Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő hogy dolgozza fel...

Egy szülő hogy dolgozza fel ha a gyereke meghal vagy öngyilkos lenne?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 15:30
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
lesz*
2023. okt. 10. 15:30
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezt sehogy. Több ismerősöm van, akinek meghalt a gyereke, sőt, olyat is ismertem (exem családjában) ahol a 90-es években a testvérpárt egy részeg sofőr ütötte el a járdán és mindkét fiuk meghalt. Ők pl. teljesen bekattantak, a nő alkoholista lett, a férfi kényszeresen vigyorgott, már egyikőjük sem él. Ha valaki erőt tud venni magán, hogy valamennyire tovább tudja élni az életét, akkor sem lesz már semmi olyan, mint előtte. Többektől hallottam, hogy onnantól már csak túlélés van, nincs igazi boldogság.


A szomszédunk fia autóbalesetben halt meg, ha a fiáról beszél, mindig könnybe lábad a szeme és a tekintetéből árad a szomorúság. Szinte nekem fáj, el sem tudom képzelni, mit él át.

2023. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Nehezen. Egyrészt magukat fogják hibáztatni egész életükbe, legrosszabb esetben tönkre is mehet az egész család.

Egyik legrosszabb dolog elveszíteni valakit, nemhogy a gyereked.

2023. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Ezt nem lehet feldolgozni. Eltelhet akarmennyi ido, akkor sem: keptelenseg. Lehetetlen.
2023. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
Van aki sehogy :(
2023. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Nehezen
2023. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Nehezen, teljesen meg sehogy se.


Attól is függ, hogy miképp történt és mi vezetett el odáig és sok mindenen.


Például más egy öngyilkosság sok problémáktól, vagy egy apuci odaadja frissjogsisnak kocsiját, amivel kinyír néhányakat, mint mondjuk egy betegség.

2023. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy
2023. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet, az ilyen szerencsére ritka de ismertem olyan embert akivel megtörtént, és pár év múlva bele is bolondult.

:(

2023. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
Ez változó, van aki kicsit könnyebben, van aki nehezebben. Meg aztól is függ, hogy milyen körülmnyek között halt meg a gyereke.
2023. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!