Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb korosztályhoz szól...

Idősebb korosztályhoz szól kérdésem, akik nem vállaltak gyereket. Ti mivel töltitek a szabadidőt? Nem bánjátok, hogy nem lett gyereketek /unokáitok?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjatok kort is!

2019. máj. 23. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem érint a kérdéskör, de szerintem kb ugyanazzal telnek a mindennapok, mint annál az idősebb korosztálynál, akik vállaltak ugyan gyereket, de azok soha nem látogatják őket. Nem értem az összefüggést ebből a szempontból. Vagy tényleg van aki azt hiszi hogy aki gyereket vállal, onnantól az egész élete arról fog szólni?
2019. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon kevés szabad időm van. Azzal, mint bárki más: barátok, könyvek, kirándulások stb.

Már nem bánom.

2019. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk van (gyerek is, unoka is), de az óceán túlsó partján élnek.

Mi a férjemmel színházba járunk, sétálunk, összebújva filmet nézünk, sokat beszélgetünk. Én szeretek főzni, olvasni, ő pedig nagy kertész. Én még dolgozok, itthonról, grafikusként. Férjem már nyugdíjas. (N/55, F/65)

2019. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Amivel a fiatalabbak. Aki akar, akkor is lehet gyerekek meg fiatalok között, ha nincsenek saját gyerekei meg unokái. És a fiatalabbak sincsenek folyton a szüleikkel, nagyszüleikkel, nem tűnt még fel? Egyébként meg sokaknak pont az nem a szabadidő kategória, amit a gyerekekkel meg unokákkal töltenek, hiszen pont az együttlét adja számukra a feladatokat, a munkát (sütés-főzés, mosogatás, stb.), vagyis a szabadidő akkor kezdődik, amikor a gyerekek-unokák hazamentek.
2019. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van egy 67 éves nagynéném aki akart gyereket de végül a férjével olyan se veled se nélküled kapcsolatban élték le az aktív éveiket. Kb olyan 60 körül volt pár évig letargiában ez a nagynéném, mert akkor ment nyugdíjba és így kicsit elveszett volt, meg ők el is váltak előtte. Egyébként egy nagyon intelligens világlátott nőről van szó, bejárta a fel világot de ő mégis úgy élte meg hogy kimaradt ez neki. Mióta nekem is van családom azóta velünk van nagyon sokat, mi imádjuk. Ráadásul az egyik nagymama nálunk sajnos nagyon hamar elment, így ő ezt igyekszik pótolni. Plusz mivel nagynéni ezért nekem nőként nagyon felszabadult a viszonyom vele, olyan témákat is megbeszelek vele amiket pl anyámmal nem.

Szóval csak azt akartam ezzel írni hogy ahogy az előttem írók reszletezték más dolgok is vannak a családon kívül,pl színház olvasás stb.. De ha valakinek nem lesz gyereke, akkor azért a tágabb családban is talál magának helyet ha mondjuk “unokázni akar” vagy ilyesmire vágyik... es nekem is jól esik hogy ő pl nem kötelességből van velünk és törődik velünk, hanem mert tényleg erre vágyik :)

2019. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
nekem volt egy gyerekem 19 evesen meghalt. rendkivul problemas gyerek es felnott is lett belole (skizofrenias volt) igy tulajdonkeppen azota van normalis eletunk amiota o eltavozott. termeszetesen mint anya mindig megmarad a szomorusag az elveszitese miatt de bar amikor meghalt meg nagyon fiatal voltam (40 eves) eszembe sem jutott hogy szuljek ujra. en nagyon szeretek itthon lenni ( nem is dolgoztam evtizedek ota) imadok olvasni vannak allataink , baratok akikkel osszejarunk , szeretunk a ferjemmel fozni sutni vendegeket latni. szoval teljes az eletunk soha nem hianyzott belole semmifele unoka. a gyerekek amugy is idegesitenek ez akkor is igy volt amikor en fiatal anya voltam. 63 eves vagyok es ha nem lenne nehany egeszsegugyi problemam maradektalanul boldog lennek. a barataink is vagy gyerektelenek vagy eleg lazak a csaladi viszonyaik. Kulfoldon elunk tobb mint 30 eve es igy jo ahogy nekunk eppen most van. a ferjem egy evvel fiatalabb mint en, neki se hianyzik se gyerek se unoka meg vegkeppen nem.
2019. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!