Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képes Apám közel 20...

Miért nem képes Apám közel 20 év után elengedni az első szülőt fiát, miért akarja mindenáron hazaköltöztetni?

Figyelt kérdés

Mikor külön költözött olyan 10 éves voltam, a másik testvérem meg sohase foglalkozott velem, mindig azt keltette mennyire utál, és én vagyok az oka mindennek...


Ahogy teltek az évek, már fel sem tűnt, hogy ő is a családhoz tartozik, évente egyszer járt haza, volt mikor három évig felénk sem nézett.



Idő közben megromlott a házassága és elváltak utjaik a feleségével, aki sose volt hajlandó fizetni a rá eső részét a hitelnek, most a tesóm nyakába szakadt a devizahitel, és az infláció most azt hozta, ki, hogy elmondta Apámnak mennyire nagy xarban van...


Szüleink építettek egy házat, hogy majd valamelyikünknek jó lesz... 22-30 millió most az értéke.


Apám mindenáron, Tesómat szeretné benne látni... , talán most jött le ez igazán.


Legjobb, hogy meg akartuk tőle a házat vásárolni, ne vesszen kárba, már elterveztünk dolgokat, de inkább felejtős.


Felhívtam Tesómat és közöltem vele, hogy lemondok a részemről csak jöjjön helyre anyagilag, és segítek a költözésben is.


Hát nem tudja, itt kevés a pénz de még eldönti stb... Apám meg várja, hogy mikor költözik...


De ha 30 milliót megkapna akkor, örülne a szája... Apám van olyan hülye, hogy odajon neki ennyit...



2023. ápr. 10. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Én ebből egy k*rva szót nem értek.
2023. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Én se...
2023. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha érthetöbben fogalmaznál,akkor kapnál értelmes választ is
2023. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Én értem. Vagy 3 gyerek. Abból a nagyobbik elkötözött, amikor a kérdező 10 éves volt. Onnantól kezdve alig járt haza. Megnősült, elvált. A devizahitel a nyakába szakadt; nem tudja fizetni.

Apa - mert a tékozló fiú hazatért és bajban van...-, neki akarja adni azt a 20-30 milliós házat, amit a kérdező is megvásárolt volna.

A tékozló fiú még habozik, pedig a kérdező lemondana a neki jutó részről, csak jöjjön helyre anyagilag a testvére.

2023. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4: idáig talán én is eljutottam, de ebből hogyan lesz, hogy nem tudja elengedni, és haza akarja költöztetni?


Mintha a kérdés egy másik esetről szólna.

2023. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a zagyvaság? Mi a kérdés?
2023. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
99%
Milyen részt akarsz te a tesódnak adni? Ha meg akarod vásárolni, akkor nem a tied, hogy bármit is a tesódnak adhass. Vagy ugyan apád még él, de te már fejben elosztottad az örökséget? Mert akkor el vagy tévedve. Ha apád tesódnak akarja adni azt a házat, nyugodtan megteheti, mert az övé. Igazságos lenne? Nyilván nem. De amíg apád él azt tesz a tulajdonával amit akar, majd ha meghal, akkor marakodhatok a koncon.
2023. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyikotoknek sincs egyelore resze abban a hazban, mert gondolom apatok neven van. Majd ha meghal, akkor lenne a tietek, mint orokseg.


Igy viszont amig el, az a sajat vagyona es azt kezd vele; amit akar. Ha akarja eladja es az osszes penzt lehuzza a wc-n, mert ehhez van kedve, ebbe beleszolni nem tudsz jogilag.


Az mar mas teszta erkolcsileg, hogyha adok az egyik gyerekemnek, akkor en pont ugy adok a tobbinek is, nalam nincs olyan, hogy kivetelezes, mert ez egyszeruen nem korrekt.

De sajnos a jog mas, hiszen az az o vagyona es meg eleteben ugy rendelkezik vele, ahogy akar.


En szulokent amugy azt csinalnam, hogy eladnam es a penzt elosztanam kozottetek, aztan az mar a ti dolgotok, hogy mit csinaltok vele. Igy lenne jelenleg igazsagos.

2023. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Foglald ezt össze kérlek kérdező.
2023. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha sajnálod tőle a pénzt, akkor miért mondtál le a részedről?
2023. ápr. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!