Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire esne...

Szülőként mennyire esne rosszul, ha az egyetemista gyereked nem tőled kérne tanácsot valamiben, hanem a nagynénjétől?

Figyelt kérdés

A nagynéni a te nővéred, akivel annyira nem jó a kapcsolatod, ebből adódóan a gyerekeddel sem túl szoros a kapcsolata, mert annyira sűrűn nem jártatok össze. A gyereked ennek ellenére mégis tőle akar valamiben tanácsot kérni egy adott dologban. Te úgy gondolod, hogy te is tudsz használható tanácsot adni a témában, el is mondod. De a gyereked úgy van vele, hogy hát ő azért megkérdezné a nővéredet, ő sokkal kompetensebb és tapasztaltabb az adott témában.


Ez hogy esne neked?


2023. okt. 5. 12:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire nem vagyok kicsinyes.
2023. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
A húgom fiaia mindennel hozzám jöttek. Érettségi, feévteli, kolijelentkezés. Magasról teszek rá, mit gondol erről a húgom. Szálljon magába, miért nem tőle kértek segítséget a gyerekei.
2023. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

A nem jó kapcsolat nem csak abból adódhat, hogy valaki egy köcsög. Attól, hogy valakivel ugyanabból a vaginából jöttünk ki, lehet nincs semmi közös bennünk. Nem rossz arc, csak nincs miről beszélnem vele.

Itt az van a kérdésbe, hogy a gyerek sincs szoros kapcsolatban a nagynénivel. Tehát gondolom nem ilyen párkapcsolati, vagy valami érzelmi tanácsot akar kérni, amit bárki adhat. Szóval ez lehet valami szakmai kérdés lesz, nem véletlen volt az kiemelve, hogy egyetemista, nem pedig az, hogy fiatal felnőtt.


Én ezen nem sértődnék meg, én is azt a logikát követem, hogy attól kérek tanácsot, aki alkalmas rá. Nem anyámat kérdezem arról, hogy hogy csináljam azt a sütit, amit a nagyi olyan faxán tud sütni, hanem a nagyit, nem apámat kérdezem a szabásmintákról, hanem anyámat, aki varrónő és még sorolhatnám.

Anyám valószínűleg megsértődne, mert ő mindig mindent is jobban tud, akkor is, ha soha nem csinálta és soha egy büdös szót nem olvasott a témában.

2023. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Szakmai téma?

Akkor ez teljesen okés.

Ha nem, akkor fura lenne, hogy egy tesó akivel nem vagyunk jóban, mint igazi tesók, tanácsokat osztogat.

2023. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha a nagynéni kompetensebb adott témában, akkor szerintem logikus, hogy a gyerek őt is meg akarja kérdezni. Például ha a gyerek mondjuk matematikus pályára akar lépni, de én biológus vagyok, a nagynéni meg matektanárnő, akkor full logikus, hogy nem én fogom a leghasználhatóbb tanácsot adni. :) A "nem vagyok vele annyira jó kapcsolatban" azért utálatot még nem feltételez szerintem, szóval ha jogos a gyerek érve, hogy a nagynénje jobban ért valamihez, az azért józan ésszel tolerálható.
2023. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
13 vagyok, kiegészíteném magam. Ilyen velem is volt. Nagynéném általánosiskolai tanár évtizedek óta, én mentorprogramon keresztül egy tök más általános suliban mentoráltam hetedik-nyolcadik osztályosokat, ráadásul nem is tanárszakos voltam, hanem matek bsc-n, csak felvettem szabválnak a mentorálást. Bár anyám nevelt már gyereket, de asszem egy tanárnőnek több tapasztalata van a témát illetően, meg a mentor az inkább van közelebb a tanári szerephez, mintsem egy szülőéhez. :D
2023. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Ebből ügyet csinálni .. :D
2023. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha nagynénje jobban tudja amiben a tanácsot kéri, akkor miért ne kérhetné tőle?
2023. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem az én hiúságom számít, hanem az, hogy kivel tud a témáról komfortosabban beszélgetni. Megbízom a sógornőmben, hogy nem ad rosszabb tanácsot nálam, és örülök, ha a gyerek családtaggal osztja meg a gondját.
2023. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!