Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább a honvágyat....

Nem bírom tovább a honvágyat. Normális ez?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok, 2,5 éve élek 1000 km-re a családomtól. 4 havonta haza tudok menni pár napra, de szó szerint erőszakkal kell rávegyem magam arra, hogy egy hazalátogatás után vissza jöjjek ide. Imádom a munkámat, nagyon jó barátaim és támogató közösségem van, iszonyú szerencsés vagyok, hogy ők mellettem vannak. Viszont nem rég hirtelen meghalt nagytatám, két hónappal később pedig a nagymamám és iszonyú fájdalmas, hogy életük utolsó szakaszában alig láthattam őket. Bűntudatom is van. Mostmár csak anyum maradt és ha belegondolok, hogy életem hátralevő részében évente összesen 3 hetet lehetek mellette fizikailag, kikészít. Nagyon szeretem a munkám, otthon nem lenne lehetőségem ebben a szakmában dolgozni. Ha maradok, akkor még távolabbra kell mennem 2 évre egy továbbképzés miatt, azalatt egyáltalán nem is lenne lehetőségem haza menni, max. egyszer. Én nem hiszem, hogy valaha is elmúlik a honvágy. Az nagyon felkavar, hogy nem lehetek anyum mellett, és ki tudja, hogy mennyi ideig lesz még köztünk. De otthon nem tudnék olyan munkát elképzelni, amit ilyen szívesen és önátadással tudnék végezni. És ez most akkora feszültséget generál bennem, hogy nem tudok normálisan működni a hétköznapokban. Egyszerűen nem tudom mi lenne a helyes, mit tegyek, kit/mit tartsak szem előtt a döntésben. Ha a munkámat választom a családom helyett, önzőnek érzem magam, hogy elhagyom őket a saját jólétemért. Hogy itt hagyom a munkám és haza megyek, akkor fogalmam sincs, mihez kezdenék magammal. De nem akarok egy nap arra ébredni, hogy eltelt az élet és nem voltam a családom mellett. És úgysem akarok ébredni, hogy elszalasztottam a jó lehetőségeimet, mert ilyen gyenge és ragaszkodó típus vagyok.

dec. 14. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
68%
Akkor költözz haza.
dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
73%
Élned kell a saját életed, legyél kemény, ne gondolj erre és menj tovább. Ők nem haragszanak emiatt rád, ha nem bírod menj pszichológushoz.
dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
31%
maradj mert jó lehetősėke ,jó munkahelyjó csap jó életkilåtások nem teremnek minden alkalomal.
dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád nem költözne ki?
dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:
Soha… :/
dec. 14. 17:27
 6/77 anonim ***** válasza:
93%

Az én barátnőm anyukája is azt mondta hogy soha.


Aztán egyszer kiment látogatoba egy hónapra. Hát... Nem jött haza már. 🙂

dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 havonta hazautazol és még így is ennyire megvisel a honvágy, akkor a külföldi élet nem neked való.
dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 Thunderfairy ***** válasza:
97%
Bármikor visszajöhetsz ha akarsz.
dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindenkinek való a külföldi élet. Neked ezek szerint nem való. Én 18 éve élek 7000 km-re. Évente egyszer két hétre megyek haza. Apukám, nagymamám, anyósom halt meg ezalatt. A temetésre sem tudtunk hazamenni. Mégsincs honvágyam. Költözz haza, ha ennyire megvisel a távollét.
dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim válasza:
90%
Gyere haza mert a külföld ezek szerint nem való bármikor haza jöhetsz.:)
dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!