Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családtól elszakadt gyermekeme...

Katonca kérdése:

Családtól elszakadt gyermekemet hogyan győzzem meg, rossz úton jár?

Figyelt kérdés
Lányom mindig egy családszerető gyermek volt, aki imádta a testvéreit, minket a szüleit, a nagyszülőket. Szerette az együtt töltött családi programokat, üdüléseket, soha el nem felejtett egy születésnapot, egy névnapot. Megismerkedett élete első szerelmével, aki sajnos se külsőleg, se belsőleg nem hozzá való. A kedvéért a lányom elírtotta a két kis barátnőjét, lemondott a sportról amit űzött, és egyik-napról a másikra lelépett itthonról. Ekkor volt 18 éves. Mondhatnánk már nagykorú, hát Istenem... Eltelt másfél év, alig látjuk. Középiskolába még jár, de már nem kitünő, bukdácsol. Ha havonta előkerül, zokog, semmije nincsen. Betétre sincs pénze, éhes, lassan ruhája is alig van. A barátja szüleinél laknak, minket nem engednek be. Annyit tudunk, a srác nem dolgozik, vagy csak napokat. A lányom suli mellett keres némi pénzt, amit oda ad a barátjának. Próbáljuk megérteni a helyzetet, rószazsín köd, miegyéb, de a lekünk megszakad. Miért nem látja azt amit mindenki. Kihasználják! Ha próbálunk vele beszélni, úgy áll bosszút, még havonta se jön. Ha eljön hozzánk, érzelem mentes. Úgy látom nem jelentünk neki már semmit sem. Nem érdeklik a testvérei, a nagyszülei, senki. Ha kisegítjük, kap valamit, még köszönömöt se hallat. Elviszi, ennyi. Ha ráírok neten, vagy nem válaszol semmit, vagy egy smiley, és ennyi. Kezdem feladni. Úgy érzem talán erre is megy ki a játék, tőlünk végleg elszakítsák. Még ha boldog lenne, se tudnék beletörődni, hogy többé ne lássam. Hát még így! Ha kérdezem tőle, haragszol ránk? Az a válasz: - Tudhatnád, hogy szeretlek titeket!- Mi lenne ha utálna? Tényleg el kell dobja az ember az egész családját mert szerelmes? Én nem értem...

2023. szept. 28. 23:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondj neki, hogy az ajtó mindig nyitva előtte, jöhet bármikor, akár éjjel is, és boldogan fogjátok fogadni, hegyi beszéd nélkül.


Ennyit tudsz tenni.

2023. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Felnőtt embert nem fogsz tudni megváltoztatni.
2023. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Most sír hogy nincs semmilye, van érzelemmentes?
2023. szept. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy az 1-es írja. Lehet, hogy már menne vissza, csak fél, mit mondanátok.
2023. szept. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%
Volt kapcsolata előzőleg? Lehet hogy sosem kellett senki másnak,csak a mostani barátjának.
2023. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem akarta ő eldobni a családját, de a barátja kényszeríti hogy válasszon köztetek. Egyrészt úgy tűnik, nagyon elvakítja a szerelem, másrészt ki tudja mivel fenyegeti a srác. (Én ismerek ilyen sztorit, csak ott fordítva van, a lány nem hagyja hogy a pasi a családjával legyen.) Szerintem nem lehet sok mindent kezdeni, ha nem hajlandó beismerni sem, hogy kihasználják.
2023. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Megölelném, megpuszilnám és azt mondanám, drágám gyere haza! Most vagy holnap vagy egy hónap múlva, vagy bármikor. Senki sem kényszeríthet erre a nélkülözésre.

Számíthatsz ránk, megvédünk, veled leszünk, nem hagyunk bántani.

2023. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
100%
18 évesen és másfél év szenvedés után már biztos kapizsgálja, hogy ez baromira nem jó. Egyetértek 1-essel, ilyenkor a hegyibeszéd csak ront a helyzeten. Csak add a kezébe a döntést és nyugtasd meg, hogy nincs elítélve.
2023. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

A testvérem hasonlóan döntött. Mostanra semmi kapcsolata nincs a családunkkal, Fbról is törölt minden rokont, engem pl tiltott is, gőzöm sincs évek óta, mi van vele.


Nemsokára negyven éves, úgyhogy neki az élete nagyobb része a párja és annak a családja agymosásával telt.


Én úgy gondolom, nem te hibáztál, ilyen ritkán, de van. Az én testvérem, míg voltak közös ismerőseink hajmeresztő dolgokat hazudott nekik a gyerekkorunkról, amiből semmi sem volt igaz, ezzel magyarázta, hogy így alakultak a dolgok.

2023. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
15%
9) ezt nem tudhatod.valószínűleg gyermekkori sérelmek állnak a háttérben,amiről a kivételezett fél,vagyis te, semmit nem tud.5-ös voltam.
2023. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!