Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még rá esély, hogy a...

Van még rá esély, hogy a szüleim ne nézzenek le emiatt?

Figyelt kérdés
24/N vagyok és tanárként dolgozom, még nyár elején jöttem össze a barátommal (26/F), aki katonai rendészként dolgozik. Ma hoztam el hozzánk először és a szüleim nekiálltak engem degradálni, hogy az a munka, amit barátom csinál nem pedig az, amit én. Azt sem tudják, egyáltalán miért nem olyan szakot végeztem el az egyetemen, aminek értelme is, barátomat pedig konkrétan istenítették. Azzal végződött, hogy ne is hozzam fel többet ezt a témát, mert úgysem tudom megváltoztatni a véleményüket..
2023. aug. 18. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne a szüleid elismeréséért pedálozzál, hanem mihamarabb függetlenedj tőlük érzelmileg is, és lakhatás szempontjából is.

Az érzelmi függetlenedést még ma kezdd el gyakorolni. Tudatosítsd magadban, hogy nekik joguk van rólad bármit gondolni, neked meg jogod van ezt magasról lesz...ni. Csak persze a szemükbe ezt nem kell mondani, mert ha nem muszáj, ne gerjessz konfliktust.

A külön költözésben segíthet, ha pároddal olyanná válik a kapcsolat, hogy fölmerül a vele való összeköltözés (természetesen optimális esetben). Tehát most azon dolgozz, hogy pároddal minél jobban megismerjétek egymást, minél jobban elmélyüljön a kapcsolatotok.

Ha pedig majd hetente-kéthetente pár órát leszel a szüleiddel, könnyebb lesz a károgásukat végighallgatnod, mintha minden nap ezt hallgatnád.

Egyébként én tisztellek, hogy ezt a szép és nehéz pályát választottad. Ha a barátod is tisztel téged ezért, az már elég.

Vegyük a mai nap jó oldalát: párod jó benyomást tett a szüleidre. Hidd el, ez is fontos, ha ő lesz az igazi.

2023. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%

"Ha pedig majd hetente-kéthetente pár órát leszel a szüleiddel, könnyebb lesz a károgásukat végighallgatnod"


Téged verték otthon?

Neked ennyi a kapcsolatod a szüleiddel? Atya világ!


Egyébként kérdező!

Amit Ön magadtól értél el arra csak büszke lehetsz,gratulálok!

A szüleid biztosan büszkék rád,csak lehet egy olyan helyzetből jöttek ahol fizikai munkával keresték a pénzt,és nekik ez "túl könnyű meló",ahhoz,hogy a fizikai munkához képest megterhelő legyen. Mondjuk az is lehet,hogy csak simán prolik,semmit sem tudok róluk.

Az viszont az egészben tök jó,hogy kedvelik a barátod,máshol ezzel szokott gond lenni.

2023. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezd meg, hogy őket ki tanította meg olvasni, számolni, meg a szakmájukra.

Vagy hagyd őket a csudába .

2023. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobban jársz, ha rájukhagyod. Nem tudod őket megváltoztatni, de lehet, hogy idővel megváltozik a véleményük. Ne másoktól függjön az önbecsülésed, igyekezz olyan emberekkel körülvenni magad, akik építenek, elfogadnak.
2023. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

#2 pedig a távolság jót tehet! A páromnak azóta lett elfogadható a kapcsolata az anyjával, amióta hozzám költözött tőle 50km-re és csak évente párszor találkoznak (akkor is csak a gyerekeink miatt) és havonta max pár percet beszélnek telefonon!


Ne foglalkozz velük egyáltalán!

2023. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleim nekiálltak engem degradálni, hogy az a munka, amit barátom csinál nem pedig az, amit én"


A szüleidnél valami nincs rendben fejben.

2023. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit, te értelmiségi vagy, egy pedagógus mindig ur volt, igy állj hozzá a témához!!
2023. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nincs rá esély. A szüleid idióták és azok is maradnak.
2023. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Max beletörődnek.
2023. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ez a fontos, hogy van e rá esély? Egyértelműen mérgezőek a szüleid, hát nem látod? Leszólnak, megaláznak, nem az érdekli őket, hogy te boldog vagy-e, hanem hogy jól megmondják a lényegtelen véleményüket és beléd fojtsák a szót. Nem tanultál pszichológiát az egyetemen? Én a helyedben jól eltávolodnék tőlük, azt csinálnék, amit akarok, aztán főljenek meg a saját levükben. Egy ideig biztos játszanák a mártírt, hogy őket hogy otthagyta a gyerekük - és az nem jut eszükbe, hogy addig alázzák őt, amíg hagyja!

Annyit megérne, ha van vér a pucádban, hogy szembesíted őket, ezeket és az ezzel kapcsolatos érzéseidet elmondod nekik. Na akkor majd meglátod, egy pici belátás van e bennük!

2023. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!