Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt lakó fiatalok...

Szülőkkel együtt lakó fiatalok, Ti milyen munkálatokban vesztek részt otthon?

Figyelt kérdés

Nem csak a mindennapi házimunkára gondolok, hanem pl. mi a helyzet akkor, ha házilagos kivitelezésű lakásfelújítás van otthon, vagy esetleg építkeznek a szülők? Részt vesztek-e a házon kívüli munkákban, ha az nem csak a szokásos fűnyírás, hanem pl növénytermesztéssel, állattartással is foglalkoznak a szüleitek?


Én már az idősebb korosztályhoz tarozom, de anno a mi családunkban természetes volt, hogy mindenben részt kellett venni a gyerekeknek otthon, sőt még a nagyszülőknél is segítettünk ezt-azt, amikor nyáron ott voltunk többen unokák a szünidőben.



2023. okt. 13. 08:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
9-es, remélem ez csak irónia akart lenni, de ha komolyan gondolod, kifejtenéd bővebben, mitől nehezebb most egy fiatal élete, mint régebben?
2023. okt. 13. 16:36
 12/14 anonim ***** válasza:
Gondolkodjál egy kicsit, ha a régi idõkben éltél, ha fiatal vagy,akkor nincs miért magyarázkodnom.
2023. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12-es, a régi időkben éltem és cseppet sem érzem, hogy könnyebb életem lett volna, mint a mai fiataloknak.


A szüleim a saját kezükkel építették fel a házukat, ami nem volt összkomfortos, mert arra már nem telt nekik. Cserépkályhával fűtöttünk, a fürdőszobában is csak akkor volt melegvíz, ha befűtöttek a fürdőhengerbe. A boltokban főleg csak alapélelmiszereket lehetett kapni és akinek esetleg volt pénze, akkor sem mehetett nyugatra, csak 3 évente és még akkor is csak korlázozásokkal. Gyerekként is be kellett segítenem a kertimunkába, az állatenyésztésbe is és amikor felnőttem, egy komfort nélküli lakrészbe költöztünk a férjemmel. Később hitellel, sok-sok munkával saját kezűleg korszerűsítettük (munka mellett), majd kibővítettük, utána szintén hitellel, szocpollal építkeztünk. 2 kicsi gyerek mellett én is pakoltam a konténert, pucoltam a téglát, főztem a munkásokra, rohangáltam építőanyagért, stb, stb. Főállás mellett mindig vállaltunk plusz munkát a férjemmel, abból tudtuk kifizetni a lakáshitelt. A környezetemben lévő korosztályom többsége így élt, sokat dolgozott, mert csak úgy tudta megoldani pl. a saját lakást, de a többség akkor sem palotákban lakott, nagyon egyszerűek voltak a lakások, házak. Igen, tudom, régen voltak olyanok is, akik tanácsi lakást kaptak, de mivel én vidéken élek, itt ez nem volt jellemző, én csak azt tudom leírni, ahogy a vidéki ember élt régen. Sokkal egyszerűbben éltek az emberek, nem volt ennyi autó, nem jártunk külföldre nyaralni, nem voltak márkás ruháink, nem volt ennyi kommunikációs eszköz, nem okozott gondot, ha szakadozott a telefonvonal, vagy a net, mert nem létezett és nem kellett azon se gondolkozni, milyen csatornán/neten nézzünk meg valamit, mert csak TV létezett és azon csak 1 adó. A gyerekek gyalog jártak iskolába, egyiket se vitték autóval, mert elvétve volt autója a családoknak.


Ma azt látom, tisztelet a kivételnek, hogy alig akad fiatal, aki feláldozná pl a szabadidejét azért, hogy megteremtse az anyagiakat egy saját otthonra. Sokan úgy képzelik, hogy ezt régen meg lehetett oldani 8 órás munkával, akkor ez nekik miért nem jár most? Most a boltok rogyásig vannak áruval, minden megvásárolható, ami szem-szájnak ingere, nincs áruhiány sem semmiből. Szabadon lehet vállalkozni, bárhová költözni, akár nyugatra is, ha itt nem tetszik a helyzet.


Én cseppet sem látom nehezebbnek a mai fiatalok helyzetét, mint a régiekét, csak annyi a különbség, hogy változtak a problémáink.

2023. okt. 14. 13:10
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mindenben.


Ha kell, akkor elmosogatok, sepregetek, kiteregetem/összehajtogatom a ruhákat. Főzni is szoktam, de ezt nem nevezném külön segítségnek, mert magamra főzök (sportolok és odafigyelek a dolgokra). Segítek főzésben is. Ezek a benti dolgok, amikkel leginkább anyának segítek sokat.


Kinti dolgok is gyakorlatilag bármi. Fűnyírás, most ősszel dió felszedés/törés/pucolás, kisebb barkácsolás, favágás (volt, hogy 5 m3 fát hasogattam össze teljesen egyedül 5-6 óra alatt, hogy ne faternak kelljen vele szenvedni), házfelújítási dolgokban is betonozás, szó szerint BÁRMI.


Nagyszülőknek szintén, bár ott nyilván ritkábban, mert nem náluk lakom. De, ha pl füvet kell vágni, fát kell hasogatni / lakásfelújításban segíteni azonnal megyek.


Szóval az a felfogás, hogy a mai fiatalok csak bent ülnek és nem csinálnak semmit nem éppen állja meg a helyét szerintem. Nyilván vannak ilyenek is, de minden neveltetés kérdése. Én már 8 évesen is kint voltam faterral minden nap és segítettem neki. Ha valakinek hagyják, hogy egész nap bent üljön és ne csináljon semmit, az nyilván nem fog később sem megváltozni hirtelen.

2023. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!