Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz vagyok, hogy így nem...

Gonosz vagyok, hogy így nem megyek a temetőbe?

Figyelt kérdés

Anyám és mamám(anyám anyja) minden évben leművelnek egy nagy cirkuszt a temetőben. Valamin mindig úgy össze vesznek, hogy épphogy csak nem mennek neki egymásnak. 2 évvel ezelőtt annyira elegem lett ott belőlük, hogy fogtam magam oszt a falu másik végéből inkább egyedül hazagyalogoltam, mert már nem bírtam ki őket. Tavaly csak mamámmal mentem, akkor teljesen nyugalom volt. Idén megint együtt mennek, mert apám ugye a sofőr, szóval én mondtam hogy nem megyek, mert ezt nem fogom hallgatni.

Nem is értem, hogy ennek így egyáltalán mi értelme van. Ez az ünnep eredetileg a halottakról való megemlékezésről szólna, ők meg úgy beszélnek egymással a sír felett mint más a kutyájával sem(ez nem túlzás ).



2023. nov. 1. 10:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nem vagy gonosz. Menne ki a fene úgy,hogy a "pörlekedésüket " kelljen hallgatni. Ha veszekedni akarnak,nem a temető a legalkalmasabb hely erre. Ugyan ez volt nálunk is, amikor még élt dédimamám,és ugye a még most élő nagyanyámmal mentünk ki. Én még kislány voltam. A dédimama azt mondta a temetőben nyilvánosan ,persze,hogy mindenki hallja, " az Isten b..szott volna meg benneteket". Többet nem mentünk ki együtt vele. Most ugyan ez a háború nagyanyám meg nagynéném között, mert nagyanyámnak az sme mindegy,hova lépsz a sír körül,mert ő nem azért kapálja meg dolgozik vele,hogy más tapossa..főleg mi..Jó akkor majd szellemek módjára lebegünk fölötte..
2023. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék VELÜK - máskor igen, idiótákkal nem.
2023. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van. Ha tehetném, én sem mennék pont emiatt, de nálunk sajnos én vezetek:(
2023. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell hullakhoz jarni. Tapalkozz inkabb a barataiddal.
2023. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem értek. Ezt, amit itt leírtál, miért nem mondod el nekik? Kicsit érezzék már szarul magukat attól, hogy tahók módján viselkednek.
2023. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondtam már nem egyszer. Azt mondták, ha nem tetszik nem kell kijönni. Meg beszéljek a másikkal, mert az nem tud viselkedni.
2023. nov. 1. 11:51
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

A 4.-et lepontozták, pedig igaza van. Nekem is nemrég halt meg családtagom, de nem értem, miért jó a temetőbe kijárkálni, és erre külön egy napot fenntartani. A veszteséget így is, úgy is feldolgozza az ember és senkinek semmivel nem lesz jobb, hogy oda megyünk, ahol a maradványai találhatók az illetőnek, semmi értelme. Csak egy ostoba szokás ez, amit kitalált valaki, és azóta a sok ember se tudja, miért, de csinálja.


Ha nem mész ki, nem történik semmi. Kinek tartoznál azzal, hogy ki kelljen menned?

2023. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki korábban egyedül, azt kész.


Mittudomén késõbb dolgod van, házi feladat, valami sportot néznél, akármi, találj ki valamit.


Látni fogják a mécsest, virágot, hogy te már voltál.

2023. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj velük! Menj más időpontban bringával vagy busszal. Vagy kérd meg apukádat, hogy vigyen ki téged külön!
2023. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as! Inkább mondja meg az igazat, hogy a veszekedés miatt megy máskor, hátha esetleg elgondolkodnak a dolgon.
2023. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!