Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő, ha valaki nem...

Elítélendő, ha valaki nem szereti a szüleit, de az anyagi támogatásukat elfogadja?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy az illető egyetemen tanul, nappalis. Annyira nem tudom, hogy mi a háttere annak, hogy nem szereti őket, nem sokat beszél róluk. Néha megemlíti, hogy mennyire utál hazalátogatni, de azt meg nem lehet, hogy soha hazanemmegy a kollégiumból, de a pénzt meg elfogadja.

Nekem ez kicsit fura, fejben nem tudom hová tenni.


2023. szept. 23. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszen, hogy a mi dolgunk lenne itelkezni felette.
2023. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Számomra igen. Ha nem szeretek valakit, annak a pénze sem kell, de ehhezbugye gerincre is szükség van
2023. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Millióegy oka lehet annak, miért alakult ki ez a helyzet.

Ha nem mesél semmit, az az ő dolga, nem a te fejedben kell rendezni.

2023. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is elítélendő, de úgy veszem nem veled történik úgyhogy ez nem a te dolgod
2023. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Én nem szeretem őket, mert szinte soha nem foglalkoztak velem. A nagyszüleim azon belül is nagyapám nevelt, mikor ő meghalt én 11 évesen ott voltam, hogy anyám-apám elmegy dolgozni reggel, este jönnek, de volt amikor apám napokig sem jött haza. Anyám kb. hetente egyszer megkérdezte, hogy mi van velem, vagy az iskolában. Nem volt ott amikor először menstruáltam, amikor először úgy bebasztam hogy a kórházba kötöttem ki gyomormosáson, nem volt velem az abortuszomná, úgy általában soha. Apám meg.... inkáb hagyjuk.

Jó módban éltünk és élnek ők a mai naig. Lakást vettek nekem, elfogadtam. Berendezték, elfogadtam. Kifizetik a rezsit, hogy én tegyek félre (nem teszem, elb@szom). Ha írok nekik messengeren pénz kell kérdés nélkül jön az utalás 20-50-100ezerről.


Havonta egyszer beszélek anyámmal telefonon, akkor kb. élőben is találkozunk. Apámat Karácsony óta nem láttam.

2023. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

Mert ennyire gerinctelen az ember! Adni nem akar csak kapni...Ismertem olyan férfit aki az idős szüleit alig látogatta! Pedig 3 utcával arrébb laktak tőle...De mikor eljött az idő az örökségért tartotta a markát!


#5.Nem bántásból de nálatok az a tipikus "pénz van de szeretet nincs" kapsz pénzt de kuss és mindenki éli a világát.. Sajnálatos ez az eset is!

2023. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

#5 arra nem gondoltál, hogy azért dolgoznak ennyit, hogy neked meglegyen mindened? Nem mondom, hogy ez felmenti őket a veled való odafigyelés hiánya alól, de sosem késő javítani a kapcsolatotokon.


Kérdező, igen ez nem szép dolog, de ahogy #5 története mutatja, okkal viselkedik így valaki.

2023. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én kifejezetten nem szeretem apám. Egész gyerekkoromban bántalmazott fizikailag , igazából az anyagi támogatást azért fogadtam el tőle egy darabig, mert amolyan "vigaszdíjként" gondoltam rá. Így is a pénz többsége pszichológusra ment el, hogy feldolgozzam a gyerekkorom, úgyhogy szerintem jogosan fizettettem ezt vele.


Most már egyeltalan nem tartom vele a kapcsolatot, hogy nem kell hazamennem tesóm miatt (ő is elköltözött) azóta kiegyensúlyozottabb vagyok mentálisan és a pénze sem kell

2023. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elég gusztustalan.
2023. szept. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretem a főnökömet és mégis neki dolgozom mert jó fizetést ad. Ezért nem tartom elítélendőnek ha elfogadod a pénzt.
2023. szept. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!