Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok apámmal táncolni a szalagavatómon?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, november végén lesz a szalagavatónk, és tudom, hogy a végén a fiúk az anyjukkal, a lányok az apjukkal szoktak táncolni. Nekem évek óta nem túl jó a kapcsolatom apámmal, itthon állandóan elhord mindennek, akármit csinálok beszól, megsértődik mindenen, de mások előtt mindig eljátssza a tökéletes apát. Viszont én ezt már nagyon unom, nincs kedvem játszani, hogy minden rendben van. Az a baj, tudom, hogy jelenetet rendez, ha nem táncolok vele, de jelenleg a gondolattól is rosszul vagyok, hogy vele kelljen táncolnom.

Mit tennétek a helyemben?



2023. nov. 3. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

18 éves vagy. Üdvözöllek a felnőttek világában, ahol bizony nehéz döntéseket is meg kell hozni néha. Most neked kell dönteni: nem táncolsz vele és bevállalod az esetleges konfliktust, vagy saját magad ellen cselekszel, táncolsz vele és kívülről minden happy, csak te érzed magad rosszul?

Amúgy én nem táncolnék vele. A szalagavató rólad szól, nem másról. Nem az apádról, nem az anyádról, nem az osztályfőnökről vagy a rokonokról, hanem rólad.

2023. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Megmondod neki őszintén.
2023. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Viszont kalkuláld bele, hogy ha eddig gonosz volt, hát ezután háromszor olyan gonosz lesz bosszúból. Érettségi után már biztos, hogy nem lesz otthon maradásod, de addig is nehezen. Amúgy az anyád mit csinál, míg az apád mostohát játszik?
2023. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1-es, abszolút igazad van, nem igazán jön be ez a felnőttek világa dolog. Az a baj, hogy most évek óta gázos a helyzet, de azért a remény mindig ott van bennem, hogy majd valahogy rendeződik a kapcsolatunk, próbálok változtatni én is a hozzáállásomon néha, de nagyon nehéz. Viszont ez egy olyan lépés amivel végleg elcsesznék mindent. De ha szívem szerint döntenék, akkor amit ti is írtatok, nem táncolnék vele. Elég elcseszett helyzet:((
2023. nov. 4. 00:08
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Milyen hozzáállásodon próbálsz változtatni? Ne reménykedj, hogy rendeződik - nem rendeződik. Gonosz. Barátkozz meg a gondolattal, hogy neked nem jó apát dobott a sors. Ilyen. Nem fog megjavulni csak mert te arra vágysz.
2023. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én szalagavatón a szülős tánc alatt "pisilni" voltam. Kitartást!
2023. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Kérj meg a családban egy hasonló korú férfit mint apád, hogy táncolok veled
2023. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom, kérdező, de ha a faterod ilyen kákán is csomót keres, típus, kb. nulla az esély, hogy rendeződni fog a viszonyod vele, szóval több évet el ne csessz erre az illúzióra...

Én eleve nem is táncoltam, így meg volt oldva ez a kérdés. Esetleg az ofőddel nem tudsz beszélni, hogy megengedje a 7-es alternatíváját, a fent említett okok miatt? Vagy, hogy egyáltalán nem fogsz táncolni?

Ugye van valami terv, hogy érettségi után hova tovább, mert akár táncolsz fateroddal, akár nem, ebben nem maradhatsz, ugye tudod,-ha csak azt nem tervezed, hogy az ereidet felvágod-? Barátnőd van, akinél kihúzhatod azt a pár hónapot érettségiig? Ha nincs barátnő,esetleg kérhetsz kolit, ha otthon nagyon eldurvulna a helyzet-ha nagyon szar otthon, és pont van hely, leszarják, milyen messze laksz, csak mondom-.

Egyébként anyukád eddig mit csinált, hogy hagyta, hogy idáig fajuljon a viszonyotok? Bepiálva és/vagy begyógyszerezve döglött a kanapén és nézte a tévét? Vagy csak szimplán a seggébe dugta a fejét? Bármit is csinált, ő is felelős ezért és az is biztos, hogy egy mozdulattal elintéztem volna már, hogy golyója ne legyen és utána baxtam volna ki a házból a cuccait, kukás szatyorban, hogy takarodjon amerre lát.

2023. nov. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

*vagy azt, hogy az apa-lánya táncot kihagyod?


Bocsi, ez az opció kimaradt.

2023. nov. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Rossz természete van, de azért mégiscsak felnevelt. Emelkedj felül a serelmeiden, légy felnőtt, táncolj néhány lépést apáddal. Nyiss felé.

Ilyenkor lekérés van. Biztos ott lesz más is a családból, akivel szintén táncolhatsz.

Ne rontsd el a saját ünnepedet duzzogással.

2023. nov. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!