Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen messze kell elköltözni...

Milyen messze kell elköltözni a szülőktől, hogy le lehessen válni róluk?

Figyelt kérdés

Le akarok válni a szüleimről. Az egyik 100 ezer feletti lélekszámú megyeszékhelyen lakunk. A minap költöztem át a szüleim üresen álló lakásába. A lakás kb. 500 méterre van úton a szüleimtől, gyalog 7 perc. Légvonalban csak 300 méter van a két hely között. Túl közelinek tartom. Most úgy érzem, hogy ennek semmi értelme. Pl. én itt vacsorázom egyedül, ők meg tőlem pár száz méterre a szomszédban... Kis túlzással át is tudnék integetni. Olyan, mintha nem is költöztem volna el. Költözzek el másik városba, költözzek fel a fővárosba albérletbe? Ez megoldható lenne, csak a hó végére az összes pénzem elmenne lakbérre, kajára, rezsire, a szüleim pedig nem segítenének, hiszen van ez a lakás, nekem miért nem felel meg...

Mi az ideális távolság a leszakadni vágyó gyerek és a szülők között? 1 km? 5 km? 10? 100?



dec. 11. 20:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem járkálnak át hozzád kéretlenül, akkor teljesen jó helyen vagy.
dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Bármikor megtehetném, hogy lelépek, csak még soha nem éltem egyedül.

Itt a településünkön egy másik lakásba menni pénzkidobás lenne, hisz itt van ez a kecó, minek égessem a pénzt, amit félre is tehetnék.

Gyűjtögetek, aztán lelépek albiba. A fizum is nőni fog majd. Jelenleg 268000 nettó a fizum, + évi 220 ezer ft cafetéria, 2 alkalommal bónusz, az kb. 350 ezer ft. Így havi nettó 312 ezer ft jött ki összesen. Ebből a pénzből albiba menni... háááát

dec. 11. 22:37
 13/37 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nekem fényév távolság volt. De majd odaát. Vagy sem......
dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha önálló akarsz lenni az nem távolságtól függ.
dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Truest ***** válasza:
100%

Nehéz ez a leválás dolog...

Sógornőmék 10 éve élnek "boldog" házasságban, született 2 gyermekük is, a szülővárosuktól igen távol élnek.

Napi szinten beszélnek a saját anyjukkal, akik rendszeresen látják el saját gyermeküket mindennapi jótanácsokkal, megoldási tervekkel, terelgetik a mai napig őket.

Tulajdonképpen a két anyós él boldog házasságban és dönt a gyermekük életét átszövő összes probléma megoldásában.

Már az egy jó pont, hogy felimertes az igényt és megoldást keresel az önállóságra, a többi úgyis jön magától.

dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
72%

15-ös, ha ez mindenkinek kedvére való, akkor nincs semmi gond.

Eszerint a két anyós nem rivalizál, nagyjából mindenben egyetértenek, így a gyerekeik is, vagyis kevés a házassági konfliktus.

Ritka eset, de ha így van, akkor minden oké.

dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, konkrétan egy udvarban lakunk Anyukámékkal és mégis teljesen önálló vagyok, ha felnőttként viselkedsz és önállóan oldod meg az életed nem fognak gyerekként kezelni, ha meg alapból olyanok, akkor kiköltöthetsz Amerikába is
dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
78%

"Olyan, mintha nem is költöztem volna el." - Ezt hogy érted?

Nem ott vagy, egyedül eszel, azt csinálsz, amit akarsz stb.

Mi lenne neked a "leválás" a szülőkről?

dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

ez nem távolság függő.

Barátnőm pl a szomszédba ment szó szerint. mégis totál külön leszakadt a szülőkről.

ellenben a párja 200km-re lakik, napi szinten órákat telefonál az anyjával.


én 15km-re mentem. de a szomszédból se tartanám többet a kapcsolatot, mint most.

dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mit értesz leválás alatt, mik az igényeid. Ha hétvégente náluk ebédelsz, az még belefér? És ha minden este látják, hánykor oltod le a villanyt, zavar? Ehhez hasonló kérdésekre neked magadnak kell válaszolnod. Ezen kívül pedig meghatározó, hogy ők mennyire tartják tiszteletben, hogy önálló szeretnél lenni. Ha ezt megértik, akkor nem fognak túl gyakran zavarni akkor sem, ha közel vagy.

Mi egyórányi autóútra laktunk, mégis gyakrabban jöttek, mint szerettük volna. A másik gyerekükkel meg egy lakásban laktak, és nem szóltak egymáshoz (ami részben egy rosszul kivívott önállósági háború megkoronázása volt).

dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!