Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan bizonyítható hogy a...

Hogyan bizonyítható hogy a szülő érdemtelen a szülőtartásra ?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

“ A Ptk. erre vonatkozóan kimondja, hogy érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől – figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is – nem várható el.”


Valamint:


“ 1. Ki jogosult rokontartásra?

A magyar Polgári Törvénykönyv értelmében a gyermeknek a szülőjével szemben tartási kötelezettsége áll fenn.


A rokontartásra való jogosultságot a következőképpen fogalmazza meg a törvény:


„Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.”


“ 8. Érdemtelenség, azaz a szülő is lehet érdemtelen a tartásra, de mely esetekben?

Minden esetben, ha arra a kötelezett fél hivatkozik, vizsgálni kell az úgynevezett érdemtelenséget. A törvény értelmében a tartásra érdemtelen az, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől nem várható el.


Fontos szabály azonban, hogy ha a szülő a gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett, akkor a gyermek csak a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére. A törvény nem határozza meg egészen pontosan, hogy mi is az a kirívónak súlyos magatartás, azt a bíróság mérlegeli az adott esetben, figyelembe véve a társadalom által elfogadott erkölcsi normákat.”

2023. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amely szülő szülőtartást kér mind érdemtelen. Aki nem az, azt tuti segíti a gyermeke, ha szüksége van rá.
2023. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
#2 Hidd el, hogy ez nagyon nem így van. Idős ellátásban dolgozom, nagyon sok olyan idős van, akire rá sem néz a gyereke, attól függetlenül, hogy nem kért tőle szülőtartást.
2023. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Azért ellenőrizni szokták, hogy jogilag rendbenvan-e
2023. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Engem anyám vert es megalázott közvetlenül és közvetve.

Szavakkal bánt(ott) és érzelmileg zsarol(t) a mai napig.

Kihasználja hogy van pénzem és érzelmileg zsarol időnként hogy fizessem a dolgait.


Mindig is munkakerülő volt, felelősséget nem vállal(t) semmiért.


Ezekután nekem marad a trauma és simán kisemmiz a potenciális örökségből.


Ezekután,hogyan tudom magam megvédeni, hogy ne legyek kötelezhető a szülőtartásra?

2023. okt. 29. 00:07
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Addig nincs orokseged amig az orokhagyo el.

Amig el azt kezd a vagyonaval amit akar. Ha elkolti, akkor elkolti, kozod nincs hozza.

2023. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6os ezzel tisztában vagyok de ha a traumákon túl és az örökségem elpazarlásán felül ha még szülőtartást várna...

Bekattannék..... Tényleg a jog csak az egyik oldalt védi a másik meg rohadjon meg ?


Akkor hol volt a jog amikor engem vert ?

2023. okt. 29. 18:07
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ott volt csak nem tettel semmit szoltal valakinek? Tanar? Rokon? Vedono? Iskolaorvos?


Am megegyszer leirom nem a TE oroksegedet pazarolja hanem a sajat vagyonat! Azt kezd vele amit akar. Ha akarja elajandekozhatja arra erdemesebb szemelynek. Pl egy idegennek is akar.

2023. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem értem miért ragadsz le az örökség résznél?

Tisztában vagyok azt csinál a vagyonával amit akar még akkor is ha egész életében egy lusta igénytelen munkakerülő volt.

Továbbiakban addig is azt csinál vele amíg rá nincs bizonyítva hogy nem beszámítható.


A lényeg itt az hogy nem akarok több sérelmet elszenvedni tőle. A gyermekkori traumák után és szembesülni azzal hogy egy jó családban van örökség de nekem nem lesz és abban a kilátástalansagban kell éljek hogy vajon lesz e egy helyem a világban amit otthonomnak érezhetek.


Morálisan baromira lélek romboló ez az egész. A képernyő másik oldaláról könnyű okos lenni miért nem szóltam ennek vagy annak... mióta az eszemet tudom vert és megalázott.

Lehet neked is hasonló volt a gyermekkorod de ami nálad működött nem biztos hogy az összes ilyen típusú esetnél is fog.


Egy gyerek kiszolgáltatott és beteg dolog a gyereket verni majd mikor a szülő idős lesz elvárni tőle hogy eltartsa és ápolja, na ez még morálisan undorító.

2023. okt. 29. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, anyad mondja neked, hogy marpedig o szulotartast akar?

Vagy csak nyaggat allandoan, hogy adj neki penzt, intezd el ezt, vidd ot mindenfele, vegyel neki mindent?


Mar csak egy kerdesem van. Ha annyira pokoli rossz volt az eleted vele, miert van vele kapcsolatod meg most is, joval a 18. szuletesnapod utan?

Vagy a mamahotel kenyelmes, csak te ugy akarsz elni, hogy jusson is, maradjon is?

Nem kotekszem, oszinten nem ertem. Teremtsd meg a sajat otthonodat kb 3000 km-vel arrebb (de legalabb 300km-vel arrebb), es ne arra szamits, hogy mit hagy majd rad (vagy mit nem). A rokonokkal sem kell torodni, ne erdekeljen a velemenyuk. Csereld le meg a telefonszamodat is. Kezd uj eletet!

Ilyen egyszeru.

nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!