Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bánt meg az anyám...

Miért bánt meg az anyám állandóan?

Figyelt kérdés
Gyerekként is a bátyámmal együtt szekáltak amig megsértődtem avagy sírtam. Utána közölte h túl érzékeny vagyok az a bajom. Már elmúltam 30 és meg mindig bármit tesz tesóm aki amúgy szarik rá és egész családjára haza is alig jön, én állandóan segítek mindenkinek családban a férjemmel együtt és folyton beszól férjemre és ram is. Bármit csinálunk pl házon a házban vagy úgy egyeltalán elmondja hogy ő jobban meg tudta volna ennél de nekünk így is elég lesz biztos meg ilyenek. Komolyan főleg ha épp nincs jó napja de amúgy is mindrn alkalommal beszól és leszól. Állandóan megbánt és tudom én vagyok hulye amiért nem tudom letojni. Mindig meg akartam felelni neki és versenyeztem tesómmal, de sosem tudtam nyomába érni mármint de hogy nem csak úgy értem anyám szemében nem. Tesóm meg úgy versengett h leszólta bármit csinálok h Ő jobbnak tűnjön. Őszintén tokom tele családommal, hogy mindenkinek mi segitunk ugrálunk és meg kerni megköszönni sem képesek merthogy ez a kötelességünk...hogy lehet h meg mindig tesóm a kivételezett ázok után is hogy szarik családra és hogy az hála a sok segítségért hogy léptem nyomon bánt anyám, mi Isten baja lehet velem??? Valaki járt már hasonlóan? 30+ éve próbálok rájönni miért nem vagyok elég jó neki. Nyilván van amiért dicsért meg ilyesmi de az inkább volt termeszetes ha jó tanuló voltam vagy valamit elértem mint különösön érdekes.

2023. okt. 11. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogy amikor elkezdtek b#szogatni, azonnal vettem a kalapomat és távoztam. Megvártam, hogy ők keressenek. Pár alkalom után nagyon visszafogták magukat.
2023. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is mindenért beszól, ha kérdezték a véleményét, ha nem. Minden apróságért úgy kezd el beszélni velem, mint egy kisgyerekkel, lenéző, tenyérbemászó stílust vesz fel.

Viszont ha a férjemmel látogatjuk meg, akkor nagyon visszafogja magát, akkor mézes-mázos. Egyszer megesett, hogy azt hitte a férjem nincs a közelben, és elkezdett cseszegetni, szapulni, úgy beszélt velem, mint egy kutyával, már majdnem a sírás környékezett, és akkor észrevette, hogy a párom ott áll az ajtóban. Egyből olyan pálfordulást vett, hogy hihetetlen. És jogtalanul bánt persze, mert akkor este otthon a férjem annyit mondott, hogy "most már értek mindent, amit anyádról meséltél. Soha többé nem mehetsz szüleidhez nélkülem, mert ha én ott vagyok, úgy látszik csak akkor normálisak veled"

Úgyhogy nekünk most ez a stratégia. Anyámékkal külön nem enged el a párom. Vagy ő is jön, vagy lebeszél róla, hogy elmenjek, mert tudja, hogy mindig sírva jövök haza tőlük.

2023. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amint elkezd beszólogatni rámosolyogsz, közlöd vele: Tudod mit? Igazad van. És ahogy az első mondta, veszed a kabátodat és hazamész. Majd lesz telefonálgatás, hogy ő csak viccelt, meg te túl érzékeny vagy, megsértődsz a semmin, erre annyi legyen a válaszod kedves hangon, mintha viccet hallottál volna: dehogy, egyszerűen rájöttem, igazad van, ti jobban meg tudjátok csinálni. És hagyd a mocskos szemét bandát hogy belerohadjanak a dolgaikba.

Ti meg menjetek el mondjuk kirándulni, és ha legközelebb hívnak bármi miatt segíteni, mondd meg, sajnos nem érsz rá, lett egy hobbitok ami sok időt elvesz.

2023. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
A nők 45 felett....
2023. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Megszoksz vagy megszöksz helyzet.
2023. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én is mindig megkaptam, hogy sértődékeny vagyok. De nem. Csak ez volt a normális reakcióm arra, amit tettek: sértegettek.

Mióta megszakítottam velük minden kapcsolatot, azóta normális életet élek, nincsenek érzelmi hullámvasutak, kikészülések. Előbb meg kellett volna tennem. Őket szórakoztatta ez a helyzet, engem idegileg tönkretett.

2023. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megsértődsz, azzal őt erősíted abban, hogy úgy gondolja, neki van igaza, lám nem vagy hibátlan gyerekesen viselkedsz stb.

Ha nyugodtan és mosolyogva de határozottan reagálsz, igazat adsz neki (mert egy bölcs mondás szerint ne vitatkozz idiótákkal mert felesleges) akkor nem fog tudni mit kezdeni a megingathatatlan belső békéddel.

És egy kis távolságtarás igen jobb lesz távolról szeretni.

Nem kell minden szóra ugrani, nem kell megfelelni, érezze, hogy van fontosabb dolgod is, saját életed.

2023. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát az a gond h közel lakunk ő jön ide és kritizál nem én megyek hozza gondolhatjátok:D de kicsit összetetteb gond nem csak velem ilyen meg saját szüleivel is bunkó meg felé annyit se törődik velük mint én. Nem tudom esküszöm azt érzem hogy nem tudom hogy lehet hogy amilyen ertekrend szerint elvileg nevelt ő nem aszerint el...amit elvár tőlem saját irányába azt pl ő nagyon nem várja el magától a saját szüleinek az irányába.. totál érthetetlen.
2023. okt. 12. 09:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet, ha nem engeded be.
2023. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen valami konfliktus felvállalása látszik szükségesnek. A "ne cikizz" talán nem lesz elég (nekem egyáltalán nem értették), a kapcsolat formális mederbe terelése lehet a megoldás (csak hívásra mentek át egymáshoz vagy valami hasonló)
2023. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!