Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshogy kezel az apám, mint a...

Máshogy kezel az apám, mint a két féltestvéremet. Hogyan lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés

A szüleim kiskoromban elváltak, apám újranősült elég korán, lett két féltestvérem. 29 éves vagyok, lediplomáztam, dolgozom, van már férjem, tervezzük a gyereket, nagyon szépen éldegélünk. Viszont apámék nagyon jómódúak, a két féltestvérem mindent megkap, egyből jogsi, ahogy lehetett, már kapták is hozzá az új autót, nekem évekig kellett spórolgatnom, hogy tudjak venni autót, amibe apa beleadott egy keveset. Egyre rosszabb látnom, hogy ezeknek a gyerekeknek semmit nem kell csinálniuk, csak megkapnak mindent. És tudom, hogy összességében én jártam jól, de néha nehéz azt elfogadnom, hogy apának lenne lehetősége bőven támogatni, ehelyett születésnapomra pl. egy üveg bort kaptam (amit mindig utáltam). Anyukámék, akik nem olyan jó körülmények között élnek, mindig azt nézik, hogy mivel tudnának segíteni engem (nyilván tőlük nem fogadom el).

Másnál van ilyen? Hogy lehet ezt kezelni ép ésszel? Leülni nem tudok vele beszélgetni erről, mert nem akarok én tűnni a pénzhajhásznak :( de annyira rosszul esik, hogy a 20 és 22 éves meg mindent kapnak és közben szarnak mindenre. Én régen sem kaptam.. csak a kötelező gyerektartást meg néha elvitt ruhát venni.


2023. okt. 20. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozol vele. Ennyi a titok. Xar, de az ember nem szereti egyformán a gyerekeit. Plusz azt se felejtsd el, a partnere is ott van, az anyagiakrol közösen döntenek és konkrétan kizartnak tartom, hogy q feleség q közös gyerekek helyett neked akarna valamit qdni
2023. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell kibírni. Meg lehet szakítani a kapcsolatot, egy terapeuta pedig segít feldolgozni, hogy nem kaptál szeretetet.
2023. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell vele kapcsolatot tartani. (Aztán majd ha öreg lesz, remélhetőleg a két féltesód fog helyt állni, nem pedig téged ugráltatnak.)
2023. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Fatert ignorálni, ne keresd ne hívd, ha fontos vagy neki keresni fog és ha megkérdezi miért nem jelentkezik mond el neki, hogy úgy érzed te nem vagy számára fontos.
2023. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

miért nem jelentkezel

Így helyes a mondat elírtam bocs.

2023. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Ne foglalkozz vele.
2023. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most más anyagi körülmények között él mint amikor te voltál kicsi, talán a mostani felesége is jobban keres, mint anyukád akkor.

Nem kell velük törődnöd.

2023. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Bírom ezeket a mai felfogásokat, tanácsokat, söpörjünk mindent a szőnyeg alá, ne foglalkozzunk semmivel, majd "megoldódik" azzal ha megszakítjuk a kapcsolatot.. mert könnyebb hátat fordítani, mint normális felnőtt módjára kultúráltan nyíltan vállalni a véleményed, a konfliktust. Nyílt lapokkal játszani..

A mai generáció olyan rohadt gerinctelen, jellemtelen, nyíltan konfliktus kerülő..


Őszintén mondom, én annyira rühellem, mikor egy felnőtt ember azon kesereg mit kapott, mit nem kapott, ahelyett, hogy értékelné amit kapott. Abba belegondoltál e már, hogy a jogsit a kocsit azt nem apád tolta a seggük alá egyedül, hanem ketten a feleségével?

Te miért várod el, hogy még mindig támogasson mikor felnőtt férjes nő vagy, saját családdal ma holnap 30 éves ráadásul?

Gáz mikor egy felnőtt azt számolgatja mire telne a szülőnek, felfogod, hogy azért ő dolgozott meg? Felnőttél , saját lábadon állsz, miért tartod még mindig a markod?

2023. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Ok, de arról semmit nem írsz, h amúgy jó e a kapcsolatotok? Ha jó, beszélgettek, keresitek egymást rendszeresen, megértitek egymást, akkor mi a gond? Ha meg nem, akkor az anyagiak az utolsó, amin én siránkoznék apámmal kapcsolatban…
2023. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

Ezt nem itt kellene megkérdezni!

Akár vicces, akár komoly formában fel kellene dobni a témát a faternak, hogy mit reagál rá?

Lehet, hogy nincs is sok vesztenivalód, mert így is távolodnod kellene, ha pofátlanul reagál, akkor is.

De legalább tudni fogják, miért sértődtél meg, hátha elgondolkodik.

Most azt nem firtatom, hogy biztosan igazad van, vagy vannak egyéb tényezők is, majd kiderül.

2023. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!