Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ertik azt, amikor azt...

Hogy ertik azt, amikor azt mondják a gyerek nevelésre hogy "kudarc"?

Figyelt kérdés
Ezt Redditen olvastam és nem tudtam eldönteni h most a szülő részéről ez kudarc lenne?
nov. 11. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hgoy az, vagy mert csalódott magában, pl mert nem sikerült olyanná nevelnie a gyerekét, mint szerette volna.

Vagy a gyerekében csalódott, mert normális nevelés ellenére is pl lopott, hazudott, megkárosított mást...

nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

A szüleim pl azért érzik kudarcnak, mert kiállok magamért, nem bólogatok a f.gaikra, nem azt az egyetemet végeztem, amit ők kitaláltak, hanem tök más szakot...


Ők elképzeltek nekem egy utat, és csalódást okoztam nekik, amiért teljesen más életem van - az, amit ÉN szeretnék, nem az, amit ők.

nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2-es,hát ez elég nevetséges, ők nem tudjak hogy a gyereknek saját döntése van? Kulonben is az a lenyeg hogy boldog legyél, és nem az hogy az elvárásaiknak megfeleljél.

Ha más szakot választottal, de azzal is ugyanolyan sikeres leszel, semmi baj nincs, ezért nem kene hogy kudarcnak érezzék



1-es szerintem ha vkit jól nevelnek akkor nem lesz belőle tolvaj vagy rongáló, vagy a szülő hiszi azt hogy ő jól nevelt de mégsem

nov. 11. 09:16
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

3-as.


Akit jól nevelnek, az is lehet tolvaj. Gyerekkori barátnőm lopott, krválkodott (szó szerint), alkoholista. Az öccse, aki ugyanazt a nevelést kapta, tanár a Táncművészetin, szóval ennyit erről.


Én normális vagyok, az öcsém meg munkakerülő.

nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Amikor a gyerek személyisége nem a szülők által ráprojektált elvárások szerint alakul.


Attól még nem lesz rossz ember, sőt, mindenki akkor a legjobb ember, ha a saját útját járja, csak sajnos a szülők nagy többsége kifelejti a képletből a saját gyereke valós igényeit. És utána kudarcnak és csődnek éli meg a gyerek saját személyiségét.

nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

"1-es szerintem ha vkit jól nevelnek akkor nem lesz belőle tolvaj vagy rongáló, vagy a szülő hiszi azt hogy ő jól nevelt de mégsem"


Ezt tipikusan két embertípus gondolja így: akinek nincs gyereke meg akinek szobanövény típusú gyereke van.

nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5-ös ebben van igazság nem tudom miért pontoztak le .


6-os pedig szerintem félig igaz.

nov. 11. 12:55
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

"6-os pedig szerintem félig igaz."


Nyilván vagy nincs gyereked, vagy szobanövény típus.

nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Ki mondja? Az érintett szülő? Vagy kívülálló? Mire mondja, miért mondja?

A kérdésnek így nem nagyon van értelme.

Általában nyilván azért mondják, mert katasztrófa a gyerek, és a szülők ezt kudarcnak élik meg, illetve csalódnak, vagy kívülállók szemében ez a szülők nevelésének eredménytelensége, kudarca.


De igaza van a 6-osnak, bármilyen neveléssel lehet félresikerült a gyerek, mert ugyanúgy, ahogy a gyereknek saját döntései és igényei vannak, ugyanúgy saját személyisége, saját jellemhibái is. Nem fogja attól szeretni a babfőzeléket, hogy te is. Nem akar orvos lenni, csak mert te azt várod tőle. És nem fog ódzkodni a lopástól, csak mert te becsületre nevelted.

nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, mint amikor a magyartanárod mondta ugyanezt a helyesírásodra.
nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!