Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult és nehéz a helyzet, kifejteném.

Mióta elváltak a szüleim én és öcsém apával maradtunk, mindig is őt szerettük jobban és ez nem volt kérdés, anyával meg sosem volt jó kapcsolatunk. Időközben apa elvett egy nőt, aki ugye a mostohaanyánk. Nagyon rendes egyébként, szeretjük egymást.

Apáról tudni kell, hogy ha pénzről van szó akkor ő egy nagyon fukar ember, méghozzá ingerlékeny és rossz természetű is.

Az utóbbi időben nem is dolgozott, mostohaanyunk ment el inkább. Én ahogy felnőttem és betöltöttem a 20-at, megvonták a családi támogatásom. Apának ez nagyon nem tetszett és attól kezdve még fukarabb lett velem, sokszor olyan érzésem volt mintha el akarna zavarni amiért már nem kap rám semmit.

Apa már nagyon régóta munkanélküli és mindig inkább valahonnan várja a pénzt, vagy valamilyen eladott dologból pénzt teremt. Így élünk egy pár éve. És ha nekem vagy tesómnak volt valami jövedelme tőlünk is mindig pénzt csikart ki.

Most én elvégeztem a középiskolát, szereztem egy szakmát aztán most lett meg az érettségim is. Egyetemi terveim vannak és előtte szeretnék stabilan állni, úgy kezdeni el az egyetemet. Így most munkahelyet kellett néznem, az lett hogy kijöttem külföldre dolgozni egy Erasmus pályázat keretében.

Nehéz döntés volt, mert így igazából eléggé megnehezítettem a dolgaim, mert otthonról tudtam volna mindent szépen nyugodtan intézni amit kell az egyetem előtt, így meg nincs lehetőségem most kintről. De igazából az vezérelt nagyban, hogy elmeneküljek otthonról, hogy apa ne tudjon csúnyán mondva “lehúzni” mert ő aztán nem megy dolgozni, és minden pénzem neki ment volna hogy én oldjak meg minden pénzügyi dolgot. Tesómmal ez is van, ő otthon dolgozik és nagyon sok pénze elment már arra, hogy segít vele apának. Valamilyen szintig ez talán normális is lehet, de ez már ebben a helyzetben tényleg túlmegy a határon. Hogy nem elég hogy nekünk nincs szülői támogatásunk, még nekünk kell mindent finanszíroznunk csak mert ő nem hajlandó dolgozni így inkább itt vagyunk mi akiktől kaphat pénzt és mi meg nem tudunk haladni pénzügyileg.

Mielőtt kijöttem dolgozni, apával nagyon megromlott a kapcsolatunk. Nagyrészt a pénz téma miatt, meg valahogy mostanában nagyon ocsmányul viselkedett velem. Mindenért veszekedett üvöltözött, mindig zavargatott otthonról hogy mikor takarodok már ki a nyakáról, stb…

Mióta kijöttem szoktam telefonálni mostohaanyummal, de csak vele. Apa egy szót nem szól bele, nem kíváncsi rám egyáltalán. Most pedig az ő hatására mostohaanyum pénzt kért tőlem, hogy utaljak nekik mert pénzügyi gondjaik vannak.

Tudtam hogy ez lesz… Hiába jövök ki, innen is megtalál azzal hogy utaljak. Én nem érdeklem, de a pénzem kell. Mindig beszéltük mostohaanyummal hogy ez lesz majd. Direkt azért jöttem ki hogy haladjak a dolgaimmal és gyűjtsek, de így hogy… Azt írták hogy ők is adtak mikor nekem kellett. De azért nem nagy összegeket, meg nekem diákként nem volt annyi lehetőségem munkát keresni mint neki felnőtt emberként. Meg most akkor majd mindig erre hivatkoznak hogy ők is adtak mikor kellett nekem? Most nyilván segítek mert nem vagyok szívtelen, de ez így hosszútávon nem működhet. Én magam miatt jöttem ki dolgozni, meg szeretném alapozni a jövőm, nem azért hogy az én felelősségem legyen az otthoni problémák finanszírozása kintről, mikor most jelenleg nekem oda semmi közöm (meg ameddig otthon voltam sem nagyon volt, apa azt éreztette velem mintha egy idegen helyen lennék valami albérletbe).

Az esik a legrosszabbul, hogy apa tényleg ennyire tárgyként tekint rám, egy bevétel forrásként. Én nem érdeklem, alig várta hogy kijöjjek és megszabaduljon tőlem, egy szót se beszélt velem azóta, de azért ha pénz kell eszébe jutok. Nagyon sajnálom hogy megromlott vele a kapcsolatom és így bánik velem.

De azt gondolni lehet, hogy ha már most kért és én adtam is, ez biztos nem egyszeri alkalom volt most tőle. Majd mostmár mindig tőlem akar kérni csak én többet nem teszem meg. Én magam miatt dolgozok, neki is így kéne tennie és akkor nem lenne probléma.

Nem mellesleg, az a pénz amit bezsebelt tőlem és tesómtól, természetesen nem jött vissza és nem is fog. Az csak úgy odavan. Mégis miből is kapnánk vissza ha nem dolgozik.

Elég nehéz ez, ki mit tenne ilyenkor?



2023. szept. 21. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az egésszel nekem a kényszer(ítés/érzelmi zsarolás) a bajom. Nyilván egy szerető gyerek, megpróbál segíteni a szüleinek, ha lehetősége van rá, amit a szülő vagy elfogad vagy nem (ez már az ő lelkiismereti és anyagi helyzetének kérdése).

De amikor rendszeresen és mintegy követelve kell neki a pénz, rádásul úgy, hogy közben sz@rik a fejedre... hát már csak azért sem adnék, akkor sem ha nem tűnik szép dolognak.

2023. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne tanulnod nemet mondani.
2023. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi a különbség hogy a szülő vállalja a gyereket, nem pedig fordítva. És egy gyereket nem pár évre vállal az ember. Én nem adtam volna a helyedben ha ilyen velem. Más az amikor jó a kapcsolat és szeretet van, de nyilván akkor is lehetőség kérdése.
2023. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd magad érzelmielg zsarolni.
2023. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
"Nyilván segítek" - na itt a baj. Ne utalj nekik.
2023. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Szabj meg egy összeget, ami nem olyan sok, hogy ne tudd nélkülözni, és ha afelett kérnek mondd, hogy nem, nincs több.

Máskülönben sose lesz vége, és nem marad semmid.

2023. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozol azért, hogy felnevelt és eltartott, amíg szükséged volt rá. Ezt a felelősséget ő vállalta, nem te kérted. Innentől az érvelésük alaptalan és kizárólag a te lelkiismereteden múlik, hogy utalsz-e nekik bármennyi pénzt. A helyedben tisztáznám, hogy ez egyszeri alkalom volt és ne számoljanak veled vészmegoldásként.
2023. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van én is tisztában vagyok ezzel. Egyértelmű, hogy apa ezt nem érdemelte meg, itt én inkább csak öcsémet meg mostohaanyumat néztem, hogy egy nehéz helyzetben vannak most. Ezért csakis egyedül apa okolható amiért nem dolgozik csak várja maga körül a pénzt. Undorító egy dolog ez, teljesen élősködő.

Mostohaanyum akármikor elment bárhová dolgozni, de most neki is jöttek ki betegségei amivel nem könnyű élni. Míg dolgozott minden forintot odaadott apának. Tesóm is mindig támogatja mert nem bírja elnézni hogy nincs jövedelmük és nélkülöznek. Ő most készül jogosítványt szerezni, neki oda ment most minden pénze (mellette persze meg támogatta apáékat elég rendesen). És most itt jöttem képbe én, hogy majd akkor utal a bolond. Annyira dühítő ez az egész, nagyon idegesít ez a fajta igazságtalanság, ez a kihasználás mintha egy kapca rongy lennék. Tényleg én egy céltudatos értelmes fiatal vagyok akinek vannak tervei és független szeretne lenni kijövök dolgozni magamnak hogy saját lábra álljak és haladjak az életemmel pénzt gyűjtsek aztán egyetemre menjek és tudjak magamnak állni mindent, és akkor ezzel kell foglalkoznom hogy utalgassak haza miközbe apa semmibe néz.

Nem vagyok hülye, tisztában vagyok a dolgokkal nem hagyom magam ez tényleg csak egyszeri volt, többet nincs az az isten hogy tőlem mégegyszer pénzt lásson egy ilyen ember.

Csak most ha nem segítettem volna, akkor megint én vagyok a k.csög, miközben teljesen igazam van. Mikor itthon voltam és a sok segítség után megelégeltem és nem adtam, akkor is én voltam a k.csög. Tesóm meg folyamatosan nyomta a pénzt és akkor apa mindig mondta mostohaanyumnak hogy ő másabb legalább ő segít.

Nem tudom felfogni hogy lehet ilyen apám. Komolyan úgy érzem mintha meg kéne vásárolni a szeretetét de az neki sosem lenne elég, mert ő nem fog elmenni dolgozni az fix.

2023. szept. 21. 23:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj kint abban az országban, ahol most vagy és ott iratkozz be egyetemre. Akkor előbb-utóbb elfelejtenek és élheted a saját életedet.
2023. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

10. vagyok.

Édesanyáddal tartasz kapcsolatot a válás óta? Ő mit szól ehhez a helyzethez?

2023. szept. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!