Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depresszió miatt hazaköltözni...

Depresszió miatt hazaköltözni közel 30 évesen?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején, iskola mellett diákmunkáztam, 20 éves korom óta eltartom magam, főiskolát is végeztem. 20-on éves korom elején elköltöztem otthonról, összeköltöztem a párommal akivel összesen 6 éven keresztül voltam párkapcsolatban.


A jelen pedig az, hogy fél év telt el a szakításunk óta, ő hagyott el engem, nagyon fáj azóta is, nem tudtam túltenni magam rajta. Vannak gyerekkori traumáim (szüleim toxikus kapcsolata,majd válása, ilyesmik) azokon sem tudtam túltenni magam.

Szorongok, pánikolok főleg ha egyedül vagyok esténként, emiatt vényköteles nyugtatót szedek.

A szakítás miatt csóróbb lettem, elköltöztem egy kicsi albérletbe amit utálok! A fél fizetésem kiadom egy szoba konyháért, alig marad pénzem másra, a hónap 2. felében a legolcsóbb kajákra telik csak. Így nem lehet élni hosszabb távon...


Ma tudtam meg, hogy év végén (dec.31.) leépítik az egész csapatot a munkahelyemen...

1 hónapom van, az alatt tudnék találni mást, átmenetileg bármit (budapest) , csakhogy a magánéleti problémáim, a szorongásaim és az albérlet melletti csóróságom miatt most nem is akarok.

Arra gondoltam, hogy a nagy leépítésre hivatkozva pár hónapra hazaköltözöm Mama hotelbe, munkanélküliként (azt a havi 120 ezres álláskeresési járulékot megkapom 3 hónapig) csövezni. Most úgy érzem a depresszióm miatt nem akarok dolgozni.


Szerintetek nagyon nagy hülyeséget csinálnék ezzel?



nov. 30. 18:11
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nő vagyok ha ez bármit is számít.
nov. 30. 18:11
 2/23 anonim válasza:
80%

(Bocsi az ekezetek hianyaert!)


En azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzetedben a legesszerubb dolog lenne, amit fent leirtal. Dolgoztal epp eleget, eltartottad magad, es most is eltartod magadat, ha hazakoltozol, hiszen a korabban befizetett adoforintjaidbol kapod az allaskeresesi jaradekot. Megesik mindenkivel, hogy egy kis idore "kicsekkolna", hogy osszeszedje a gondolatait, ujratervezzen, szinte ujjaepitse onmagat. Nalad sajnos a korulmenyek is kenyszerito erovel hatnak most, de ebbol jo is kisulhet. Harom honap alatt sok minden tortenhet, mindenekelott pihenj sokat, setalgass, menj el kirandulni a kornyekre, olvass, jarj el konyvtarba, ingyenes programokra stb. Kivanom, hogy tartalmasan teljen ez az idoszak, hiszen megerdemled azt. :) 34/F

nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
34/f-hez csatlakozom. Ne vádold magad, ha erre van szükséged, tedd meg! Mielőbbi jobbulást!
nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Erről szüleidet kellene megkérdezned, hogy ők egyáltalán megengedik hogy hazaköltözzél e. Ha 6 év alatt egyszer se foglalkoztál velük, mert úgy elvoltál a pároddal, akkor ne érjen meglepetésként, ha azt mondják mégse mehetsz haza. A másik meg egyáltalán milyen szobába költöznél haza, mert egy ha már egy felnőtt elköltözik otthonról, akkor azt a szobát már rég átépítik, beleépítik egy másikba. Ja de majd jön az szüleidnek kertes háza van és van nekik épp egy szabad vendégszobájuk. Hát jó.
nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 rendszeresen látogattam a szüleim, vagyis anyukám mert apum rég elhagyott, erről írtam a kérdésben. A szobám megvan.
nov. 30. 18:38
 6/23 anonim válasza:
87%
Költözz haza nyugodtan. Aztán ha lesz valami jó alkalom, új munkahely, stb akkor lépsz. Egyenlőre felesleges így kínlódni, és tudod húzni az időt is a munkanélkülivel (lehet jobb is lenne neked egy ki pihenés).
nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem, ha most haza költözöl, úgy bele fogsz süllyedni ebbe az egészbe, hogy soha nem mászol ki belőle...
nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodtan menj haza pár hónapra és szedd össze magad, pihenj, lazíts. Tavasszal pedig már lesz erőd, energiád újra építkezni.


Bárkivel előfordulhat élete során hasonló eset, aki egyedül él, és nincs mellette mondjuk egy jól kereső férj.


Viszont neked ott a kis biztonságos háttér, anyud és a kis szobád.


Ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Ez lesz a töltekezes időszaka, és utána a talpraallas.


Szép karácsonyt és sikeres újrakezdest a kis pihenőd után!

nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

A helyedben én is hazaköltöznék. Az álláskeresési járadék azért valamivel több, havi nettó 180 ezer körül van most, ha nem tévedek.

Felsőfokú végzettséggel, és megfelelő munkatapasztalattal néhány hónap alatt el lehet helyezkedni Budapesten.

Nagyon fontos, hogy ne a kis szobádban gubassz, mert úgy még jobban befordulsz, és a maradék önbecsülésed is elpárolog. Dolgozz azon, hogy talpra állj, járj sportolni, keress pszichológust.

nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Sztem rossz döntés lenne. Egy depressziós embernek az hiányzik a legkevésbé, h mamahotelban éljen. Be fogsz szorulni és egyre nehezebb lesz onnan kiszakadni.
nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!