Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? Anya nagyon ellenzi, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elsőéves egyetemista és szeretnék felvételizni szakkollégiumba. A napokban megemlítettem itthon és anya teljesen kiborult, hogy én nem szeretem őket meg hogy amíg itthon lakhatunk, addig nem fogja engedni, hogy elköltözzünk. Olyan volt, mintha személyes sértésnek vette volna. Apa viszont nagyon támogató.

Hogy tudnám meggyőzni arról, hogy ez egy nagyon jó lehetőség? Nem csak plusz dolgokat tanulnék, hanem megspórolnék egy csomó utazást is.


2020. márc. 23. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Még jó, hogy októberig nem esedékes a kérdés
2020. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka nem áll készen arra hogy elköltözz


Nem kell itt senkit meggyőzni 19 éves vagy én a helyedben mennek ne hagyjd ezt ki mert meg fogod bánni,nehogy már anyuka érzelmileg zsaroljon és befolyásoljon,ne hagyd neki

2020. márc. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Jelentkezz, otthon meg hűtsd a témát. Majd megszokja a gondolatot, hogy elköltözz, ez az élet rendje. Ha elkezd győzködni, akkor kérdezd meg tőle minden vádaskodás nélkül, szerinte hány évesen szabadna elköltöznöd? 25? 35? 45? És ő hány évesen költözött el otthonról?
2020. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
De Hétvégente hazajarnal, nem?
2020. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy előttem írták. Szerintem se engedj az érzelmi zsarolásnak. Nem ismerem anyukádat, nem tudom hogy csak nem áll készen elengedni téged, vagy csak manipulálni akar, de ha most engedsz akkor ezt később is megcsinálja. Felnőttél, mostantól lassan a kezedbe kell venned az életedet hogy később is megálld a helyed az életben. Szüleidnek támogatni kell ahogy apukád teszi. Én hagynék egy kis időt neki hogy megszokja a gondolatot, de közben jelentkeznék.
2020. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Jelentkezz a kollégiumba.

Anyukádnak túl kell lépni ezen. Nem az mutatja a szeretetet, hogy jó erősen egymásba csimpaszkodunk, és nem engedjük fejlődni egymást.

2020. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Mond meg anyádnak, hogy elköltözöl. Ha tetszik, tetszik. Ha nem, nem. El kell fogadnia, hogy már nem egy kis pisis vagy, akire vigyázni kell, ki kell törölni a fenekét és meg kell büfiztetni evés után.


Mond meg neki kerek perec, ha kell durván, mert a szép szóból úgy látom nem ért.

2020. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt mondta, ők azt tervezték apával, hogy amíg tanulunk, addig otthon élünk. Lehet tényleg nem áll készen rá, ami csak azért találok furcsának, mert nem nagyon szoros a kapcsolatunk. Ez a dolog már korábban is feljött, meg is kérdeztem, hogy mennyi idős koromig gondolta, hogy itthon fogok lakni. Azt válaszolta, hogy örüljek annak, hogy ők támogatnak anyagilag, mert kirakhatnának az utcára is.
2020. márc. 23. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Ezek után otthon ne maradj.
2020. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Abból amit le írtál úgy néz ki hogy nagyon írányítani akar. Csak el felejti hogy már 19 éves vagy.
2020. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!