Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alig vannak emlékeim a szüleim...

Alig vannak emlékeim a szüleimmel kapcsolatban, mivel nem sok minőségi időt töltöttünk együtt. Más is van így?

Figyelt kérdés

Általános elsős iskolás koromban családi házban éltünk falun, ehhez van is jó pár emlékem velük kapcsolatban is, mivel több élmény történt velem. Udvaros házban az embert akkor is éri élmény, főleg gyerekkorban, ha nem megy el a család messzi helyre.

Másodikos koromban pedig beköltöztünk egy panellakásba egy nagyobb városba, ahol alig ért kinti élmény, és ennek ellenére is évente egyszer nyaranta mentünk el kirándulni, akkor is egy napra.

És hiába próbálom őket rávenni arra, hogy most mozduljunk ki, nem akarnak. Sajnos hozzászoktak a panel nyújtotta kényelmeihez, és annyiból áll egy napjuk, hogy munka, utána otthon, aztán TV, mobilozás, főzés, mosogatás.

Irigylem azokat, akiket több helyre elvittek a szüleik gyerekkorukban/tinédzser korukban, és szorosabb is a szülő-gyermek kapcsolat. Több közös élményben vettek részt.

Vannak ismerőseim, akik még 25 évesen is évente 2-szer elmennek valahova a szüleikkel, ahova a párjukat is lehet viszik.

Akik hasonlóan voltak, mint én, hogyan változtatattok ezen?

Értelmes válaszokat kérnék, és nem olyanokat, hogy nőjjek fel, el kellene szakadni a szülőktől.



2023. szept. 4. 11:57
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
100%
Én családi házban nőttem fel, nem garancia a szülős emlékekre. Egyedül voltam kint a kertben meg az udvaron és annyi.
2023. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

De hát a barátaiddal meg iskolával se voltál?

Mindig szerveződik valami, legalább évente párszor.

2023. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Iskolával évente 1-szer általánosban, de az általános iskolát nem szerettem, így nem élveztem azokat (2-szer a városba mentünk osztálykirándulásra).

Középiskolában 3 kirándulásra mentünk, azok valamennyire jók voltak. Középiskola alatt ismertem meg a páromat, vele csinálok inkább programokat.

2023. szept. 5. 18:21
 14/16 anonim ***** válasza:
Hajrá, van párod, tessék a lehető legtöbbet kirándulni, menni, szórakozni stb
2023. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, vele megyek, és csak vele tudok.

Szüleimet megint hívtam, hogy elmehetnénk egy tőlünk 40 percre lévő termálfürdőbe, de nincsen kedvük.

2023. szept. 6. 09:41
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kedves kérdező,de neked legalább van párod, van kivel elmenned esetleg még a párod szüleivel is ha olyanok.
2023. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!