Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha már nagyon...

Mit tegyek ha már nagyon elegem van a szüleimből és azon gondolkozom hogy elszökjek otthonról?

Figyelt kérdés
Azért van belőlük elegem mert mindig minden róluk szól.Apám nem törődik velem semmit anyám meg mindenen megsértődik amin csak tud.Egyikkel se tudok normálisan beszélni mert elzavarnak mondván hogy nem érnek rá vagy fáradtak.Én meg tudom azt érteni hogy néha nem beszélünk de azt hogy mindenre ezt mondják kezd nagyon idegesitő lenni.-tini

2023. szept. 25. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne szökj el. Ugyan hová szöknél, miből tartanád el magad? Úgyis megtalálnak, hazavisznek, aztán még rosszabb lesz a kapcsolatotok.
2023. szept. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Valamelyik nagyszülőtől nem tudsz segítséget kérni? Vagy talán valakitől az iskolában?
2023. szept. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Várd meg míg 18 leszel aztán kezdj el egy saját életet tervezni.
2023. szept. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne várj 18 éves korodik, kezdj el MOST saját életet tervezni, mert mire odajutsz, megint évekig fog tartani, mire összeszedsz pénzt, energiát, stb. Gyűjtsd a pénzed egy titkos bankszámlán, és amint lehet, lépj le!

De fordítsuk meg a kérdést: te hányszor kérdezed meg őket, hogy vannak, mit segíts nekik?

2023. szept. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Tesód van? Sajnos a szüleit nem választhatja meg az ember. Ha nagyon magad alatt vagy, gondolj arra, nem kevés gyereket a saját szülei ölnek meg, akár még mielőtt elérnék a pubertás kort.
2023. szept. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kezdj el most tervezni, ez erőt fog adni. Utána már a saját utadat járhatod.

Esetleg próbálj meg eljárni valamilyen közösségve vagy foglalkozásra, ahol hasonló fiatalokkal találkozhatsz. Aki megbízható és esetleg átment ezen vagy hasonló cipőben jár, azzal jobban meg tudjátok érteni egymást, tanácsokat adni. Szerintem ez is sokat tud segíteni lelkikeg.

2023. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez tinihiszti. Ha beszélni próbálnának veled, az lenne a baj, hogy miért kíváncsdiskodnak a dolgaid után, miért nem hagynak békén. Egyébként meg ha fáradtak, hidd el nyugodtan, a mai 45-55 éves korosztálynak a legnehezebb: a munkahelyén a maximumot kell nyújtania, nagyok az elvárások, felelósség, a kamaszodó gyerekei világfájdalmát és növekvő igényeit kell kiszolgálnia, a szülei egészsége hanyatlik, saját egészségügyi problémái is sorra jönnek elő, plusz ott az életközép válság. Örülj, hogy megvan mindened, meg családban élhetsz.
2023. szept. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

7-es, nem kell gyereket vállalni, ha ennyire szar és nem megy az odafigyelés.


És nem, rhadtul nem tinihiszti, amikor SEMMIT nem tudsz elmondani a szüleidnek, mert full leszrják, csak ugye rögtön a kamaszt kell bántani, meg elbagatellizálni az érzelmeit.


Az én anyámék ugyanez, te kamasz vagy, kss a neved, nem lehet rossz napod, etc. - amióta elköltöztem, feléjük se nézek.

2023. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!