Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő vagyok ha van...

Rossz szülő vagyok ha van kedvenc gyerekem?

Figyelt kérdés

Két fiam van, és az idősebbhez jobban kötődök. Mindig szófogadó, tehetséges, szorgalmas gyerek volt. Míg a fiatalabb eléggé ügyetlen, kapkodós, nagyon heves, tiltakozó. A bátyja sokkal nyugodtabb, eszesebb fiú. Nem tudom hogy sejtik-e, de nem is akarok belegondolni.

24f és 20f



2023. aug. 27. 21:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne éreztesd velük a különbséget és a kivételezésnek semszabad megtörténnie, akkor valamilyen szinten természetes hogy az egyikhez aki valamiért közelebb áll hozzád, jobban kötődsz. Nálunk a szüleim a tesómat szeretik jobban, de tudom, érzem, és fáj. Kérlek soha ne mutasd ki felé, a másik meg ne kapjon többet, mindig legyenek egyformán, másként szeretve mondjuk, mivel két különböző karakter,de ne látványosan húzni egyik oldalra és soha ne érezze a másik hogy nem őa kedvenc, de soha.
2023. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2023. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Hàt... nem szèp töked!

Nekem kèt lànyom van hasonlò tulajdonsàgokkal, de mind a kettőt pont azèrt szeretem amilyenek. Pont ìgy jók ahogy vannak.

2023. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Mindenkinek van kedvenc gyereke. Aki mást mond, az még saját magának is hazudik.
2023. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is tesómat szeretik jobban, ő a "nehezebb" gyerek.


Nekem egy gyerekem van, ő a nehéz gyerek, és szeretem, mert a gyerekem, de nem kedvelem, és rohadtul nem tudom a számomra szimpatikus személyiség irányába terelni, pedig naponta minden eszközzel ezen vagyok. Én átérzem a dolgot, bár csak egy van, de nála nehezebbet nem tudok elképzelni, ha lenne olyan gyerekem, aki egyet ért velem, normális ki tudja fejezni magát, a gondolatai, értékrendje jobban igazodna az enyémhez, szívesebben lennék a társaságában, szívesebben hallgatnám és sok sikerélményhez jutnék, ami ugye hozzájárul a kötődéshez. (ezért is vagyok betojva, mi lesz, ha testvére lesz, illetve ezért lesz köztük nagyon nagy korkülönbség is)


Bár lehet, hogy ez a mostani egyszerre szapulós-egyszerre védő énem megmarad, és a másikkal szemben is őt fogom védeni, így ő válik a kedvenccé, mint ahogy nálunk is történt, tesóm, a nehezebb gyerek a kedvenc, ami így felnőttként is zavar.


Igazából csak az zavar, hogy miért nem én vagyok a kedvenc, sosem értettem a tékozló fiús tanmesét sem, nem sikerült átéreznem a felhőtlen örömöt a "rossz-hlye" gyerekért, aki kényelemből-kényszerből hazament.

2023. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igaz annyiból könnyebb hogy már egyikük se lakik itthon, így kevesebb a kontakt és jobban bírom titkolni. Elég sokszor próbálta szeretni a kisebb fiamat is, de nem tudok mit tenni, tényleg nem áll közel hozzám.
2023. aug. 27. 22:07
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Gratulálok!👏
2023. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
De amúgy miért kéne olyanná formálnunk a gyereket ami a mi ideálunk, az elképzelt személyiségünk stb? Miért nem lehet elfogadni és ÚGY szeretni, annak, AKI! Önmagáért! Komolyan hitetlenkedve olvasok itt néhány embert...szomorú
2023. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

"Mindenkinek van kedvenc gyereke. Aki mást mond, az még saját magának is hazudik."


Ezt mire alapozod?

2023. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Eleg rosszat arul el rolad.
2023. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!