicsoda, csak általánosságban.

2023. aug. 13. 11:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

"Bankszámláról kb két perc leemelni a pénzt egy hozzáértőnek. Nem kell gúnyolódni, ha nem éltél át hasonlót."


HA veled történi ilyen, akkor nagyon balek vagy, a segítséged nélkül senki nem tud a számládról levenni pénzt, ahhoz pár adatot meg kell adnod neki és ez NEM a számlaszám, az nem elég semmire!

2023. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%
Az állam is elveheti bármikor mindenki plussz pénzét ;) sőt eléggé rezeg a léc úgyhogy biztos hogy nem raknék egy fillért sem számlára.
2023. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

Pontosan erre céloztam mint a 12-es, csak nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni!

Kedves 11 te meg azt nevezd baleknak, aki a világra hozott!

2023. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%

12.

Ez legalább akkora ostobaság, mint amikor valaki a "plusz" szót nem bírja leírni normálisan (intelligencia hiányában), ezért szánalmat vált ki más emberekből.

2023. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Kedves mérnök úr, félre is nyomhatta. Ne érezd magad felsőbb rendűnek. Nem hülyeség, már egyre több hír jelenik meg erről, baráti, ismerősi körben is beszélik, hogy le akarnak nyúlni minden pénzt. Te nem olvasol híreket nem kormánypárti oldalakon? Nem fogod fel, amiket mondanak? Ha eddig nem tetted, kezd el nézni, mit mond és mit csinál a kedves miniszterelnökük, mert egyszer mondta, hogy ne azt nézzük mit mond, hanem mit csinál. Hát a kettő köszönőviszonyban nincs egymással.
2023. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%

"Felsőbbrendű" egy szó.

Ne erőlködj...

Nekem egy problémám van, minek szólok bele ilyen ostoba beszédbe...

Mert véletlenül ide süllyedtem közéd.

Sok értelme nincs.

2023. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk pont ezek az emberek azok akik általában nem értenek semmihez és a helyesírási szótárra maszturbálnak. Nem tartom szükségesnek hogy szabadkozzanak vagy elmagyarázzam egy ilyen típusú embernek hogy miért van igazam. Meglepődne sok ember hogy mit csinálnak a pénzükkel a bankok meg az állam, szerinted mi történik amikor berakod “lekötni” ? :) azért kamatozik mert használják, ha pedig becsődöl a bank vagy az állam akkor nem tudják odaadni mert nincs miből…:) nincsen mindenre biztosíték…főleg nem itt. Lehet hogy jobban megy a helyesírás neked, de nem a szótárból fizetem az életszínvonalamat, de sajnos senki nem lehet tökéletes, te sem érthetsz mindenhez:)
2023. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Kedves szervízmérnök, direkt írtam úgy! :D Ha annyira értenél a helyesíráshoz tudnád, hogy nem rakunk három pont minden mondat után, csak akkor, ha a gondolat hiányos!

Ha pedig nincs értelme "közém süllyedni", ami lehetetlen, mert ez kb egy szexuális kijelentés volt, akkor minek válaszolsz? Nem kell bizonygatnod, hogy hülye vagy, mert látom. Vagy talán banki dolgozó vagy, és rátapintottam a lényegre, és vertél már át embereket?

Amúgy elég csak a svájci frankos hitelekre gondolni, az embernek máris elmegy a kedve a bankoktól, hiába szeretne bízni.

És remélem, a helyesírásom most megfelelt a magasabb színvonaladnak.

(a neved egyébként hosszú í betűvel írandó, szervÍzmérnök hosszú í. Máskor akkor köss bele másba, ha te tökéletesen írsz le minden egyes szót!)

2023. aug. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%

#18 A kérdéshez hogy jönnek a svájci frankos hitelek? Ott a bank a hitelező, tehát a magánszemély használja a bank pénzét, a betétnél pont fordítva, ő használja másokét, például hitel kiadásra.

Persze, hogy nincs mindenre biztosíték, minimális bizalom kell minden befektetéshez. Nagyobb bankhálózat talán kisebb valószínűséggel válik fizetésképtelenné (főleg ha ekkora kamatokra hiteleznek)


Az állampapírnál ugyanez a helyzet, csak ott teljes államcsőd kell ehhez - de ekkor az otthon tartott forint készpénznek se lesz (sok) értéke. Plusz vannak nemzetközi szervezek (IMF, Világbank) amik kívülről jövő "segítséget"/tűzoltást tudnak hitelezni csődközeli országoknak.


Ezzel csak annyit akartam, hogy bármilyen kamatoztatás nem teljesen kockázatmentes ugyan, de azért nem úgy, hogy "az állam bármikor elveheti".


(Részvényen, műtárgyakon, aranyon, valutázáson, ingatlanon, saját vállalkozádon is lehet bukni, ha az ember rosszul csinálja...)

2023. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

18.

Mekkora jól beégetted magad, szerviz rövid i betű, majd nézz utána okostojás!

Meg a pontok, meg a gondolataid, szánalom...

2023. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!