Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megfelelő nevelés...

Szerintetek megfelelő nevelés ha anyukám olyanokat mond nekem hogy olyan pofot ad hogy a szemem összeakad, meg hogy úgy megver hogy a vér elönt?

Figyelt kérdés

#megverés #anykám
2023. okt. 5. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Igen,ha olyat csinálsz!
2023. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem megfelelő nevelés. Ez már verbális bántalmazás. Attól, hogy ő a felnőtt, még nem egészséges, ha úgy beszél veled, mint a sz.rral.


Undorító, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak a gyerekükkel szemben. Gondolom egy másik felnőttel szemben nincs ekkora mellénye.

2023. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem, szerintem ez undorító, amikor valaki ilyeneket mond, főleg a saját gyerekének.

Azért remélem, nem üt meg, "csak" mondja.

2023. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem hogy nem megfelelő nevelés, de büntetőjogi kategória. Gondolj bele, anyád vajon mondaná ezt egy kollégának vagy random embernek vagy más ember gyerekének a boltban?

Egyébként Btk. 222. § Zaklatás szépen leírja, mire számíthat. Én biztosan megmutatnám neki.

2023. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem az, de kiváncsi lennék a másik oldalra is, illetve a konkrét szitura is, ami ezt kiváltotta.
2023. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért illik figyelembe venni az előzményeket amiknek hatására az említett mondat elhangzott. Ha azért mondta, mert a papucsodat nem párhuzamosan "parkoltad" le, akkor durva túlzás, de ha mondjuk azért, mert véletlenül megtalálta a heroinos fecskendődet a holmid között, akkor még akár indokolt is lehet.

Még a büntetőjogban is van olyan, hogy figyelembe veszik a hirtelen felindulást az elkövetett tettnél.

2023. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Ocsmány, szemét anya az ilyen, ez a véleményem. SOHA még csak ígéret szintjén sem helyeztem kilátásba pofont a lányomnak. Tüneményes, nagyon jó személyiségű fiatal felnőtt lett belőle, és nagyon jó a kapcsolatunk is (vejemmel is).

Anyám volt olyan, hogy ahogy ellent mertem mondani, már verbálisan pofozott, vagy indult is felém megemelt kézzel. (kb. egy évben egyszer rányitom az ajtót).

SOHA nem szabad gyerekkel szemétül beszélni, akinek nincs türelme hozzá, annak nem kötelező szülni (és nem volt kötelező 10-20-50 évvel ezelőtt sem.

2023. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az ilyen "beverem a pofád, kiköpöd a fogaid, szétverem a fejed ripityára" szólamok tök szokványosak voltak ha ki kellett radírozni valamit mert rossz volt a külalak vagy maga a megoldás a házi feladatban (ált iskola alsó tagozat). Mikor megkérdeztem megis mire fel ez a szöveg még ő hüledezett hogy" miért mit kéne mondanom???!! Hogy jaj de ügyes okos vagy???!!"
2023. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem, szó nélkül lelencházba kellene adnia téged inkább. Az jogszerű.
2023. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Olyan szituációban mondta hogy a városban voltunk és egy étteremnél szerettem volna valamit enni és mondtam hogy mennyi pénzbe kerül és ő erre azt mondta hogy nyúlom le a pénzét ezért én egy kissé felháborodva mondtam hogy akkor nem kell semmi és tovább sétáltam, ez után mondta hogy ha nem fejezem be ezt a viselkedést akkor ez s az fog történni.
2023. okt. 5. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!