Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők gyerekei! ...

Alkoholista szülők gyerekei! Nem féltetek elköltözni emiatt?

Figyelt kérdés

Hogy részegen valami bajt csinálnak.

Pl kigyúl a ház, vagy elesnek, és beverik a fejüket, stb.


Húgom már elköltözött, de sokszor azt mondja, nyugtalanságot érez, hogy mi lehet itthon.


Annyi, hogy tudja, hogy öcsémmel mi még velük lakunk.

Így valamivel nyugodtabb.


Apámnál ráadásul jellemző, hogy részegen bütyköl a garázsban, de olyan is volt, hogy főzött és úgy hagyta a kaját a gázon, és lefeküdt aludni.


2023. szept. 27. 13:29
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem apám alkesz, igazából én még mostanság kezdtem erre gondolni. 19 évesen költöztem el, akkoriban még nem csinált nagy marhaságokat, csak leült a tv elé bebaszva és elaludt. Viszont néhány éve majdnem felgyújtotta a házat. Újabban néha a tűzhelyen hagyja az edényt és bealszik. Vagy télen megrakja a cserépkályhát és elmegy a kocsmába amíg még nyitva van az ajtaja. Időnként én is fosok de nem tudok ellene tenni, nem tudom ellenőrizni, anyám meg dolgozni van a nap nagy részében.
2023. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezeket akkor is megcsinálhatja ha ott vagy, és nem biztos hogy észreveszed....
2023. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira rossz a kapcsolatunk, hogy nem tud érdekelni, ha megcsinálja. Évek óta nem igazán beszélünk.
2023. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha megtörténik, mi van?
2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
88%
4. Hát pl. anyám az utcára kerül, ha fater részegen leégeti a házat...
2023. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Annyira rosszban voltunk apámmal, hogy nem érdekelt. Sőt sokszor azt kívántam bárcsak meghalna és vége lenne a kanosszajárásnak.
2023. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De, nekem ez örök félelmem volt. De nekem már akkor is, mikor otthon éltem még. Folyton attól rettegtem már 10 éves korom előtt is emlékszem, hogy tűz lesz, mert nem tudják mit csinálnak... Amikor meg eljöttem otthonról, bűntudatom volt, hogy mi lesz így anyámmal, nem-e csinál apám vmi katasztrófát, nem-e bántja... Volt hogy felrúgta az olajkályhát, meg anyámat a konyhában cibálta össze-vissza, miközben a tűzhelyen főttek az ételek, és nem kevésen múlt ott se a baj... Én anyámat féltettem, hogy vele mi lesz úgy.
2023. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, és anyád miért nem vált el már rég az alkoholista apádtól és épített ki önálló megélhetést?


Váljon el még most, adják el a h@zat és a saját feléből oldja még a lakhatását, akkor nem kell izgulni, hogy az alkoholista férje miatt hajléktalan lesz.

2023. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
80%
8. Mert nem tudott volna hová menni, a ház apámé. Elbaszta, ez tény, ahogy abban az időben nagyon sokan mások is elbaszták és szintén ezért nem váltak el. Ha most válna se kapna semmit, mert a ház apám külön vagyona volt.
2023. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Apám már rég elvált és messze élt tőlünk, mikor egy ismerős betámadott ezzel a kérdéssel. Nem féltem őt, mit tennék, ha kiderülne, hogy segítségre szorul, vagy baja esett?

Semmit! Felőlem bármi történhet vele, pont ennyit tett értünk is, az adósságokon, behajtókon, koplaláson kívül. Eszembe se jutna megsiratni. Most van élettársa, így ha esemény van, az ő gondja lesz. Nem fogom sajnálni azt az embert.

Ő a bánatában piás fajta, de józanul is el tudja sírni magát azon, hogy amikor gyerekkoromban részegen olyanokat tett, akkor Neki (?!) mennyire rossz volt. Bezzeg nekem buli volt az ájult apámat a kocsmából hazavinni, megkérdezni a csapost a tartozásáról; fogadni a verőlegényeket a kapuban, mikor őt keresik; örülni a heti egy csokinak, mert miatta erre futotta a zsíros kenyér mellett; és még annyi minden, hogy egy életre elég élmény apámtól.

2023. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!