Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiúnk miért nem fogja fel,...

Fiúnk miért nem fogja fel, hogy azzal nem old meg semmit ha csak elfekszik egész nap?

Figyelt kérdés
35 éves és egy évig nem talált munkát aztán gyárban kezdett el dolgozni ahonnan 3 hét után elküldték állítólag mert lassan dolgozott! Azóta meg csak itthon van, és csak fekszik egész nap a lesötétített szobába és senkivel nem beszél, velünk is alig! Elzavartam orvoshoz, az beküldte a pszichiátriára, állítólag szorongásos depressziója van, kapott valami gyógyszert de ennek már két hónapja és semmi változás! Olyan lett mint egy fadarab, semmi érzelmet nem mutat ki és semmiről nem lehet vele beszélgetni, mindenre csak a vállát vonogatja! Hiába mondom neki szedje már össze magát álljon már neki munkát keresni, kicsit erőltesse már meg magát mert amúgy semmi nem fog változni!
2023. aug. 27. 22:10
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
28%

"Vagy fizetitek helyette a 120 ezres albérletet 200 ezres fizetésből?"


16 évet éltem albérleetben, úgy hogy csak szobát béreltem. Mert ara futotta. Nem muszáj lakást bérelni. Most is adnak ki csak szobákat. Egyébként nem az a fő gond, hogy otthon él (bár elég gáz), hanem hogy nem dolgozik, nem ad haza pénzt, nem csinál semmit. Na így már kijön a matek zsenikém?

2023. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
75%

#31


És mi a különbség, ha otthon laksz vagy szobát bérelsz?

Mert ugyanúgy nincs saját élettered, amikor a lakótársadat kell kerülgetni, zsenikém. .

2023. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
29%

"És mi a különbség, ha otthon laksz vagy szobát bérelsz?"


Na, ebből tudom, hogy te még otthon laksz. Mert különben tudnád mi a különbség. Szarosokkal nem vitázom. Szevasz.

2023. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
94%

Annyi a különbség, hogy nem azért dolgozik, hogy egy idegen zsebét tömje.


Miért, ha otthon lakik nem tud főzni?


Amúgy meg szimplán irigy vagy, nem értem miért baj, ha valaki a gyerekének ingyen lakhatást biztosít.

Több ilyet ismerek, ahol 90 évig élt a nyugdíjas szülő, mindkettőnek előnyös volt az együttélés.


Így nem kell dolgoznia egy házért.


Ma azért nem fillérekért lehet házhoz jutni, meggondolandó.

2023. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
88%

Jajj, dehogy vagyok irigy, 30 éves koromig otthon laktam! Később rájöttem, hogy sokkal jobb lett volna előbb lelépni, hamarabb megértem volna, rájöttem volna mit is akarok az életben. Anyagilag persze megterhelőbb, de csomó elönnyel jár ha az ember hamarabb "kirepül".


"Miért, ha otthon lakik nem tud főzni?"


Nem ezt írtam. Arra céloztam a hűtős szöveggel, hogy a kaját bizony meg kell venni. El kell érte menni a boltba, és hát fizetni is kell érte. Na mármost, hősünk, a Kérdező fia egész nap csak fekszik otthon, ergo nem dolgozik. Vagyis nincs pénze kajára. De szerintem nem megy el a boltba sem, nem hogy még főzzön is. Egyébként szerintem a szülőkkel élő felnőtt korba lépeett gyerekek nemgizán főznek, mert minek is. Legjobb példa erre a nővérem, aki már 47 éves, mégis a 76 éves anyukánk főz rá. És nem hiszem hogy ez csak nálunk van így, ezt látom a környezetemben is sokaknál. Visszatérve hősünkhöz, mivel nem dolgozik így a rezsibe sem tud beleadni. Ez akkor sem helyes szerintem ha egyébként ezt meg tudják engedni maguknak anyagilag. Ez az ember így soha nem fogja megtanulni, hogy felelősség is van a világon és nincs minden ingyen. Később ez rohadtul vissza fog neki ütni az életében, ezért hidd el, egyáltalán nem irigylem.

2023. szept. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező: egyszer nagyon határozottan beszélni négyszemközt a gyerekkel: "mi a bajod igazából amiért nem dolgozol?", "mit tehetnénk hogy ismét éld az életedet, mert ez nem mehet így sokáig", "történt valami ami miatt ilyen lettél? (csalódás, mások részéről inzultálás, bármi")
2023. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
86%

#35


És, mi van, ha az anyja főz a nővéredre, ha neki nem teher?

Van olyan idős, aki így érzi hasznosnak magát.


Nem értem miért kellene mindenkinek főzni.

Sok férfire a felesége főz.


Itt nem arról van szó, hogy neki nincs kedve, depressziós, aminek valami oka van.


De elég pusztán az a tudat, hogy elment mellette az élet.


Nem valami motiváló azért dolgozni járni, hogy legyen mit enni.

Lehet a mókuskereket nem bírja, sok oka lehet.


Még másokat pont a munkanélküliség taszítana ilyen állapotba, nem vagyunk egyformák.


Van, akit a férje tart el, vezeti a háztartást, neki ennyi elég.


Az a baj mindenkit beakarnak erőltetni egy sémába.

Mint a kommunizmusban.

2023. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
66%
https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy.. Van egy hasonló vagyis pont ellentétes kérdés....de sok vélemény nyívánítónak ajánlom
2023. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
27%

#37

Hogy a fenébe ment el mellette az élet?! 35 évesen szerinted már vége? Nyilván te is 20 éves vagy hogy így gondolkodsz!😂

Az élet akkor kezdōdik mikor végre a saját lábodra állsz! De ha csak otthon hepázik az ember, az nem élet! Ha saját magának kéne gondoskodnia a megélhetésérōl, lakhatásáról akkor nem érne rá depisnek lenni! Amúgy sem depis akinek mindig van mit csinálnia.

2023. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
78%

#39


35 vagyok én is, és bizony sok dologról már lemaradt.

Mint magánéletileg, mint munka szempontjából.


Egyre beszűkülnek a lehetőségek.

2023. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!