Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Minden családban van "kedvenc...

Minden családban van "kedvenc unoka", mindenhol van látványos megkülönböztetés a különböző gyerekektől származó unokák között?

Figyelt kérdés
Tehát mindenhol jelen van, hogy a nagyszülők az egyik gyerekük gyerekeivel jobban és többet törődnek, mint a többivel? Hogy látványosan jobban szeretik bizonyos unokákat?

2023. júl. 28. 21:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Biztosan van kivétel, de általánosságban szerintem igen. Már ott kezdődik, hogy sokszor a gyerekeiket sem egyformán szeretik, vagy ha mégis, akkor is másféleképp tartanak kapcsolatot, akár pl. távolság vagy a házastárs miatt. Nálunk pl. mindkét oldalról én voltam a kedvenc, de mindkét oldalról az én szüleim törődtek messze a legtöbbet a szüleikkel.
2023. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk igen. Gusztustalan, mikor a kedvenc karácsonyra megkapja az X ezres babakonyhát, az enyém meg ajándék szatyorban egy tábla milka csokit. Egyidősek, 3 éves mindkettő, csak az enyém nem lány lett 😑
2023. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a családban nincs ilyen, egyik oldalon sem. Más unokatestvéreimet többet látják a nagyszüleim mindkét oldalon, mert mi messze lakunk mindenkitől, de sosem történt olyan, hogy nagy értékkülönbségű ajándékot kaptunk, vagy máshogy bántak velünk (annyi kivétellel, hogy én voltam a wifijelszó-unoka régen, de csak azért mert én vagyok a legidősebb).
2023. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
nálunk mindig a kisebbik gyereket kényeztették a nagyszüleim, a gyerekeik és unokáik esetében is, de 14 évesen biztos nem álltam volna neki egy pici babára féltékenykedni, ahhoz szerintem elmebetegnek kéne lenni. amúgy meg dekára ugyanannyit kaptunk mindig ajándékba.
2023. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Az első szülött unoka van általában jobban kényeztetve, vagy inkább jobban körül járva. De olyan sosem volt a családban hogy az én gyerekeim több és szebb és jobb ajándékot kaptak mint a tesóm gyereke. Szüleim viszonylag igyekeznek egyformán szeretni őket. Bár miután megszületett a kislány őt jobban körül rajongják, még tesómék is, mert nagyon kis mosolygós virgonc lány, a két fiú pedig komoly. De ettől függetlenül arányosan oszlik el a szeretetet
2023. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Legtöbb esetben van.
2023. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, máshol hogy van, de az első unoka sokszor kivételes helyzetben van, mint első, az elején alapból több törődést kaphat, mint a többiek, aztán lehet, hogy ez később már nehezebben változik. Pl. születik a kistesó, a nagyot meg elviszik a nagyszülők egy hétvégére, hogy tehermentesítsék egy kicsit a szülőket és ez így szokásban maradhat. Vagy olyan is van, hogy az egyik gyerek gyerekeit gyakrabban látják, mint a másikét, ezért velük lazább a kapcsolat.

Az egyik testvéremnél a szülői házba született az első gyerek és a másodikat is gyakran átvitték, a másiknál a meny sokáig nem engedte el a gyerekeit, ő pedig nem szívesen ment apósékhoz. Így az egyik családnál szoros, a másiknál lazább a kapcsolat az unokákkal. Aztán vagyunk mi, ahol mindkét unoka a szülői házba született (többgenerációs ház) és napi kapcsolatban vannak velük. Törődésből a mieink kapják a legtöbbet (ők a legkisebbek), ajándékból pedig a legritkábban látott unokák.

2023. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Én csak anyósom menye vagyok, nem a lánya. Ezt mondta is nem egyszer. A mi lányunk nem számít neki, magasról tojik rá. 3 éves lesz. Soha nem különböztettem meg Anyukámat és anyóst, sőt... amíg a saját lánya kizárta sokmindenből, én még magamat is meglepve mindenbe bevontam. Nem sokáig,de működött. A lánya féltékeny lett, hogy hozzánk járt, mert járhatott (a lányához és az unokákhoz is CSAK akkor, ha engedélyt kapott rá). 2 éve le se sz.r minket. Számtalan esélyt adtunk ezidő alatt, sosem sikerült neki élni vele.

A szememben ő nem nagymama. A férjem anyja és ennyi.

Szégyelheti magát, bár nem tudja, mivel ő tökéletes.

2023. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Unoka oldalról tudok nyilatkozni. Apai ágú nagyapámnak csak mi vagyunk az unokái. Két fia van, de apám öccse (ő volt egyébként mindig a kedvenc, apám meg a feketebárány a szemében) agglegény.

Engem mindig hercegnőként kezelt. Mikor megszülettem, hetente jöttek látogatóba az ország másik végéből. Rengeteget játszott velem, vitt ki az állatokhoz, minden drága játékot megkaptam stb. Nagy korkülönbséggel született öcsém, azt hittem, ő még jobban el lesz kényeztetve, hiszen fiú, de tévedtem. Fele annyit se foglalkozott vele, mint velem. Ha vendégségben voltunk, valamennyit rápillantott, de annyi. Nem is rémlik, hogy csokinál nagyobb ajándékot kapott-e valaha.

Azóta nagyon megromlott a kapcsolat, sok éve nem is beszéltem vele, gyakorlatilag annyit tudok róla, hogy él. Bár joggal haragszok rá nagyon, azért megvannak a szép gyerekkori emlékek, kislányként nagyon szerettem nagyapámat. Testvérem egy ilyen emléket se tud felidézni. Ő elég fiatal volt, mikor megromlott a viszony, alig emlékszik nagyapánkra.

Nem tudom, miért volt ez a kettősség. Mi miatt szeretett engem jobban. Öcsém áldott jó, szófogadó, energikus, vidám gyerek volt, nem ő tehet róla. Nagyapánk az a tipikus vidéki, állattartó, folyton ügyködő munkásember. Azt gondolnánk, minden álma egy fiú unoka, aztán mégsem.

2023. júl. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk volt, anya felőli dedim jobban szerette az egyik gyerekének a leszármazottai, mint a másikat és apa felőli nagymamám sokkal jobban kedvelte az unokatestvereim mint a nővérem és engem
2023. júl. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!