Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16éves kamasz fiam pár hete...

16éves kamasz fiam pár hete reggelente szokott kávézni.valamelyik reggel láttam ,hogy kávézás közben cigizik is.Mit tegyek?többi lennt...

Figyelt kérdés
Nem titokban ,elbújva ,hanem a teraszon.Tudta ,hogy otthon vagyunk.Hozzá tartozik,hogy nagyon jó a szülő -gyermek kapcsolat.Ezért is kérdeztem meg rögtön ,hogy miért ,és mióta szívja.Elmondta ,hogy pár napja szívta el az első cigijét kávézád közben.és nagyon bejött a kettő együtt.de csak kávézás közben .Elmondta őszintén azt is ,hogy a férjem cigijéből szokott egy szálat elvenni.Nem tudom mit tegyek.Nem akarok túl engedéleny sem lenni,de azt is tudom,ha most elkezdek palávert csinálni attól még ugyanúgy cigizni fog.plussz az őszinteségnek is annyi lesz.A férjemmel beszéltem róla,ő azt mondta ,hogy addig míg egy két szál megy el a kávé mellé ,addig nem biztos hogy nagyon kellene tiltani.

dec. 3. 12:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Most még csak 1-2 szál megy le, amit ti otthon láttok, de lehet szívja egész nap. Én biztos letiltanám róla, otthon legalábbis, napközben nem tudtok mit csinálni, ha ennyi esze van, szívja.
dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%

Tiltani úgy sem tudod mert minél inkább tiltod annál inkább keresi a kibúvókat. Így is úgyis hozzá fog jutni, vagy ismerősöktől vagy ha elmúlik 18. Szerintem bízd rá, az ő tüdeje fog tönkremenni.

Az én fiam is korán kezdte és ugyan nem örültem neki de tenni nem lehet ellene. Én amondó vagyok ameddig felelőségteljesen viselkedik mellette és megbízható akkor szerintem lenyelheted ezt az apró dolgot.

dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
53%

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

Elmondhatod ezeket az intelmeket, de valószínű tudja hogy káros, manapság ezt mindenhol sulykolják az emberbe. Erőszakoskodni nem szabad meg balhézni, én még kicsit előbb kezdtem mint a te fiad, és az Isten sem tudott volna lebeszélni róla. De ahogy olvasom a férjed is dohányzik, tehát akkora dohány ellenesség nem lehet nálatok, nem is azt a példát látta. Én addig még nincs saját pénze, és kiskorú, addig korlátoznám, főleg otthon, hogy ne szívjon sokat, de ha felnő saját keresettel, kizárólag az ő felelőssége mit tesz a testével, láncdohányos lesz-e vagy megunja és nem gyújt rá legfeljebb alkalmilag. Az hogy a kávézáshoz köti az is érdekes, én is így kezdtem, aztán jött rá hogy na suli/munka előtt után, aztán közben is, aztán ebéd után, szex után stb. Most tartok napi fél doboznál, de többet nem is tudnék, egyszerűen nem telne ki az időmből, de szertartásnak, időtöltésnek egy kis lazításra jó dolog, de meg kell vallani találhatott volna jobb elfoglaltságot is.

dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a férjed is bagózik, tiltáshoz nincs meg az erkölcsi alapotok. Én azt mondanám, hogy az apjaéból elveheti ezt az 1-2 szálat, saját cigit viszont csak saját maga által keresett penzből vehet.

Sajnos ugy van, hogy nem szoktak 1-2 szálnál megállni. Viszont mivel a ferjed is szívja, sokat nem tehettek.

dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
2, az a baj, hogy egyaltalán nem apróság. A cigi manapság iszonyat luxuscikk, 1500 körül van egy normális doboz cigi. Tudom, a tekerős olcsóbb, de az olyan is. Én igenis azt mondanám neki, hogy ha cigizni akar.m akkor ne az apjaéból vegye, hanem a zsebpénzéből oldja meg. Egyelőre ő még cigit nem vehet, tehát ti vehettek neki és akkor azt levonjátok. Viszont megkötném, hogy nem viheti ki a házból es csak otthon szivhatja.
dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

Ha elkezdesz vele veszekedni meg tiltani tőle a cigit, akkor valószínűleg ugyanúgy fogja csinálni meg még benne lesz ez a lázadás is.

De attól még elmondhatod neki, hogy neked mi a véleményed róla, miért káros, milyen könnyű rászokni, büdös lesz

az meg már rajta múlik, hogy hallgat e rád vagy nem. A lényeg, hogy támogatni semmiképp nem kell, de eltiltani meg nem nagyon tudod.

dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%

16. éves és már rombolja a testét egy rákkeltő dologgal.

Egyre többet fog szívni. Büdös lesz a szája, ruhaja, bőre.

Eszére nem lehet hatni?

Mondjuk az apjának sem sok lehet. :(

Anyagilag így el vagytok eresztve? Ez luxus.

dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
35%
És ezt gondolja a szülő jó kapcsolatnak, nevelésnek
dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Mármint mit gondolok jó kapcsolatnak ,nevelésnek?
dec. 3. 14:03
 10/30 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk ilyen lenne adnák én neki olyat nem hogy kávét nem ihatna még a nevét is dadogva mondaná ki !
dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!