Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen messze kell elköltözni...

Milyen messze kell elköltözni a szülőktől, hogy le lehessen válni róluk?

Figyelt kérdés

Le akarok válni a szüleimről. Az egyik 100 ezer feletti lélekszámú megyeszékhelyen lakunk. A minap költöztem át a szüleim üresen álló lakásába. A lakás kb. 500 méterre van úton a szüleimtől, gyalog 7 perc. Légvonalban csak 300 méter van a két hely között. Túl közelinek tartom. Most úgy érzem, hogy ennek semmi értelme. Pl. én itt vacsorázom egyedül, ők meg tőlem pár száz méterre a szomszédban... Kis túlzással át is tudnék integetni. Olyan, mintha nem is költöztem volna el. Költözzek el másik városba, költözzek fel a fővárosba albérletbe? Ez megoldható lenne, csak a hó végére az összes pénzem elmenne lakbérre, kajára, rezsire, a szüleim pedig nem segítenének, hiszen van ez a lakás, nekem miért nem felel meg...

Mi az ideális távolság a leszakadni vágyó gyerek és a szülők között? 1 km? 5 km? 10? 100?



dec. 11. 20:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Külföld nem rossz kezdetnek, de a tengerentúlra költözés még jobb. Számomra. De ki mit érez a családtagjai iránt. Kinek nem inge, ne vegye magára.
dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek a családi ház emelete is elég, van akinek a világ másik fele sincs elég messze
dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
64%

Telekkönyvben a ház a neveden, a villany, a gáz és a vízóra a neveden, te kapod a szemétszállítás számlát, te fizeted az adókat, a biztosítást és a bevásárlást a saját keresetedből. A te keresetedből veszel autót és fizeted a nyaralásodat, a szállodaszámlát, a repülőjegyeket és az ebédeket az étteremben. Ekkor megismerkedsz a barátnőddel, összeházasodtok, lesz három gyereketek és ötszörösek lesznek a kiadásaid, ezért tízszer annyit dolgozol, mint korábban.

Most kezded úgy érezni, hogy önálló lettél.

dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

23-as,


nincs a nevemen a lakás... :(

dec. 16. 14:18
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Antarktisz.
dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tavolsag a lenyeg hanem hogy kulon haztartasban vagy. Lehetsz ugy is onallo hogy magadra fozol, mosol de ettol fuggetlenul atmesz a szuleidhez pl minden masnap mert kozel laknak. Az visznt nem lavalas ha oda jarsz enni es oda viszed at a szennyesed is, ezen felul anyad atjar hozzad takaritani es lecsesz hogy miert nem pakoltal el a konyhaban.


Unokatesoim ugy nottek fel hogy a mama mellett laktak mert ahol epitkeztek az a mamaek portaja volt. Nekem semmi bajom nem lenne ha anyamek mellett laknek. Ettol fuggetlenul nem jarkalnanak at hozzam amikor kedvuk tartja es nem rendezkednenek a haznal.

dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Anno a leválásom annyi volt, hogy az udvarunkban levő 3x4m-es épületbe kiköltöztem, de WC, fürdőszoba közös volt, oda feljártam, és azokat én takarítottam. A víz-villanyt az egészet én fizettem, ne legyen gond, hogy mennyit tusolok, vagy főzök. A fűtés egyénileg volt megoldva. Külön háztartást vezettem, teljesen önálló voltam. Évek múlva elköltöztem kb 2 km-re nagyobb lakásba. Szerintem azon múlik, hogy mennyire tudod ellátni magad,rendben tartani a környezeted, a szüleid segítsége nélkül.
dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Most így egy hét után azt mondhatom, hogy el tudom látni magam, és egyáltalán nem telefonálgatnak ide, nem jönnek ide, bár ez még egy átmeneti hét volt, mert hibákat vettünk észre a lakásban, és a szerelőkkel az anyám egyeztetett, illetve a cuccaimat a múlt héten hoztuk át (számítógép, irodai szék, ruhák, stb). Ettől függetlenül egyedül voltam, vagyok, mint az ujjam. Jó lenne most már ide egy nőt "szerezni".

Mégis úgy gondolom, hogy nekem egy másik városban lenne a helyem. Szeretnék Pestre költözni, hiányzik, mert ott éltem 7 évig. Csak ugye itt ez a kecó, plusz a fizum legfeljebb egy pesti külvárosi garzonra lenne elég, nem perspektivikus. Ennek a kecónak a kiadásából lehetne finanszírozni az albimat, de akkor anyám tartana el gyakorlatilag...

dec. 19. 18:16
 29/37 anonim ***** válasza:
70%

Anyád egyeztetett a szerelőkkel: neked kellett volna szerelőt keresni. Jó, nem megy egyből minden...

De már egy nőt is akarsz oda szerezni... Minek is? Házvezetőnek anyád helyett, aki gondoskodik rólad?

Először állj meg egyedül a lábadon, utána vigyél oda egy nőt, de ne cselédnek, hanem társnak.

Te valahogy úgy akarsz független lenni, hogy az neked ne kerüljön fáradságba, meg pénzbe. Szólj, ha megtaláltad a módját, engem is érdekelne!

dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Nem cselédnek kellene... nem voltam egyértelmű.

MAGÁNYOS vagyok, szeretnék egy barátnőt végre. Erre akartam utalni nyers formában.

dec. 19. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!