Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért elhidegültem az anyámtól?

Figyelt kérdés
Már egészen gyerekkorom óta viharos a kapcsolatunk. Nem utálom, segítek neki, ha kéri, nem vagyok sem erőszakos, sem durva, csak így közel negyven év után elegem lett, hogy ő soha nem hibás, mindig én vagyok a szörnyeteg, az ideges. Nem utálom, csak éppen egyre kevésbé érdekel, hogy mi van vele.
2022. aug. 26. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez normálisan. Toxic emberekkel nem kell kapcsolatot tartani.
2022. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy köteles szeretni az anyádat. Az érzelmek amúgy sem így működnek.
2022. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak tényleg, annyira belefáradtam már a folyamatos, és amúgy halál felesleges tojáshéjon járásba, mert ha éppen olyanja van, két mondatból a fejemet leordító veszekedést csinál.
2022. aug. 26. 15:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Így felnőtt fejjel úgy látok át már rajta, mint az ablaküvegen, hovatovább, lassan már szórakoztat, de gyerekként elég megterhelő volt.
2022. aug. 26. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Ebben az esetben nem.
2022. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Jaj,de ismerős ez a tojáshéjon járkálás! Szintén 40 éve. És a 40 évem alatt sosem láttam mosolyogni anyámat. Odáig jutottam,hogy ő az egyetlen ember,akit sosem tudnék megölelni. Úgyhogy nem vagy rossz ember. Nem bántod,(bár gondolom az ő véleménye az,hogy Te mindig megbántod,nem érti miért),csak már nem akarod,hogy leszívja az energiádat. Ez csak közömbösség. Semmi rosszaság nincs ebben.
2022. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pontosan. Az egyik legutóbbi maganszám az volt, mikor nekiállt mentegetőzni egy szituáció kapcsán, hogy ő aztán nem tud semmit, én annyit reagáltam, hogy oké, de ez most egyáltalán nem érdekel, teljesen irreleváns a probléma megoldásában, mire a nyakamnak ugrott, hogy hogy merem azt mondani, hogy nem érdekel, mi van a saját anyámmal?!
2022. aug. 26. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Bárcsak minden nárcisztikus szülővel "megáldott" ember képes lenne erre! Sokkal kevesebb trauma lenne a világban. Teljes mértékben igazad van egyébként. Én is ebben nőttem fel, felnőttként minden kapcsolatot megszakítottam, életem legjobb döntése azóta is.
2022. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos, nem mondom, hogy könnyű, azt sem, hogy ment volna egyedül, de megérte. Most már látom, hogy ki vagy mi is ő valójában. Így már sokkal de sokkal kevesebb a fájdalom.
2022. aug. 26. 16:56
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha rossz ember is vagy, nyugi, az nem emiatt van. Az viszont nagy dolog, hogy te legalább nem próbálod toldozni-foldozni a penészes mázat,mint rengeteg sorstársad, hanem belátod, hogy anyukádnak valami ott bent nagyon nincs jól valami összehuzalozva, hogy szépen fogalmazzak.
2022. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!