Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazaköltözzek azok után hogy...

Hazaköltözzek azok után hogy kidobtak otthonról?

Figyelt kérdés

Egy éve apám elzavart otthonról amikor megtudta hogy meleg vagyok és 10 évvel idősebb barátom van. Hozzá költöztem a lakásába, nagyon szerettük egymást, minden rendben volt egy hónappal ezelőttig amikor balesetben a barátom meghalt. (Én sajnos túléltem).

A barátom szülei nagyon rendesek, engednék hogy amíg befejezem a gimit ott lakhassak úgy hogy csak a rezsit fizetem. Dolgozom diákmunkát így el tudnám tartani magam. De borzasztó itt egyedül lenni, sokszor van pánikrohamom, éjjel meg néha hányásig sírok.

Anyukám könyörög hogy költözzek haza, apám megengedné. De már megjegyezte hogy nem akar hallani többet arról hogy b*zi vagyok és a barátom is magának köszönheti hogy meghalt (nem ezekkel a szavakkal de ez volt a lényeg).

Nem tudom hogy visszamenjek-e ilyen toxikus környezetbe de félek egyedül is lenni.



dec. 8. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Őszinte részvétem. Nehéz lesz egyedül, de oda vissza ne menj, mert egy életre megnyomorítanak.
dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Átérzem a fájdalmad.

Nekem a fiatalabb párom halt meg régebben.

Maga ez borzasztó...


De igazik azoknak,akik azt mondják ne menj vissza....az emlékét gyaláznák meg, ez pedig iszonyatos lelki sebet okoz.Nem fogsz tudni helyrejönni és új kapcsolatot találni / amit majd megint leszólnak /.

Őszinte részvétem, egy virtuális öleléssel kísérve !

dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Ohhh én biztos nem mennék haza ...ezt melegként mondom.Ki sem lábalsz az egyik tragédiából és már egy toxikus környezetbe mennél .Hidd el előbb fel kellene dolgozni a tragédiád,utána rendeznek soraid.....de a toxikus környezetbe ne menj vissza akkor sem.Látogass haza,legyél pár órát a szüleiddel de ne költözz végleg haza.Barátokkal beszélgess,barátkozz emberekkel .(ne ismerkedj,csak barátkozz).Az élet nem áll meg.Te most picit állj meg.....de utána menj tovább az életnek nevezett úton.
dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Terápiában fel lehet dolgozni a traumákat, amit az élet szánt neked. Érdemes erre beruházni inkább. Szüleidhez soha menj vissza.

Komolyan, meg tudsz egyetlen ésszerű okot nevezni, ami miatt oda kellene menned?

dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem kérdező!

Nincs esetleg testvéred, akihez tudnál költözni? Vagy barátod, akinél esetleg ott lehetsz?

Az apád egy igazi gyökér, csodálkozom, hogy anyud mellette maradt. Visszamehetsz, amíg talpra állsz anyagilag és befejezed a sulit, utána pedig el tudsz menni egyetemre és lakhatsz kollégiumban, de akkor apáddal nagyon meg kell húzni a határokat, mert lelketlen és semmi más nem érdekli, csak ő maga. Nem is nagyon tudom, mit javasoljak, ami segíthet. Ha anyud támogat és melletted van, az már egy kis segítség legalább.


Még egyszer őszinte részvétem, és a Legjobbakat Neked, Kérdező!

dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj vissza. Nehéz lesz, de ne. Nem kell neked még több seb. Részvétem.
dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"barátom is magának köszönheti hogy meghalt (nem ezekkel a szavakkal de ez volt a lényeg)" bírni fogod ha ilyeneket mond előtted? Nyugodt közeg kellene, nem olyan ahol szídják a párod. Ha szeretnéd próbéld meg, de legyen B terv, hogy hova mész, ha apád cseszeget.
dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Én lehet hazamennék. Ha nekem úgy lenne jobb anyagilag megpróbálnám.
dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Szerintem ne menj vissza nem éri meg.
dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Soha, de soha oda vissza ne menj. Sokkal inkább az egyedüllétet válaszd, mint ilyen szülők társaságát. Később, ha majd enyhül a fájdalom, talán egy új szerelem is beköszön majd. De addig is százszor inkább a magány és az egyedüllét, mint az ilyen homofób emberek - még ha a szüleid is - társasága.

Mondom ezt heteróként.

dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!