Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám teljesen kikészít,...

Anyukám teljesen kikészít, nem tudom mit tegyek. Ti ezt mennyire tolerálnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos még itthon lakom, pedig már bőven felnőtt vagyok csak hosszas volt nekem az egyetem (orvosin végzek jövőre). Egyébként tanév közben kollégiumban vagyok, nem otthon.

Anyukám állandóan csesztet, nem telik el úgy nap hogy ne szólogatna be. Csak hogy a mai példát említsem… Van egy futópadunk, amit ő rendelt de sosem használja, csak én szoktam használni néha. Ma tök sokat tudtam futni és nagyon örültem, mert így tudok edzeni, erre amikor hazajött azzal kezdte, hogy miért nem odakint futok ott legalább vannak emberek, ha mások tudnak ott futni akkor én is….(nem értem, hogy mi köze hozzá meg egyáltalán miért köt belém, ő soha életében nem sportolt semmit és túlsúlyos is, de nem tesz ellene semmit). Aztán elkezdett kiabálni, hogy miért nem megyek pár kört az autómmal mert hogy le fog merülni az akkumulátora (sajnos nagyon sokat áll az autó, mert én messze tanulok ahova nem tudom magammal vinni, viszont félek is vezetni, mert nincs elég gyakorlatom). Kiabált, hogy miért nem hívom fel a vezetési oktatómat hogy vegyek órákat ha félek vezetni, mert hogy akik később szereztek jogsit mint én azok már régen vezetnek stb… Mindeközben nyitva volt a hátsó ajtó és engem idegesített hogy a szomszéd ezt végighallgatja, ezért löktem rajta egyet hogy becsukódjon valamennyire magától (nem az volt a célom hogy becsapjam de kicsit erősre sikeredett). Ezután anyám torkaszakadtából üvölteni kezdett, hogy ebben a házban innen csak hogy nem az ajtót mert ő ezt nem tűri. Ez most csak egy példa volt, de kb. minden héten 2X legalább van valami hasonló, általában nem ilyen durva véggel, de akkor is…

Tényleg nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel, nem tudom mit tehetnék.



2023. aug. 14. 22:26
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
* Bocsi van benne egy elírás: Ebben a házban nem fogom csapkodni az ajtót, mert ő ezt nem tűri.
2023. aug. 14. 22:28
 2/27 anonim ***** válasza:
23%

És te tanulsz orvosnak? 🤔

Mese habbal..

2023. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Ne felj. Vagy mindenre probalj higgadtan valaszolni miert nem. Peldaul anya kepzeld lementem volna, de nem a melegben, hanem keso este, de egy gyakorlatvezetom akkor igertw felhiv...inkabb az itthoni futopadot valasztottam.

vezetes: igazad van anya, holnap megyek egy kort vele. Eljonnel te is? Vagy mondd beszelsz az oktatodsl. Aztan az ojtatao mond valamit te meg valami mast az anyadnak.


egyebkent kis korokkel ha gyakorolsz ugy mulik el a felelem

2023. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%
Mielött elkezdtél egy ilyen hosszú szakot, ez nem jutott eszedbe?
2023. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Az én anyám dettó ilyen, próbáltam vele beszélni erről, de veszekedés lett a vége. Próbálj vele beszélni, hátha meg tudja érteni a dolgokat a te szemszögedből, ha ez nem hát akkor próbáld meg nem meghallani, mást én sem tudtam tenni...
2023. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4

Így utólag én is örülnék neki, ha más szakot választottam volna és hamarabb a saját lábamra állok. Viszont én szerintem ez nem lehet fő szempont egy szak választásánál, az én esetemben más okokból is megbántam, de ez más téma.

2023. aug. 14. 22:44
 7/27 anonim ***** válasza:
35%

De ha azt mondod, ez nem volt fő szempont, akkor mit mondjunk? Akkor te ezt tudtad és vállaltad, akkor miért kérdés, tolerálnod kell-e?


Amíg nem tudsz elköltözni, addig tetszik vagy sem, igen, tolerálni kell.

2023. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom, gondolom anyukád egyéb okokból frusztrált és rajtad vezeti le. Micsoda hülyeség azzal csesztetni valakit, hogy lemerül a kocsijában az akksi?? Ez kész. Ahhoz sincs semmi köze, hogy hol futsz napközben, ilyen hőségben meg nyilván nem az aszfalton akarod kiköpni a tüdőd. Kitartás, pár hét és vissza tudsz menni a koliba.
2023. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Darius- ***** válasza:
71%
Én otthagytam az enyémet azonnal. Itt eddig azt írták tűrd. Én nem tűrném, hogy kutya legyek. De te döntesz, nem kell feltétlen az én véleményem elfogadni, mert mindenki más személyiség. Én mindent elölről kezdtem kint külföldön, ahol az apám született. Ott végeztem el a főiskolán a tornát úgy, hogy amellett dolgoztam. A tied azért rosszabb, mivel az én példámban nemcsak ő volt hibás, hanem én is. Ha van rá mód oldd meg önerőből a főiskolát. Ha nincs ne, habár fel fogja hántorgatni, hogy az ő pénzéből végezted el. A lényeg legyen meg a diploma. Amúgy ha azért szól, mert becsapódott az ajtó, te ilyenkor visszamész és kinyitod újra. Úgy becsapod, hogy a fal fentről a vakolattól esik le.
2023. aug. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk magadért építed az életed főként, szóval magadnak felelj meg.
2023. aug. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!