Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok ilyen helyzetben...

Támogatnátok ilyen helyzetben anyagilag az apátokat?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, apám 63. Anyánkkal apám már kisgyerekkorunkban szétment. Anya én és a tesóm éltünk együtt, apánk pedig látogatott bennünket. Apánk sose szeretett dolgozni, a későbbi felesége tartotta el. Lényegében emiatt váltak el anyánkkal is mert apánk nem volt hajlandó elmenni dolgozni. Csak addig dolgozott míg az új feleségére rátalált.

Onnan nem születtek gyerekei. A felesége tartotta el mindig azóta, nem lett meg a 20 év munkaviszonya így nyugdíja sincs. A 22 ezret kapja. Ebből megélni nem lehet, és most esett le neki a tantusz, hogy egész életében mit csinált. Ez, plusz az anyagi nehézség, és a felesége halála gyakorlatilag egy élet összeomlása számára. Legalábbis fejben biztosan. Viszont dolgozni most se akar elmenni, beregisztrált a munkaügyi központba, illetve portás állásra jelentkezett az itteni fürdőhöz, hátha felveszik de addig is 1 hónap míg indul a strandszezon és addig is totál be van fordulva magába sikerül-e a munka tud-e menni. Tudnánk anyagilag támogatni tesómmal de attól félünk ha elkezdjük pénzelni hozzá fog szokni és nem fogjuk tudni ravenni a szezon után hogy keressen új munkát, már ha ezt sikerül megcsípnie. Ráadásul most anyánknak kezdett el újra udvarolni, miközben évtizedekig egy szia is alig hagyta el a száját mikor jött bennünket meglatogatni. Nekünk nem rossz a viszonyunk apánkkal de a munka mindig büdös volt neki és most nem tudja se a tesóm se én mi a lópikulát kezdjünk vele. Ha magára hagyjuk hajléktalan lesz de ha elkezdjük támogatni pénzzel akkor meg hozzászokik és utána teljesen természetesnek fogja venni a dolgot. Mindenki tudja milyen mentalitású, pontosan ez lenne. Anyánk ráadásul 6 évvel idősebb,és már időnként kell neki bot sajnos, és gyakorlatilag a botjával

akarta elverni legutóbb mikor a házához állított az apánk.

Mit lehet tenni? Van valami szervezet ahova lehet fordulni?



máj. 13. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha szeretetet kaptatok tőle, akkor érdemes lenne neked és a tesodnak leülni vele és ezt megbeszélni, hogy addig étellel tisztító és tisztálkodo szerekkel besegítetetek. Esetleg a rezsibe bele adni, és előre szólni neki, hogy keressen valami plusz munkát a strand szezon utánra, mert nem fogjátok tudni támogatni.
máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Katona Dius ***** válasza:
91%
Eleve nem értem, az új feleség hogy tűrte el, hogy apuka nem tesz le egy fillért se az asztalra, bár ezt nem nekem kell megítélnem. Anyagilag nem, vagy csak alig támogatnám, beszállni a rezsibe, venni neki ezt-azt, ahogy első is mondta. Segítenék neki munkát keresni. Bár igaz, ami igaz, 63 éves, munkát alig látott emberekért nem nagyon szoktak kapkodni.
máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szeretetszolgálatok, ahonnan kaphat élelmiszert, ruhát, moshat, és fürödhet, ha szüksége van rá. Segítenek munkát találni, és az ügyeket intézni. Talán alkalmanként pénzt is adnak, de nem havi szinten. Lehetséges, hogy vannak szállások is egyes helyeken, ezt maga a szervezet, aki felé fordul, úgyis meg tudja mondani.

Egyébként jól látjátok a dolgot, ha eddig nem dolgozott, és elkezdenétek neki adni pénzt, akkor mindig el fogja várni. A leírtak alapján jobb, ha nem engeditek közel anyátokhoz, főleg, ha agresszív is szokott lenni.

Bár, én annak a híve vegyok, hogy mindenki megérdemel egy második esélyt, de neki ez már a harmadik lenne.

máj. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Egész életében élősködött, most is csak gazdatest kell neki. Különben is, minek dolgozzon, ha mindig van, aki eltartja?

"most esett le neki a tantusz, hogy egész életében mit csinált"

Ezt meg el ne hidd, tudta ő ezt egész életében, csak most van az, hogy a tetteiért vállalnia kell a következményeket. Az apád problémáit nem neked és a tesódnak kell megoldania.

máj. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Én nem támogatják pénzzel. Az a pénzt amit egy munkakerülő embernek adtok a saját gyerekedtől vagy magadról veszed el.
máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindegy, hogy mit kér tőletek. Azt, hogy állandó támogatást adjatok vagy egyszeri segítségért fordult hozzátok. Én ilyen helyzetben egy alkalommal küldtem pénzt és megmondtam, hogy nem fogom a családomat lenullázni miatta, szóval ne szokjon hozzá. Esküdözött meg sírt, ezért utaltam személyes találkozó helyett. Annyit értem el, hogy azóta nem keres ilyennel, helyette az élettársától tudom, hogy megint időnként bajban van, de megoldják ketten, engem viszont nincs képe újra bevonni. Sajnálnám, de nem tudnám a gyerekeim életét megnehezíti egy függő ember miatt.

Neked is megoldás lehet egy egyszeri segítség, vagy például egy hónapig a tesóddal rendeltek neki kiszállítós bevásárlást és aztán oldja meg. Addig se hal éhen.

A lakhatása megoldott? Arra vonatkozóan is csak megoldásokat keresnék, nem kezdenék neki rezsit vagy lakbért fizetni, mert ha el akarod vágni, te leszel a szemét.

máj. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nyugdíja 63 évesen még nem is lehet, mert 65 év a korhatár. 15 éve sincs meg összesen? Ha annyi van, akkor majd résznyugdíjra lehet jogosult. Nem sok nyilván, de a nullánál több. Ha a felesége meghalt, utána járhat az özvegyi nyugdíj. 1 évig az ideiglenes, ha majd betöltötte a 65-öt, akkor feléled és kapja élete végéig.

Ha még a 15 év sincs meg, akkor korhatár betöltés után igényelhet időskorúak járadékát.

TB-t ki fizette/fizeti neki. Már ha egyáltalán... Mert ha nem és kibukik valahol, akkor majd azt is be kell fizetnie, visszamenőleg. Önkorinál azt is lehet egyébként kérni, hogy erre kapjon támogatást, alapból 1 évre meg szokták adni.

Első körben beszéljetek, hogy kicsit kapja össze magát, másodsorban ezeknek az ellátásoknak nézzetek pontosan utána és ebben segíthettek neki az elintézésnél.

Konkrétan pénzt nem adnék a kezébe egy ilyen embernek.

máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

Egy 63 eveset mar nem lehet " megnevelni " szerintem.

En beszelgetnek vele, leulnek vele egy asztalhoz es elmondanam neki, hogy a tamogatasnak amit kiadunk ra, azt ti megerzitek. Es nektek is vannak terveitek az eletben es konnyebb lenne nektek es neki is,ha o a sajat talpara allna amennyire csak tud...

De en azt gondolom, ha latogatott titeket amikor kicsik voltatok akkor bizoyara fontosak voltatok szamara, hiszen annyit adott magabol amennyit tudott. Ha csak egy latogatasra futotta neki, akkor annyi. De megis tett valamit.

Es ha o ilyen h nem szeret dolgozni es fugg masoktol h ne halljon ehen , Isten ezert nem ver meg benneteket h adtok enni aputoknak.

Ha nem tud nagyon a talpara allni, pl nem keres annyit ( ha talal munkat ) akkor ezzel azzal meg ki lehet segiteni.

De en beszelgetnek vele errol, hogy nehezseg meg az o keresztjet is cipelni... mivel o nem beteg, az megint mas ha nem lennenek labai es toloszekbe kerilulne stb stb

máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
És mi tartja vissza ezt a jóembert attól, hogy dolgozzon? Apám 10 évvel idősebb nála, és dolgozik a nyugdíj mellett, rendszeresen.
máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem támogatnám egy fillérrel sem.


Egész életében élősködött, most veletek akarja ugyanezt. Menjen el dolgozni, ha annyira pénz kell neki, mint az emberek teszik.


Nagynéném pl hatvannyolc éves de melózik, mert több a keresete, mint a nyugdíja lenne.

máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!