Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még nincs gyerekem. Rossz apa...

Még nincs gyerekem. Rossz apa lennék, hogyha szeretném a gyerekeimet, felelősen, tisztelettudóan, de nem áldoznám fel magamat értük? Nem is "igen, rossz" vagy "nem, jó" válaszokat várok, hanem tapasztalatokat inkább.

Figyelt kérdés

Sajnos vagy nem sajnos a természeti népek ilyenek. Kicsit kegyetlenül hangzik, de ha a gyerek veszik, akkor a szülő -általában- még tud gyereket csinálni.

Az is elgondolkodtató, hogy ha szülő meghal, akkor a gyerek sorsa bizonytalan marad és nem is tudhatja, hogy mi lesz a gyerekkel.


Ha születne egy sérült gyerekem, mindent megadnék neki, de ha nem lehetséges, akkor odaadnám egy gazdag nevelőszülőnek, akik megtehetik, hogy ők vagy egy fizetett bébiszitter vigyáz rá. Örülnék és bíznék abban, hogy ott jó kezekben van.


Nem akarom lenyomni senki torkán a véleményemet, valaki inkább belerokkan, őszintén nem értek velük egyet, de egy szülői szív... 😟



2023. aug. 26. 02:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2023. aug. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Számomra az az érdekes, hogy te - egy személyben - (a kérdésed alapján) hoznál döntést a gyerekről...

Anya hol van (aki megszülte)?

Bár lejön hogy elméleti kérdés, de érdekes az egyszemélyes döntéshozatal, mert nem biztos hogy anyuka is így gondolkodna...

Sok család esetén a házasság végét jelenti a kérdésben leírt szituáció és azért, mert az apa megijed és kihátrál a felelősség alól, anyuka egyedül marad a gyerekkel...

2023. aug. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Itt nem csak a te szavad számít, két szülő neveli a gyerekeket.
2023. aug. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Teljesen elméleti.
2023. aug. 26. 04:38
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nálunk eleve egy egészséges gyereket nevelni is egyenlő az önfeláldozással, nem egy beteget.


Nézd meg mit kapnak azok, akik beteg rokonaikat ápolják, mennyi ápolási díjat kapnak.


Sajnos berögződött ez, pl az idősebb rokonaim ilyeneket csináltak, még gyereket neveltek, hogy nem ettek elég mennyiségű és minőségű ételt, mert kell a gyereknek.

Ha a szülő a gyereken kívül mással is akart foglalkozni (hobbi) lehurrogták, hogy önző.


Pedig a mai világban már természetesnek kellene lennie, hogy a szülőség nem szolgaság, a beteg gyerekekhez pedig megfizethető szakápoló kellene.

2023. aug. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

#5

Mondjuk én apaként azt mondom, ha kiderülne, hogy a feleségem egy beteg gyermeket vár (down szindróma, végtag hiány, szellemi sérült stb) és minden áron meg akarja tartani, felnevelni én nem vennék benne részt. Nem nyomorítanám meg a saját életem.

Szerintem nem kell "feláldozni magad értük", itt a "kell" szón van a hangsúly, mert akár mit is teszel a gyerekedért az egyrészt nem azért van mert kell, másrészt pedig nem áldozatként tekintesz rá.

Sablonos szöveh, de majd rá jössz ha lesz saját gyereked.

A gyerekeimet mindennél jobban szeretem, és nem a mai magyar mentalitás szerint neveltem (pl. 18 év felett költözzön el, fizessen a rezsibe,kajába stb.)

Remek emberek lettek, és Önállóak. Szóval azért ez nehéz kérdés, nem biztos, hogy mi neveltük jól a gyerekeinket csupán, olyan társaságba, baráti körbe "keveredtek" akik jó irányba terelhették Őket, mert ugye nem csak az otthon kapott normákból áll össze egy ember személyisége.

2023. aug. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%

Bocsánat,így akartam írni


#5


Mondjuk én apaként azt mondom, ha kiderülne, hogy a feleségem egy beteg gyermeket vár (down szindróma, végtag hiány, szellemi sérült stb) és minden áron meg akarja tartani, felnevelni én nem vennék benne részt. Nem nyomorítanám meg a saját életem.


Kérdező:


Szerintem nem kell "feláldozni magad értük", itt a "kell" szón van a hangsúly, mert akár mit is teszel a gyerekedért az egyrészt nem azért van mert kell, másrészt pedig nem áldozatként tekintessz rá.


Sablonos szöveg, de majd rá jössz ha lesz saját gyereked.


A gyerekeimet mindennél jobban szeretem, és nem a mai magyar mentalitás szerint neveltem (pl. 18 év felett költözzön el, fizessen a rezsibe,kajába stb.)


Remek emberek lettek, és Önállóak. Szóval azért ez nehéz kérdés, nem biztos, hogy mi neveltük jól a gyerekeinket csupán, olyan társaságba, baráti körbe "keveredtek" akik jó irányba terelhették Őket, mert ugye nem csak az otthon kapott normákból áll össze egy ember személyisége.

2023. aug. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

Egyébként a Down szindrómások sem egyformák, van, aki viszonylag normális életet tud élni.


Azt gondolom a terhességnél nem tudják még megmondani, mennyire súlyos, csak születés után.


Mondjuk nem tudom melyik rosszabb, elvetetni, vagy megszülni és lepasszolni másnak.


A gyerekvállalás nagy rizikó, mert én pl szociális fóbiával nem tudok teljes életet élni, de ez a terhességnél nem látszik.


Én viszont már biztosan nem fogok szaporodni, de ha egészséges lennék se vállalnék gyereket ilyen világba.

2023. aug. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
A gazdag nevelőszülők nem akarnak beteg gyereket nevelni, ezt honnan veszed egyáltalán? Valami amerikai filmben láttad?
2023. aug. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ezt én is írni akartam.

Ugyan ki akarna beteg gyereket nevelni?

Senki.


Én erre mondom jobb egy genetikai vizsgálat, családfaelemzés mielőtt gyereket vállalunk.

Aki nem tudja vállalni, feldolgozni, hogy beteg is lehet a gyereke, inkább ne vállaljon!

2023. aug. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!