Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy kicseréljék a gumit?

Figyelt kérdés

Már szakad a hó, de még mindig 4 évszakos gumi van rajta. Igen tudom ez jó minden évszakra, de a miénk nem. Nagyon kopott mind a 4, már tavaly télen is az volt, hogy bejegesedett az utcánkba az út, és csúszott az autó. Apám meg eléggé fürgén vezet nyáron pedig már fékezésnél vagy gázadásnál is észrevenni, hogy nem az igazi. Félek attól is hogy defektet kap valamelyik gumi, így én nem is nagyon vezetem. Mondtam nekik, hogy vagy vesznek 4 gumit vagy elrakjuk szépen télre a kocsit, de egyik opció se jó nekik.

Nyilván vehetnék én is, de sajnos nincs munkahelyem, így én ezt nem tudom megtenni.

18/f



nov. 30. 13:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Akkor csak vegyetek 2 db gumit az elso kerekre (ha elsokerek meghajtasu gondolom). A torveny nem irja elo hogy mind a 4 kereknek egyformanak kell lennie.
nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%
Sajnálom, hogy ennyire fafejűek a szüleid, szúrd ki mind a négy kereket, aztán majd talán elgondolkodnak.
nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 4évszakos a gond, hanem, h gondolom 5eve az van fent.

Tényleg nem értem az ilyen embereket,hogy lehet ezen spórolni.

nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk nem ilyen stílusban, hogy ha nem vesznek újat, elteszitek szépen a kocsit, mert nem te vagy otthon a főnök.


Ha nem akarnak/tudnak venni, akkor meg semmivel nem fogod tudni rávenni őket, ez az igazság. Te járj busszal, ha félsz.

nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
4-es Kopott gumikkal közlekedni felelőtlenség. A kocsi is összetörhet ami valószínű sokkal többe fog kerülni mint a gumicsere, a másik meg hogy balesetveszélyes, aki ezt nem fogja fel azzal én se beszélnék szebben.
nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 veterán vas ***** válasza:
90%

Miután te vagy a gyerek a családban ők pedig a "komoly felnőttek", a leírtak alpján nem valószínű, hogy képes leszel befolyásolni a gondolkodásukat.

Ebben az esetben számodra az a megoldás marad, nem vezeted az autót és nem ülsz bele még utasként sem.

Talán ezen elgondolkodnak........

nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a gyereknek több esze van, mint a szüleinek..
nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Jeges úton új gumival is csúszni fog az autó. Valószínűleg ő még nem érzi csereérettnek, te meg igen. Sok mindent nem tudsz tenni, kb tényleg csak azt, hogy nem ülsz be, ha nem akarsz.
nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
jár tömegközlekedésel. mást nem tehetsz.
nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

1/9: de az nem megoldás, mivel a hátsó kettő ugyanúgy veszélyes.

3/9: már kb 6-7 évesek a gumik. És lenne pénzük új gumikra, de sajnálják rá a pénzt.

4/9: bocs hogy jót akarok nekik, mert olcsóbb egy új szett, mint egy új autó.

8/9: vezettem haverom autóját, sokkal stabilabb, irányíthatóbb az úton, mint a mienk.

9/9: ez csak nekem megoldás, nekik nem, mert ugyanúgy menni fognak, ameddig valami rendőr vagy akárki nem veszi észre.

nov. 30. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!