Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az exferjem szidalmaz a...

Az exferjem szidalmaz a nagylanyomnak. Bizonyithato ez? Tehetek barmit is?

Figyelt kérdés

A valasunk folyamatban van.

A lathatas elvileg kethetente egy teljes hetvege, de nem tartja be, csupan egy szombat delutant tolt a lanyainkkal.

Miota feladta azt, hogy ujra egyutt legyunk, a nagyobbik gyerek (7) viselkedese megvaltozott:

duhrohamot kap, ejjel bevizel, az oviban elkulonul.

Nagy nehezen kiszedtem belole, mi a baj. Az apja nagy vonalakban ezeket mondogatja neki:

Nalam minden este mas ferfi alszik, akik bantani akarjak ot.

Azert nincs penze az apjanak, mert ellopom.

Uj gyerekeim lesznek, oket mar nem fogom szeretni.

Ha kap jatekot, azt nem hozhatja haza, mert eladom az interneten.

Es ezek csak a legrosszabbak.

persze azt is jo alaposan belemagyarazta, hogy ha ezeket elmondja nekem, akkor soha tobbe nem lathatja az apjat (oszinten szolva: ezt szeretnem ezek utan)

A kerdesem az, hogy van eselyem Szombathelyen felugyelt lathatast kerni?


2017. jún. 14. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Borzasztó ezt olvasni, hogy felnőtt ember ilyen mocskos, aljas, hányadék. Ha legközelebb jön a gyerekért, ott a gyerek előtt elmondanám neki, hogy a gyerek ezeket elmondta, ezek nem igazak és azzal a lendülettel indulnék is a gyámhivatalba megkérdezni mi a menete a felügyelt láthatásnak. Továbbá feljelenteném kiskorú veszélyeztetése miatt. (annak számít, onnan tudom, hogy a mi rokonságunkban is volt ilyen eset)
2017. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az ország minden pontján vannak helyek, ahol a gyámhivatal köteles a felügyelt láthatást biztosítani, így Szombathelyen is. A legtöbb esetben ez a családsegítő, gyermekjóléti, vagy valamely hozzájuk tartozó intézmény gyerekszobája szokott lenni.

Első körben én azt javaslom, hogy keresd fel a területileg illetékes családsegítőt, ők fognak tudni segíteni abban, hogy pontosan mi az eljárás menete, és abban is, hogy milyen esélyeid vannak.

2017. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan van, nagyon rendesek a gyámhivatalban. Más ügyben jártam náluk, úgy láttam, vannak helyiségeik is erre a célra. Mindenképp menj be, mondd el a dolgot, biztosan tudnak jó gyerekpszichológist is ajánlani, a szakvélemény birtokában kérheted a kizárólagos felügyeletet és a kapcsolattartás korlátozását. Remélem, azért idővel észhez tér a férjed, a lányaidnak szükségük van normális apára.
2017. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Én azt gondolom, hogy ez a dolog már a gyermekbántalmazás kategóriájába esik (hiszen nemcsak testileg lehet bántani valakit), ezt a BTK. bünteti. Keress fel egy ügyvédet vagy akár a családsegítőt, ahol segítségedre lehetnek! A volt férjed veszélyezteti a kislányod lelki fejlődését!!! Akár azt is elérheted, hogy az "apuka" egyáltalán ne tudjon találkozni a gyermekeddel, vagy tényleg ellenőrzött láthatás kell, ahol szakemberek felügyeletével nem fog tudni így viselkedni!
2017. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Menj a gyámhatóságra és kérd a gyerek kivizsgálását igaszságügyi pszihológusnál, elmondva nekik, hogy milyen dolgokat mond az apa.

Ennek alapján a felügyelt láthatás a maximum, amit kaphat, de ezen kívül még neki külön probléma lehet belöle, ha a gyereknek lelki kárt okoz.

2017. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

irány be a gyámügyre, kérj felügyelt láthatást, mondd el, mi történik, kikérdezik az óvodát is, ők is meg fogják erősíteni, hogy megváltozott, nyert ügyed van.


egy gyerekjólétis


(miért van mindenki lepontozva???)

2017. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!