Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor nagyon összevesztek a...

Amikor nagyon összevesztek a gyereketekkel, nem juttok el oda, hogy megbánjátok a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Ma például én is nagyon csúnyán összevesztem anyukámmal, nem részletezem, hogy miért, mert nyugdíjas koromig lehetne írni.

Viszont ő kezdte, de ilyenkor gyötör a bűntudat, hogy csak egy nyűg vagyok az ő számára.

Vagy csak én vagyok így ezzel?


2023. szept. 7. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Tiszteld édesanyád, ha alapvetően jól bánik veled! Ő hozott világra, ő gondozott, és rohant veled orvoshoz, ha baj volt. Soha nem tudunk elég hálásak lenni egy anyának. Egy élet kevés rá.
2023. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

A férjemmel sem bánom meg, hogy hozzámentem, ha nagyon összeveszünk, max elgondolkodom, hogy esetleg most elhagyjam-e.

Max anyukád is azt várja, mikor költözöl már végre el, hogy megint nyugi legyen.

2023. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

hany eves vagy?

nekem is voltak ilyen gondolataim amikor en voltam gyerek...

Most 34 vagyok.

Van egy 2 eves kislanyom.


Szerintem csak akkor erti meg az ember a gyerek iranti szeretetet ha mar ott van. Barmit tenne, mondana...valahogy sosem tudnam nemszeretni, megbanni.


En pl. tenyleg iszonyatosan bunko, lazado, agressziv, rossz tini voltam. Meg meg is loptam a szuleimet allandoan es kb mindig rajöttek. Aztan kinottem a baromsagokat, ok vegig szerettek tamogattak melletem alltak. Es lett is belolem valami es szeretnek a mai napig.

2023. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2023. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy valaki megbánja egy vita után vagy bármilyen okból és hátat fordítson a gyerekének után két teljesen különböző dolog az én szememben. Én egy nagyon furcsa és problémás gyerek voltam. Ha valaha is lett volna gyerekem, egy olyan mint én, sosem lettem volna boldog. Úgy éreztem volna magam szülőként, hogy kudarcot vallottam. Azt nem tudom megmondani, hogy ezért magamat vagy a gyereket hibáztattam volna, de ismerve az emberi természetet általánosságban, valószínűleg próbáltam volna mentséget vagy magyarázatot találni a magam számára és a másikat hibáztatni. Sosem volt gyerekem, nem is akartam. Csak sejtem hogy így lett volna. Egyszer volt egy nagyon zűrös ügyem, persze több is volt, de erről ő is tudomást szerzett. Huszonévesen történt amikor már a normális embereknek benőtt a feje lágya és nem csinál olyan faxságokat mint a 14 évesek. Akkor úgy összevesztem az anyámmal, hogy beültem a kocsiba és elindultam az albérletbe vissza. Feldúlt lelkiállapotomban azt találtam ki, hogy nevet változtatok, elköltözök és soha többé nem fog tudni rólam semmit. Egyszerűen eltűnök a föld színéről számára. Ezzel szépen fel is stuffoltam magam, hogy mekkora eszem van és milyen jó kis terv. Kb 15 km-t autóztam, mikor láttam hogy hív. Kicsit gondolkodtam hogy felvegyem e, de végülis felvettem a telefont. Azt mondta, nagyon megbántottam és hogy úgy érzi nem volt igazam, de akkor is és bármi történjék is, én a gyereke vagyok mindig szeretni fog és fontos vagyok neki. És sajnálja hogy összevesztünk, de ha lehiggadtam akkor gondoljam át és hátha belátom hogy soha nem akart nekem rosszat, akkor most miért tenné? És bárhogy is volt, bármi is történt, akárki is a hibás, ő bármilyen szinten képes megalázkodni ha az kell ahhoz, hogy a gyereke beszéljen vele és tudja hogy ő amíg él, mindig ott lesz és számíthat rá. Leraktuk a telefont és fogalmam sincs meddig bőgtem az út szélén, de sokáig. Legközelebb mikor hazamentem, úgy viselkedett mintha ez az egész meg sem történt volna. Azóta benőtt a fejem és ha tehetném, akkor a hátralévő éveimet neki adnám, hogy rendezett és boldog élete lehessen, hogy legalább egy kicsit jóvá tehessem a sok szomorúságot, amit okoztam neki. Nem tudnék szeretni egy olyan gyereket, mint amilyen én voltam vagy vagyok, csak megpróbálnám. Én biztos megbántam volna az ő helyében, hogy ilyen gyerekem lett.
2023. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#2-es

Alapvetően nagyon jó viszonyunk van, ez tény, és őt szeretem a világon a legjobban.

De olykor olykor összekapunk egy pár dolgon, szerintem ez mindenhol így van.

10.-es gimis vagyok, és a nyáron messzebb kellett költöznünk, így 20 perccel többet kell utaznom oda-vissza minden nap, és folyamatosan megfélemlít, meg idegeskedik, hogy mikor fogok tanulni, holott rajtam kívül rengeteg ember megoldotta érdekes módon.

2023. szept. 7. 21:03
 7/19 A kérdező kommentje:

#3

16.

2023. szept. 7. 21:32
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Egész gyerekkoromban azt éreztem nyűg vagyok, nemcsak mikor veszekedtunk.
2023. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem bántam meg.

Ha az ember veszekszik a gyerekével, a legtöbbször valami egész más miatt feszült és türelmetlen. És hát az ember arra robban rá, aki legközelebb áll hozzá. Nálam legalábbis így van. Mindig meg is bánom, ha ingerült vagyok a gyerekekkel.

2023. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Enyém megbánja minden 2. alkalommal. Tesomat mar reg megbanta, mert egy utalatos dog, aki ugy kezeli ot, mintha nem tett volna meg ertunk mindent baba korunktol kezdve.. felolem meg erzem, hogy banja. Annyi gondja van hogy en ha mar egy kicsit idegesitem valamivel en mindig hab vagyok a tortan. Igy mindig erzem, hogy kifakad nalam es tudom, hogy nalam is banja.
2023. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!