Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha sokszor...

Mit lehet tenni, ha sokszor üvölt velem az apám, és néha meg is üt?

Figyelt kérdés
Nincs édesanyám, mert még kiskoromban öngyilkos lett, nagyrészt apa miatt. Amíg élt, egyszer a szemem láttára verte meg apa anyámat. Sokszor veszekedtek is. Amikor meghalt, egyre rosszabb lett a helyzet, apa elkezdett bántani, volt, hogy bottal fenyegetett, hogy ha nem megyek be a házba, kettétöri rajtam, stb. Utoljára kb 2 hónapja vert meg, azóta csak ordibálni szokott, de folyton félek, hogy megüt. Szid, olyanokat mond, hogy k**va vagyok, féreg, és anyámat szidja. A barátom előtt is olyanokat mond, hogy szájon vág, és hasonlók. Anyagiakban annyira nem állunk rosszul, ha kell, ad pénzt, vesz ruhát, stb, ezért nem is értem, miért bánt. Testvéremmel is kedves, soha sem emelt még rá kezet. A féltestvéremmel már egymásnak is estek, stb. Egyedül én vagyok lány itthon, és ezért mindig elvárják tőlem, hogy takarítsak, stb. Szerintetek mit tegyek? Hagyjam az egészet, és várjak, amíg elköltözöm itthonról, vagy tegyek ellene valamit? Ha utóbbi, mit javasoltok?

2023. aug. 15. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Én már kitanultam volna önvédelmet vagy egyéb harci teknikát és háromszorosát kapná. Más dolog, hogy fiú vagyok. Én anyámnak sem hagytam soha, hogy megüssön. Nem is volt oka rá, csak szintén volt egy ilyen időszaka.
2023. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Apunak kellene egy kis terápia, vagy legalább valami sport, ahol kicsit kiélheti magát, foci, boksz, valami intenzív mozgás. Nem sportolt régen? Ha ismersz barátját, megkérhetnéd, hogy alapítson egy focicsapatot és rángassa el apádat, hátha.


Az illetékes családsegítőbe elmennék, és jelezném a problémát, illetve a rendőrségen is, hogy tudjanak róla.

Remélem többet nem ver meg, de ha mégis, akkor menj el a háziorvoshoz és mutasd meg neki a sérüléseid és kérj, hogy vegyenek fel valami látleletet erről.


Amint lehet lépj le onnan.

Ha sikerült elköltöznöd, lehet, hogy majd pszichológushoz is érdemes lenne elmenned. Persze mindez pénz, úgyhogy drukkolok neked, hogy sikerüljön.

2023. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha van valami barátja/testvére, szülője, akkor neki is megmutathatnád, ha sérülésed keletkezik tőle, vagy csak általában elmondhatnád neki, hátha tud rá hatni.
2023. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy? Dolgozol?
2023. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2, az a baj, hogy a fejemet szokta megütni. Onnan is tudnak látleletet venni?
2023. aug. 15. 12:13
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Hány éves vagy? Mert ha 18 (vagy rövid időn belül betöltöd) akkor költöznék a barátomhoz és feljelenteném. Ez nem apa, ez egy vadállat! Bármi bizonyíték (akár évekről korábban is). Lefotózni a sebek, szem és fültanúk (szomszédok, rokonok stb), hangfelvétel a vitáról.

Ha kiskorú vagy és még pár évig az is maradsz akkor kérj segítséget az osztályfőnöktől. Mond el mi folyik otthon, a bizonyítékokat mutasd meg neki, esetleg a tesóid is beszéljenek vele.

Lenne kihez menned? Nagyszülők, keresztszülő, szüleid testvérei?

2023. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Magyarországon zéró tolerancia van, egyáltalán nem lehet bántani a gyerekeket semmilyen módon! Ha ez mégis megtörtént, keresd fel az illetékes gyermekjóléti szolgálatot, ott fogsz kapni segítséget!
2023. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
5# nem tudom, hogy látszik-e a fejeden, de egy orvos esetleg tud készíteni röntgent, vagy egyéb módon meg tud vizsgálni...
2023. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

4, 14 é., nem dolgozom

6, utóbbi, köszi a segítséget.

7, köszi!

2023. aug. 15. 12:20
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Az anyai nagyszülőkhöz nem tudsz/szeretnél átköltözni?
2023. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!