Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek apámról?...

Mi a véleményetek apámról? Hogyan kéne erre reagálnom?

Figyelt kérdés

Vicces lenne, ha megtalálná ezt a kérdést.

Szóval, hol is kezdjem...

Én kiskoromban egyébként nagyon apás voltam. Viszont voltak csúnya dolgai, amiket akkor még nem értettem. Pl soha nem érdekelte, hogy az akkori csajait mennyire nem csíptem, az egyik ki is dobott a házából csak úgy engem, lehettem 4 éves.

Aztán szintén olyan 4 lehettem, mikor elköltözött külföldre. Innentől kezdve én évente egyszer láttam, de nem karácsonykor, nem az én szülinapomon, nem a ballagásaimon, hanem mindig a saját születésnapjára jött csak haza. Tartottuk egyébként a kapcsolatot, videóhívásoztunk, mindig megígérte, hogy jövőre hazaköltözik, én meg minden évben nagyon vártam, hogy ez megtörténjen. Viszont ez nem történt meg. A fogékony időszakomban nem volt jelen, a személyiségemben semmit nem formált, nem nevelt soha, nem is foglalkozott velem, hiszen nem volt itt. A szülői feladatköréből annyit töltött be, hogy küldte a gyerektartásnak egy részét. Rengetegszer szükség lett volna rá, de sosem volt itt.

11 év után, hazaköltözött, hogy ne kelljen beoltatni magát. Én ekkor voltam 15, de már előtte is a hátam közepére se kívántam az évi látogatásait. Minél idősebb lettem, annál inkább rájöttem, hogy mennyire egy toxikus, nárcisztikus személy is ő. Egyre jobban kiábrándultam. Nagyon nem akartam, hogy hazaköltözzön. Olyan volt számomra, mint egy idegen ember, aki nem szimpatikus...

Eltelt két év. A mai napig nem tudok a szemébe nézni, mert tudom, hogy folyton hazudik. Olyan történeteket mond, amiket anyu sem hallott soha, pedig együtt voltak közel 10 évig, aztán másnap már teljesen máshogy adja elő őket. A gyerekkorát isteníti, pedig biztso, hogy ott csúsztak el a dolgok a fejében. Elmondhatatlanul undorodom ettől az embertől, nem tudok ránézni, nem tudok nevetni, ha ő ott van, nincs jó kedvem, pedig alapjáraton egy nagyon jó kedélyű lány vagyok. Nem akarom igénybe venni a segítségét soha, nem szeretnék vele találkozni, de ő mindig erőlteti magát. Gyakran feljön bejelentés nélkül úgy, hogy anyával elváltak és egyáltalán nem látjuk szívesen. Anyu csak miattam viseli el, sokszor már ő mondja, hogy ,,de szegény, próbáld meg elviselni", de egyszerűen nem megy. Szó szerint undorodom tőle, mikor megölel, vagy megpuszil, a hideg futkos a hátamon, nem tudok ezzel mit csinálni. Nem tudok a szemébe nézni, undorodom tőle. Én nagyon sokáig próbáltam elviselni ezt, nem kimutatni, hogy mennyire nem akarok vele semmilyen kontaktot, de már nem bírom tovább. Ha jön, inkább kimegyek a lépcsőházba, megvárom míg elmegy, nem akarok vele találkozni. Augusztusban vált el az ötödik feleségétől is, akit be is mutatott anyukámnak, rendszeresen felhozta kávézni, ő meg ezt az egészet tűrte. Azóta még rosszabb a helyzet, mert nincs senkije, még többet akar tőlem, de én nagyon durván undorodom tőle, nincs is erre jobb szó. Képtelen vagyok már ezt elviselni, egyszer már meg is mondtam neki, de nem akarja elfogadni, egyre jobban erőlteti magát rám.

Kérlek mondjátok el, mit csináljak? Vagy mi a véleményetek? Én vagyok a szemét?

17L


dec. 13. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell neked ezzel az emberrel semmilyen kapcsolatot sem tartani. Anyukádnak mondd meg őszintén, hogy ha jót akar neked akkor ne próbálja rád erőltetni a közelségét, utálod, a hideg kiráz tőle. Biológiai apádnak is nyugodtan elmondthatod: kopjon le rólad.
dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ezt írod. Borzasztó nehéz, rengeteg sérelmet okozott az idők során, mostanra semmilyen hímnemű egyedhez nem tudok kötődni miatta.

Most, hogy nincs senkije, vissza akar kuncsorogni anyuhoz, itt akar szilveszterezni, anyu nyilván nem akarja, mert nem véletlenül vált el tőle. ,,Egy család" akar lenni, mikor sose voltunk azok. Nagyon nagyon bosszant, hogy mindezek után, mégis hogy gondolja, hogy tiszta lappal indíthatunk? Ma is idejött bejelentés nélkül, mikor hallottam a kapucsengőt, gyorsan ki is rohantam a lépcsőházba, ne kelljen vele találkoznom.

Közben mégis sajnálom őt, mert nem tehet róla, hogy ilyen, meg nincs senkije, de egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, ezt nem én irányítom.

dec. 13. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
le kell pattintani. attól nem leszel szar ember, hogy utálod apádat.
dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak kellene bekeményíteni. Ha odajön bejelentés nélkül, rendőrt hívtok, mert ez zaklatás. Szép szóból ez a fajta nem fog érteni sajnos. Hidd el, nincs veled semmi baj, teljesen érthető, hogy nem akarsz vele találkozni (egyébként az ölelést/puszit végképp nem kell tűrnöd: ezek személyes gesztusok, amiket az ember nem mindenkinek tart fenn, és nyugodtan mondhatsz nemet, akármilyen erőszakos).
dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, amikor nincs más akkor rögtön jók vagytok neki. Biztonsági tartaléknak tart titeket, ha rosszul megy visszacuccol hozzátok? Még most koptassátok le!
dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem tehet róla, hogy nincs senkije! Hány felesége is volt? Még barátnője? Ki tehet róla, hogy egyik se bírt mellette megmaradni?
dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Mond meg anyukádnak ne engedje be. Azért teljesen ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, évente egyszer beszélgess vele, azért mégis csak az édesapád.
dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelességed vele bármilyen kapcsolatot fenntartani
dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

7: nem. Ezt a karos gondolkodast kellene beszuntetni, hogy mert megiscsak az anyad/apad/testvered akarkid. Azon kivul, hogy megcsinalta a kerdezot, mast nem tett hozza a kedves apuka.

Kerdezo, anyad is megmondhatna neki, merre van az ajto. Mit kepzel, hogy csak ugy odaallit hozzatok? Anyad meg siman hagyja? Elobb utobb vissza fog koltozni hozzatok, te meg hanyatt homlok elmenekulsz. Tegyetek mar rendet a fejetekben. Igen, mindharmotokeban kell.

dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!