Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit szoktatok...

Szülők ti mit szoktatok mondani/hogyan szoktatok reagálni arra ha a gyereketek elhagy valami olyan dolgot, ami drága volt, és olyan helyen hagyta el, hogy biztos hogy nem lesz meg?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 16:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
10-es: azt ugye tudod, hoyg a gyerekek nagy része nem kap zsebpénzt, mondván "ha valamire kell, majd kér"
2023. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Én ma igazából nem elhagytam az órámat, hanem annyi a lényeg, hogy tesi óra előtt csak a mi osztályunk volt az öltözőben, és én a sarokban lévő padon öltöztem, ami olyan, hogy sötétbarna farudak vannak rajta, tehát rések vannak a rudak között, és a pad támlájánál lévő rúdra tettem az órámat, és a farmernadrágomat pedig az órámra=tehát senki nem láthatta.

Óra előtt mégegyszer lecsekkoltam, hogy mindenem megvan-e, és ott volt az óra, ahová letettem.

Óra végén pedig a szokásos módon mentünk be az öltözőbe, és ahogy vettem volna fel a nadrágomat, az óra sehol nem volt alatta.

Egyébként az öltöző nem is volt bezárva, de most őszintén, ha minden osztálynak órája volt, akkor ugyan ki mehetett volna be az öltözőbe tárgyakat keresni, és felemelni a nadrágomat, hogy van-e alatta valami? A lányok meg nyilván nem fognak semmit ellopni a saját osztálytársuktól, nagyon jól ismerem már őket.

Kerestem az órát a többi padon, a pad alatt, hogy nem-e leesett, (mert volt már olyan, hogy lelöktem a padról, de hálistennek meglett) de sehol sem volt.

Szóltam az osztályfőnökömnek, ő bement a portára, de ott is azt mondták hogy nincs ott.

Úgyhogy tényleg foggalmam sincs, hol lehet, de hogy nem lopták el, az tuti.

Mégis ki menne be az öltözőbe az óra közepén? A tanároknak nyilván eszükbe sem jutna ilyesmi, a takarítónők meg azért vannak, hogy a talált tárgyakat leadják a portán, és itt adják oda a tárgyat a gazdájának.

Szóval egyáltalán nem értem ezt az egészet..

2023. nov. 7. 18:13
 13/30 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk kapnak heti 2ezret, plusz családi ünnepekre is szoktak kapni, elsőáldozás, ballagás stb., mamák szüli - és névnapra is kapnak.

Ha meg olyan kicsi a gyerek, hogy zsebpénzt se kap, miért vennék neki 100 ezres mobilt?

2023. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesfajta lopás megesett sajnos nálunk is, telefont, pénzt bármit elvitt az illető. Míg mindenki órán volt besunnyogott az öltözőbe.
2023. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
18:13 nálunk volt aki járt az öltözőbe lopni. Kikéreckedett órán.
2023. nov. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

#15

Hát ezért volt idióta az, aki nem zárta be az öltözőt, mer minek..🥲

Mondta is, hogy minek kellene azt bezárni, úgysem jár arra senki, aha..

2023. nov. 7. 19:08
 17/30 anonim ***** válasza:
58%
8-as,most szezonban a legolcsóbb kabárok is 15-20e ft-ba kerülnek.Ha tiniről beszélünk, akkor a márka is fontos,a szín se mindegy,stb, rögtön 30-40.Na ha az ilyet elhagyja, akkor kap egyet a kínaiból gyorsan,hogy ne fagyjon kockára,és majd legközelebb jobban figyel.Amúgy csak mondom,hogy hó végén nagyon sok mindenkinek gondot okoz bármilyen nem várt kiadás.Arról nem is beszélve,hogy baromi bosszantó bármennyit kidobni az ablakon a mai világban,mikor emberek fagyoskodnak télen a saját otthonukban,mert korszerűsíteni nincs pénzük,a tüzelő anyagok ára (beleértve a gázt is)az egekben van,vagy mikor hó végére ki van számolva a vajaskenyér.Van ám ilyen is sajnos,és nem is kell messzire menni senkinek,a szűkebb környezetében is biztos hogy találna ilyen embert.Na,hát én ezért kezdem ezzel a mondókával a prédikációt ilyen esetben,mert én is megdolgozok keményen a pénzért,amiből viszonylag jól élünk,annyi elvárható,hogy ne sz@rja telibe senki ezt.
2023. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
63%

13-as: sokan még a 16-18 évesnek sem adnak zsebpénzt, mert "minek"!

Az, hogy nálatok normális rendszer van, nem jelenti, hoyg mindenhol és sajnos nagyon sok családban nem fogják fel, mennyire fontos lenne.

2023. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%
18,vagy felfogják,csak nincs miből adni.Nem látsz bele senki életébe.Az én szüleim becsülettel felneveltek 3-unkat,de nem tudták adni hülyeségekre zsebpénzt. Hülyeségnek számított a sulibüfé is,mert 3x -os áron volt minden mint a boltban.Felfogtuk 14-15 évesen is ezt Nem a saját hibájuk volt,hanem betegek lettek.Igen,mind a ketten.Nem tudták tovább azt dolgozni amit előtte,pláne nem annyit,mint előtte,sokkal kevesebb pénzből kellett kijönni,és még kellett gondolni mire lehet költeni.Így volt mindenünk kunyerálás nélkül is ami kellett.Volt ruhánk,volt tanszerünk,volt ennivaló mindig,nem kellett a családit várni mint a messiást.Ha el akartunk menni moziba,vagy venni akartunk valamit, akkor vehettünk,de ez úgy volt lehetséges,hogy spóroltunk mi is.Mi adunk a gyerekeknek zsebpénzt amúgy,a saját családi pótlékjuk minden hónapban az övék,de pl a lányom,az ideadja,hogy tegyem el neki,mert ő spórolni akár,de ha nála van, akkor elcsábul,elkölti.Ameddig minden szükségeset tudok biztosítani nekik,és időnként szórakozásra is tudok adni valamennyit, akkor se szégyelném magam,ha nem adnék kifejezetten zsebpénzt.16 éves kortól meg lehet ám diákmunkázni,és az senkinek nem tesz rosszat.Megtudja,hogy mennyit kell szívni a pénzért,az nem csak úgy terem.A mai gyerekek közül sokan el vannak ám tévedve rendesen,mert minden első nyikkra megvan,vagy ha nem, akkor sz@r szülő valaki.
2023. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

19-es, az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek!

Nagyon sok szülő ezzel rontja el a gyerekét, minden egyes nyikkanásra megvesznek neki minden sz*rt, aztán csodálkoznak, hogy majd a gyerek fogja irányítani őket.

2023. nov. 7. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!