Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai 30-40-es korosztály...

A mai 30-40-es korosztály vajon már vállalni fogja a felelősséget azért, ha rossz kapcsolata lesz a felnőtt gyermekével?

Figyelt kérdés

Azt látom, az idősebb generációk még mindig abban a világban élnek, ahol a szülőt tisztelni, látogatni, szeretni kell akkor is, ha amúgy az illető mocsok rossz szülő volt. Mert "csakazanyám" és hasonlók, és természetesen a mai fiatalokkal van a baj, mert önzőek, lesz*rják a szüleiket, pedig azok biztos mindent megtettek értük, tudjátok, a szokásos szöveg.


Több idős szülökről szóló cikk alatt is olvastam ilyen kommenteket, hogy anya csak egy van, meg hogy mennyi rossz gyerek van, aki nem foglalkozik a szüleivel, pedig azok biztos szerették. Persze, biztos.


De manapság ugyebár inkább az dívik, hogy a gyerek nem akart megszületni, ergo nem tartozik hálával és nincs kötelessége, ha jó szülei voltak, úgyis foglalkozik majd velük szimplán szeretetből. De vajon a mai 30-asok, akik ezt vallják, 20 év múlva elismerik majd, ha ők maguk rossz szülők voltak?



2023. aug. 10. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát az majd kiderül. De ez nincs korszakhoz kötve. Mindenkor voltak jó és rossz szülők. Én csak azt furcsállom, hogy ha a szülő akarja megmondani, hogy ő maga jó szülő volt. Ezt bízzuk inkább a gyerekeinkre . Ők kompetensek megítélni , hogy a szüleik jók voltak-e, vagy rosszak.
2023. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem feltétlenül. Most is jellemző, hogy felmentik magukat. Oké tökéletes szülő nincs, mártírnak sem kell lenni, de azért láttam rá példát, ahol vaskosan a szülő miatt volt egy probléma, és az mégis úgy tett, mintha rendben lenne, nem rajta múlna.

Azt meg családon belül is láttam, hogy attól, hogy felismerem a szüleim hibáit, még nem azt jelenti, hogy észreveszem magamon is a hozott, rossz mintát.

Sok helyen megy a nagy kijelentés, hogy én aztán nem leszek olyan apa/anya, mint a szüleim, aztán a francokat nem.

2023. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
18%
Milyen szempontbol relevans szamodra, hogy vallalni fogja-e?
2023. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jobban fogják vállalni a felelősséget. Elég sok érzékenyítés történt azóta szülői-gyermeki viszonyról, elég direkt ki is van mondva a szülői felelősség, aki ennek nem felel meg az komolyabb kritikát kap, nem úgy mint régen.
2023. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
20-30, nem 30-40. 40 éves koromra már lesz felnőtt gyerekem.
2023. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Hat a mai fiatalokaz elnezve inkabb nekik kellene felelosseget valani ezert. A legtobb esetben inkabb csak kovetelozni tudnak mas nem nagyon...
2023. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem jobb lesz, mert ez a generáció már a neten nőtt fel.

A 60+osok meg tudatában sincsenek annak, ha mérgező szülők voltak, mert erről sehol nem olvastak, amikor ők voltak fiatal szülők, sőt nem is foglalkoztak a gyerekkel sokan, csak felnőtt és kész. . .

2023. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

#6

És ezeket a fiatalokat ilyen követelőzőre felnevelő szülőknek hol a felelőssége, hmm? 🙃

2023. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem a szulok nevelik erre hanem a kozossegi media ... Es az iskolatarsak kikozositesetol valo felelem. A kozosseghez valo tartozas
2023. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Hát persze. Látom te is egy önreflexióra képtelen szülő vagy, aki másra hárít. 😉 Aki normális értékrendet kap a szüleitől, azt nem tudják annyira befolyásolni. Csak azt, akit a szülei - érdemi figyelem helyett - csak tárgyakkal halmoztak el, ezzel enyhítve a bűntudatukat, hogy nem foglalkoztak vele. Aztán csodálkoznak, hogy milyen lett.

2023. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!