Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a kamaszlányotok anno nem...

Ha a kamaszlányotok anno nem mondja el nektek, hogy megjött az első menstruációja, honnan/mennyi idő után vettétek volna észre, hogy már van menzesze?

Figyelt kérdés
Esetleg van itt olyan anyuka, akinél ez történt, nem szólt róla a lánya, amikor menstruálni kezdett? Mennyi idő kellett, hogy rájöjjetek? Honnan vettétek észre?

nov. 26. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ez még nem aktuális, de emlékszem, hogy én se mondtam el. Jó volt a kapcsolatunk anyukámmal, nem azért, csak cikinek éreztem beszélni róla. 2 hónap után vette észre, mert feltűnt neki, hogy vettem a betéteiből. Rákérdezett, hogy ezért kellett-e, akkor mondtam hogy igen és utána nekem is vett külön.
nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban az egyik osztálytársam húga nem mondta el az anyjának, részben megértettem, mert borzasztó anyjuk volt. De a lényeg, hogy nem mert szólni, így nem volt csak az a pár betétje, amit védőnő adott, mikor elfogyott, wc papírral meg papírzsepivel tömte ki a bugyiját, át is ázott, ebből tudta az anyja. Orbitális balhét csinált.
nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk én mondtam a páromnak hogy beszélgessenek többet a 11 éves lányommal. Nem is volt probléma mikor megjött neki.41f
nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a normális amit a hármas ír. Egy tök természetes dologról szégyellünk beszélni, mint ha nem is létezne.
nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ciki valamiről beszélni, ott nem normális a kapcsolati dinamika.
nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem könnyű észrevenni. Pl a kukában a betétes papírt, vagy kifogyot tamponos dobozt, vagy a fedőfóliát. A szobában véletlenül kinntfelejtett betetet/tampomt, véres fehérneműt mikor mosol. Egy tini meg nem fog rendszeresen magára mosni.
nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szoltam.A saját anyám, ő hozott a világra, ha neki nem beszélhetek az intim dolgaimról akkor ki másnak mondtam volna? Ő nevelt egyedül, de ha apám is velünk élt volna , nyilván anyumat avatom be.Ő vette nekem a betétet 🤷‍♀️ Másképp egy 12-14 éves honnan szed pénzt betétre?Zsebpénzét költi vagy mi?
nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez történt, mosáshoz készülve vettem észre a véres bugyikat a szennyesben. Kicsit csalódott voltam, mert felkészítettem előtte (fokozatosan, amikor olyan szitu volt, ill. voltak előjelei, hogy meg fog neki jönni, így az előtte lévő hónapokban többször is szóba került, megmutattam neki, hol van betét, mit kell csinálni stb.), de ő ilyen szemérmes, titkolózós. Szóval, közel sem mindig az van, hogy biztos az anyuka vmi rémség, és azért nem mer a kamasz szólni.

Miután észrevettem a foltos bugyikat, szóltam neki, hogy látom, hogy megjött a vérzése, használjon betétet, és ha szükséges, elmondom újra a „tudnivalókat”.

nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szóltam, mert azt sem tudtam, mi bajom. Halálra voltam rémülve. Vatta volt otthon, azt használtam, aztán később valahogy csak elmondtam, már nem emlékszem, hogyan.
nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Észrevenni.... ez azért elég perverz hozzáállás. Normális helyzetekben erről beszélni szokás.
nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!