Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A véleményeteket szeretném...

A véleményeteket szeretném kikérni az alábbi szituációval kapcsolatban?!

Figyelt kérdés
Péntek 13 elég rossz ómen volt, ugyanis történt, hogy egy teljesen átlagos reggelen készülődtem az egyetemre. Szépen felvettem a kis mom jeans gatyómat, pólót, pulcsit és mentem reggelizni, amikor anyukám megállított a folyosón és megkérdezte, hogy ezt a nadrágot fogom- e felvenni. Nem is értettem a kérdést, hogy mire érti, hát mondtam, hogy igen, azért ezt vettem fel, mert ebben tervezek menni. Utána elkezdte kritizálni a nadrágomat, hogy nulla nőiesség van benne, meg nézzek már szét az egyetemen, hogy más lányok hogy öltözködnek és én még fiatal vagyok és öltözhetnék csinosabban és igényesebben is. Mindezt ordibálva, személyeskedve, borzasztó faragatlan stílusban. Utána mondanom sem kell, hogy egy oltári nagy veszekedés sült ki az egészből, aminek a végén még azt is a fejemhez vágta, hogy nekem azért nincs jelenleg párkapcsolatom, mert így öltözködöm. Amikor megemlítettem neki, hogy milyen stílusban beszél velem, közölte, hogy jobb lesz, ha megszokom. Ennek az egésznek az lett a vége, hogy egy teljes napig nem szóltam hozzá, nem kerestem a társaságát. Érdekesség, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor ugyanez a gatya volt rajtam, akkor pont az ellentettjét mondta, hogy milyen vagány. Ő a mai napig nem kért elnézést, pedig még apukám is megjegyezte, hogy miért beszél így velem. Teljesen úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Az egész azért fáj a legjobban, mert nincs önbizalmam, az anyám meg két lábbal tiporja. Előzőleg semmi konfliktus nem volt köztünk, este is békében váltunk el egymástól, aztán reggelre meg ezt kaptam. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek kinek volt igaza vagy kinek nem, hanem arra, hogyha ti lettetek volna a helyemben, akkor hogy reagáltatok volna, mit gondolnátok stb. Köszi, ha megosztod a véleményed.

2023. okt. 15. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Persze, bántott volna kb. 2 percig, de alapvetően egyik fülemen be, a másikon ki.
2023. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem is tudom. Ha ez egyszeri eset volt akkor szerintem lehet hogy csak nagyon sz@r napja volt vagy történt vele valami ami miatt feszültebb és ingerültebb lett, és az egészet rajtad vezette le. Ha az ember insatbil valami miatt akkor kis dolgok is nagyon befolyásolhatják a viselkedését. Ha így van akkor nem tudom hogy miért pont a nadrágodon húzta fel magát, lehet hogy csak valami nem tetszett benne neki és felhergelte magát. Igazából ezen felesleges gondolkozni :/

Ha viszont többször van ilyen durvább hangulatotingadozása ahol kiabál és veszekszik veled akkor ezzel valamit kezdeni kéne. Igazából mindegy hogy melyik volt a kettő verzió közül, szerintem mindenképpen beszélj vele. Egy nyugodtabb pillanatában próbáld meg kedvesen elmondani neki hogy rosszul esett és kérdezd meg hogy mi volt a baj. Reméljük meg tudjátok beszélni

2023. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
El kell engedni, nem foglalkozni vele.
2023. okt. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Lol mintha nem hordana minden második huszonéves lány ilyen gatyát. Engem lassan tíz éve piszkálnak a szüleim az öltözködésem miatt, mindig kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nekem ez tetszik és így érzem jól magam, ha valami megjegyzést tettek, figyelmen kívül hagytam. Neked is ezt tudom ajánlani
2023. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

lehet - ha ez nem rendszeresen fordul elő - hogy valamin előtte felkapta a vizet és rajtad vezette le.

Mondjuk az érdekes, hogy múltkor meg ugyanazt dícsérte.

Na ha ez rendszresen előfordul, ez arra is taníthat: nem fogsz tudni megfelelni neki, egyszer dícséri ugyanazt, utána meg pont az ellentetjét mondja.

2023. okt. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Semmi gond ezzel a gatyával. Amikor én voltam fiatal, a bő ing volt a divat. Anyád rajtad vezette le a feszültséget vmi tök más miatt.
2023. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, ez nekem rosszul esik, főleg, hogy eddig tetszett ez a nadrág. El tudnád mondani, hogy valójában mi a baj, hogy érzed magad, úgy, hogy rólad szóljon?" Asszertív kommunikáció, youtube Marshall B. Rosenberg nagyszerű 4 órás tanítása, az alap anyanyelvünk.

Mivel én tanulom, már tudok emberi módon reagálni. De csak akkor működik, ha másik félben van valós szeretet és szív.

2023. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád tényleg bunkó volt, ez kétségtele.

Az is igaz, hogy azért vetted csak ennyire komolyan, mert nagyon betalálhatott a párkapcsolat hiányával kapcsolatban...itt lehet az érzékeny pontod igaz?

Téged is nagyon bánthat igazából, hogy nincsen senkid jelenleg? Vagy nem is volt?

2023. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Említsd fel neki, hogy valamikor épp ellenkező véleményen volt. Miért változtatott rajta?
2023. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ő nem az a típus sajnos, akivel face to face meg lehet beszélni ilyen dolgokat, úgyhogy nagyon elült a dolog, de érzem, hogy bennem maradt egy méretes tüske.
2023. okt. 16. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!